Wystawa fotograficzna klubu Fotooko przy ZUTW w Zielonej Górze


otwarcie 30.08. godz. 17:00
wystawa czynna do 15.09.2019

uczestnicy: Halina Adamiak / Krystyna Bałunda / Teresa Brandyk / Krystyna Filmanowicz / Roman Grobarski / Genowefa Kaczyńska / Janina Komorowska / Andrzej Kozak / Ewa Kwaśniewicz / Wanda Maciejewska / Regina Pawliczak / Andrzej Polański / Jerzy Staszewski / Elżbieta Subocz / Krzysztof Subocz / Piotr Warcholak / Beata Wołyniec / Anna Wozińska / Maria Wróblewska

kuratorki: Krystyna Filmanowicz i Ewa Kwaśniewicz


Zewnętrze drzwi do starych domów w naszym niezniszczonym wojną mieście zachowały się w dobrym stanie i dużych ilościach. Ich przedwojenni wykonawcy, właściciele i użytkownicy zadbali o to, by przetrwały długo. Są niemymi świadkami zielonogórskich losów, przemalowanymi, odzieranymi z farby, z zamkami i klamkami tymi samymi "od nowości", albo(częściej) wielokrotnie wymienianymi. Przeważnie nie wiemy, co się za nimi kryje. Są granicą miedzy publicznym i prywatnym a także częścią materialnego dziedzictwa, które przecież nieuchronnie znika.

Wystawa "Drzwi do Zielonej Góry" jest więc w pewnym sensie działaniem dokumentującym ich trwanie. Hołdem dla nich i siły fotografii, która pozwala na zatrzymanie kształtów, form, czasu, pamięci, sensu historii.

Zgoda na fotografowanie, filmowanie

Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w galerii jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie jak i na edycję, kopiowanie, publikowanie i dystrybucję owych materiałów do celów promocji wydarzeń.