Image 

Galeria BWA serdecznie zaprasza w sobotę 18 grudnia o godzinie 19:00 na koncert Du' Ançoliti - Muzyka z XIV wiecznej Italii.

bilety: N 15zł / U 10zł

„Muzyka dawna na Ziemi Lubuskiej to inicjowany przez nas cykl kameralnych koncertów z udziałem najlepszych wykonawców z Europy i spoza starego kontynentu, w nieprzypadkowych, często zabytkowych obiektach. W miejscach, gdzie muzyka dawna gościła dotąd bardzo rzadko albo wcale. Chcemy wykorzystać potencjał tych miejsc i otworzyć na szczególne, muzyczne wydarzenia. Koncerty artystów specjalizujących się w wykonywaniu muzyki dawnej, na instrumentach z minionych epok. Instrumentach, które można będzie nie tylko usłyszeć, ale także zobaczyć i niemal dotknąć. Nasz cykl to wehikuł czasu, wyprawa w przeszłość, gdzie wiedzę o tradycji i kulturze, zdobywa się przez odczuwanie. Wszystko po to by widzieć współczesność wyraźniej i pełniej."

www.bumtarara.pl

Producent koncertu: Agencja Artystyczna Bumtarara

Opieka Artystyczna: Cezary Zych, Fundacja Muzyki Dawnej Canor

Organizatorzy: Galeria BWA Zielona Góra, Instytut im. bpa W. Pluty, Gorzów Wlkp.,Sulechowski Dom Kultury, Sulechów,Kożuchowski Ośrodek Kultury i Sportu „Zamek", Kożuchów

Wykonawczynie:

Corina Marti - Flety, Clavisimbalum

Catalina Vicens Jéldrez - Organetto, Clavisimbalum

Szwajcarska flecistka i klawesynistka Corina Marti studiowała muzykę barokową w Konserwatorium w Lucerniem, a następnie muzykę średniowieczną Schola Cantorum Basiliensis w Bazylei. Artystka koncertuje regularnie w Europie oraz na Bliskim Wschodzie. Wraz z polskim lutnistą Michałem Gondko założyła i prowadzi zespół La Morra, z którym występowała m. in. na festiwalach muzyki dawnej w Antwerpii, Bruggii, Utrechcie, Le Thoronet, Ratyzbonie i Bazylei. Koncertowała też w ramach takich formacji jak Hesperion XXI, New Trinity Baroque, oraz Arte dei Suonatori. Poza płytami zespołu La Morra (cztery wydane, trzy w przygotowaniu) w dorobku fonogra- ficznym ma także XV-wieczną niemiecką muzykę na instrumenty strunowe (płyta Von edler Art w duecie
z Michałem Gondko), dzieła wczesnego i późnego Baroku (Salomone Rossi, Johann Sebastian Bach, kompozytorzy lombardzcy przełomu XVI i XVII wieku) oraz współczesną muzykę Borisa Yoffe wydane przez wytwórnie Raumklang, Et'Cetera, Musiques Suisses, Ramée, Ricercar, Ars Musici i Pan Classics. Zajmuje się także działalnością pedagogiczną. Prowadziła kursy interpretacji w wyższych szkołach muzycznych w Hadze i Tel-Avivie a także w ramach Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Valticach. Prowadzi klasy fletu i wczesnych instrumentów klawiszowych w Scholi Cantorum Basiliensis.


Carla Catalina Vicens-Jéldrez pochodzi z Santiago de Chile. Edukację muzyczną rozpoczęła mając siedem lat od nauki gry na fortepianie. Dzięki otrzymanym stypendiom studiowała w klasie klawesynu pod kierunkiem Lionela Party w Curtis Institute of Music w Filadelfii, Roberta Hilla we Freiburgu i Andrea Marcona w Scholi Cantorum Basiliensis. W Bazylei rozpoczęła i kontynuuje obecnie kolejne studia w klasie późnośredniowiecznych instrumentów klawiszowych pod kierunkiem Coriny Marti.
W 2008 roku wzięła zajęła pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie im. Fritza Neumayera w Niemczech.
Dotychczas koncertowała miedzy innymi w Teatro Colon (Buenos Aires), Kimmel Center (Filadelfia), Teatro Municipal de São Paulo. Jej koncerty transmitowane były przez rozgłośnie radiowe w USA, Chile i Szwajcarii. Aktualnie występuje z recitalami klawesynowymi i bierze udział w projektach zespołów wykonujących repertuar średniowieczny i barokowy w Europie, Ameryce Południowej i USA.
W tym roku pracowała nad nagraniem pierwszej swojej płyty z repertuarem wykonanym na oryginalnych instrumentach z historycznej kolekcji w Pałacu Bad Krozingen w Niemczech. Wzięła również udział w sesjach nagraniowych z innymi zespołami.

podróż do średniowiecznej Italii

 

ImageImageImageImage

 

Program koncertu Du' Ançoliti Muzyka z XIV wiecznej Italii 

Anonim - Du' Ançoliti

Anonim, /arr. Codex Faenza - Kyrie

Anonim - Saltarello

Jacopo da Bologna (ok. 1340-1386) - Lux purpurata - Diligite Iusticiam

Gheradello da Firenze (1320/5 - 1362/3) - Per non far lietto

Anonim,/arr. Codex Faenza - Ave maris stella 

Matteo da Perugia (fl.1400-16) - Gloria

Anonim - Lucente stella

Antonio Zacara da Teramo (ok.1350/60-1413) /arr. Codex Faenza - Un fior gentil

Francesco Landini (ok. 1325-1397) - Agnus Dei

Anonim - Saltarello

Przerwa

Anonim - Istanpitta "Chominciamento di gioia"

Anonim/ Matteo da Perugia? - Puer natus in betheleem

Bartolino da Padova (ok.1365-1405) /arr. Codex Faenza - La dolçe sere 

Anonim/arr. Codex Faenza - Utwór bez tytułu

Anonim - Saltarello 

Anonim /arr. Codex Faenza - Benedicamus domino

Anonim - Bella granata

Anonim/arr. Codex Faenza - Utwór bez tytułu

Anonim/arr. Codex Faenza - Amen