Wystawa wybranych prac dyplomowych studentów Instytutu Sztuk Wizualnych UZ z roku 2018/19.
Autorki i autorzy: Blanka Chlebowska-Saniuk, Kamila Cieślewicz, Natalia Grzywacz, Adam Indelak, Anna Jelak-Bogusz, Paulina Kłos, Oliwia Konieczna, Gabriela Kowaliczek, Daniel Książek, Katarzyna Ortyńska, Dawid Sadkowski, Małgorzata Stocik, Kamila Szpala, Irena Szymańska
Kuratorzy wystawy: Radosław Czarkowski, Mirosław C. Gugała.

otwarcie 17.01.2020 godz. 19:00
wystawa czynna do 02.02.2020


def. wg: Wikipedia

Faktoria – (łac. facere – robić, czynić) – placówka handlowa położona w krajach kolonialnych, które stanowiły obszary eksploatacji przez europejskie potęgi kolonialne.
Lokalizowane zazwyczaj na wybrzeżu, tak by wywóz surowców z nowych obszarów był jak najbardziej ułatwiony.

def. wg: Shoty 4

Faktoria - placówka, która stanowi obszar do wyłuskiwania i pozyskania utalentowanych, kreatywnych osobowości. Wartość młodych artystów stanowi potencjalną bazę wzbogacenia sztuki w każdym jej obszarze, i ideowym, i geograficznym.
Shoty 4 - Faktoria to brak zgody na konformizm myślenia, koniunkturalizm działań, to także obalanie mitu autorytetów, ryzyko podejmowania decyzji, zabawa w twórczym bólu.
NO RISK, NO FUN - rzecze Fucktoria.


R.Cz.

 

Zgoda na fotografowanie, filmowanie

Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w galerii jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie jak i na edycję, kopiowanie, publikowanie i dystrybucję owych materiałów do celów promocji wydarzeń.