otwarcie wystawy 19.06. godz. 19:00
wystawa czynna do 12.07.2020


Wystawa „Martwa natura” jest kontynuacją realizacji z ostatnich lat (np.: „Sukulenty”, „Epifity”, „Pnącza”). Próbuję w nich analizować znaczenia relacji międzyludzkich, kojarząc je i utożsamiając ze światem form roślinnych. Opowiadam o nich, przyjmując jako sposób i język narracji naturalne mechanizmy występujące w przyrodzie, a także procesy i sytuacje kontroli nad nią. Tytuł wystawy można też traktować jako współwystępowanie cech życia, działania, spontaniczności i zmiany oraz stanów im przeciwstawnych, bliskich stagnacji, wyłączenia czy zależności.

 

Alicja Lewicka-Szczegóła
Urodzona w 1967 roku w Lesznie. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie UAP) 1987-1992. Doktorat w zakresie rzeźby uzyskała w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (promotor prof. Jan Berdyszak), stopień doktora habilitowanego – na Wydziale Multimediów i Komunikacji Wizualnej w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 1992 roku związana jest z Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi Pracownię Rysunku i Intermediów w Instytucie Sztuk Wizualnych. W latach 2011-2014 była dyrektorem ISW. Obecnie, od 2016 jest prodziekanem Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Twórczość w zakresie instalacji, multimediów, obiektu. Mieszka w Zielonej Górze.

Wystawy indywidualne w następujących miejscach (wybór): Galeria ON Poznań;
Galeria Pracownia Zastępcza, Poznań; Galeria BWA, Leszno; Galeria „po” Zielona Góra;
Galeria BWA, Zielona Góra; Muzeum im. Jana Dekerta, Gorzów Wlkp.; Muzeum ASP, Wrocław; Galeria Miejska, Wrocław; Galeria XX1 – „Kuchnia”, Warszawa; Galeria Teraz, Szczecin;
Galeria KONT, Lublin; Chatham Art Gallery, Pittsburgh; Wieża Ciśnień, Konin; Galeria Labirynt II, Lublin; Galeria Nowy Wiek, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Zielona Góra; Galeria Baszta Zbąszynek; Galeria Incydent, Żary.
Prezentacje prac na wystawach zbiorowych, m.in.: „Status Quo” w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Muzeum Narodowym w Warszawie; VI Biennale Sztuki Nowej w Zielonej Górze; „Impulsy” , Galeria BWA Awangarda we Wrocławiu i Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze; „Pola Sztuki” Zielona Góra; Frame Gallery w Pittsburghu; „Sztuka Nieobecna II”, Międzynarodowe Centrum Sztuki w Poznaniu; „Trzy sytuacje wizualne”, Wieża Ciśnień w Bydgoszczy;
VII „Konstrukcja w Procesie” w Bydgoszczy; OIKOS w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy; „Happyland”, Frankfurt n. Odrą; „O obiektach x 6”, Galeria nad Wisłą w Toruniu,
„Miejsce do mieszkania, miejsce do kochania”, Galeria Miejska we Wrocławiu, Galeria BWA w Zielonej Górze, Galeria PGS w Słupsku; „Sztuka beze mnie nie ma sensu”, Galeria Stara Winiarnia; Festiwal „Precedens_04” w Zielonej Górze; „Art Poznań 2005” (galerie non-profit), Stara Rzeźnia w Poznaniu; „3 x 1”, Galeria Miejska we Wrocławiu; „Plastry” Wieża Ciśnień w Koninie; „Ogrody” Nowy Zamek, Bad Muskau; „Dialog” Galeria 36.6, Instytut Sztuki w Cieszynie; „Prosimy o uwagę” Museum Junge Kunst, Frankfurt n. Odrą; „Prezentacje”, MBWA Leszno; „Anioł historii”, Galeria Instytutu Badań Sztuki Współczesnej w Kijowie.


Zgoda na fotografowanie, filmowanie

Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w galerii jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie jak i na edycję, kopiowanie, publikowanie i dystrybucję owych materiałów do celów promocji wydarzeń.