Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu "Trzy Czte Ry! Performance! Scena miejsce wynegocjowane."
Naszym gościem będzie Dariusz Kociński. Wtorek 30 czerwca, godz. 19:00.

 


Kompozycja Hipotetyczna no. 4
performance / koncert z udziałem solistów - wolontariuszy

Kompozycja hipotetyczna zawiera kilka warstw dźwiękowych, występujących równolegle. Pierwszą warstwą jest partytura fonetyczna, odtwarzana podczas wykonania z głośników przyporządkowanych każdemu soliście. Partytura zawiera szereg komunikatów, rozkazów, pytań, informacji zwróconych do wykonawcy. Drugą warstwę stanowi zakomponowana przestrzeń dźwiękowa, również przyporządkowana każdemu soliście, również odtwarzana z głośników przyporządkowanych każdemu soliście, umieszczona we wspólnej przestrzeni. Trzecią warstwę stanowi reakcja wykonawcy na realizowaną partyturę. Czwartą warstwę stanowi wspólna dla wszystkich - wykonawców i odbiorców, przestrzeń architektoniczna, w której realizowany jest utwór.

Chaositones, 2013, 21'21''
Film przedstawia historię kompozytora, pracującego nad eksperymentalną symfonią dźwięków pod tytułem „Chaositones”. Partytura tworzona przez bohatera i zastosowane w niej techniki kompozytorskie (nanotony, nanointerwały, ultra i infradźwięki, skala decybelowa), wykraczają poza możliwości percepcyjne twórcy. Kompozytor postanawia za wszelką cenę spreparować swoje zmysły w celu dokończenia i usłyszenia swojego dzieła.

Dariusz Kociński - dyplom na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie w 1999 roku. Do 2010 roku związany z Galerią Kont w Lublinie (prezentacje na: "Kontperformance", "Videokont", "Artkontakt”, kurator: Zbigniew Sobczuk).
Działania artystyczne podejmuje na polu sztuki performance, instalacji dźwiękowych i wideoartu. Twórca muzyki elektronicznej i elektroakustycznej, kompozycji hipotetycznych, muzyki rezonansowej, partytur fonetycznych i rzeźb dźwiękowych. Uczestnik licznych festiwali, m.in.: Festiwal „Breaking News” 2001, Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski w Warszawie; ESAV-Tour Mauran, Tuluza, Francja; „Open City” 2009 w Lublinie; „KODY” 2010 w Lublinie, „WRO Alternative Now” we Wrocławiu, „Mindware” 2011 w Lublinie; „ArtNastup” 2013 we Lwowie, Ukraina, „ArtAttack” 2014 w Tibilisi, Gruzja oraz wystaw w Galerii Białej i Galerii BWA w Lublinie, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, w Arsenale Miejskim we Wrocławiu a także Targów Sztuki w Poznaniu.
https://vimeo.com/dariuszkocinski

nominacja: Zbigniew Sobczuk, kurator niezależny, Lublin

Kuratorka projektu: Aleksandra Kubiak
Studiowała na Wydziale Artystycznym UZ Zielona Góra. Tworzy akcje performatywne, obiekty, video, fotografię. W latach 2001-2013 tworzyła z Karoliną Wiktor Grupę Sędzia Główny (nominowana do Paszportów Polityki oraz nagrody Spojrzenia, laureatki międzynarodowego konkursu sztuki performance w Trento oraz nagrody TVP Kultura). Prace Grupy Sędzia Główny oraz prace indywidualne artystki znajdują się w kolekcjach, m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Narodowego w Warszawie, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta oraz w kolekcjach prywatnych. Od 2012 roku jest doktorantką na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich na UAP w Poznaniu, prowadzi zajęcia w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ w Zielonej Górze. Współpracuje z Galerią BWA oraz Fundacją Salony z Zielonej Góry. Stypendystka Ministra Kultury w roku 2015.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.