30 lipca o godzinie 19:00 zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu "Trzy Czte Ry! Performance. Scena - miejsce wynegocjowane". Naszymi gośćmi będą Zuzanna Czajkowska i Agata Polny.


ZUZANNA CZAJKOWSKA (ur 1991r). Studiowała Historię Sztuki na UAM, oraz Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych na WA PP w Poznaniu, dyplom licencjacki w 2014r. Obecnie studentka II stopnia na kierunku Mediacja Sztuki, ASP w Wrocław.  Zajmuje się rzeźbą oraz performance. Tworzy obiekty geometryczne i minimalistyczne, z drugiej strony fascynuje ją stylistyka kiczu i kamp. W performance interesuje się przede wszystkim znaczeniem słowa. Podobnie jak w kaligrafii, mozolne przepisywanie jest dla niej drogą wiodąca ku samodoskonalenia. Uczestniczka wystaw: OBIEKTONY ŚWIĘTOMARCIŃSKIE, CK Zamek, Poznań, PASJA ABSURDU, Galeria Drewutnia, Poznań, KIJ W MROWISKO, Galeria Drewutnia, Poznań oraz festiwali performance: CHECKPOINT#7, Wrocław, CHECKPOINT#8, Poznań.
nominacja: nominacja: Ewa Zarzycka, 
Warsztat Sztuki Performance, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

UMIESZCZANIE  to długofalowy projekt, zaplanowany na całe moje życie. Rozpoczął się, kiedy zapragnęłam zostać artystką. Działanie w Zielonej Górze będzie jednym z punktów jego realizacji.
Chcę zaznaczyć swoją obecność, umieszczam siebie, młodą osobę, kobietę w kontekście artystycznym.
Część 1. Oswajanie: poznawanie, samoidentyfikacja. 
Część 2. Umieszczanie: moment zwrotny, kulminacja.
Część 3. Kontynuacja: działania nawiązujące zaplanowane na najbliższe kilka lat. 

nominacja: nominacja: Ewa Zarzycka, 
Warsztat Sztuki Performance, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

AGATA POLNY (ur. 1990) obecnie pracuje nad dyplomem magisterskim pod kierunkiem prof. Mariana Stępaka w Pracowni Ikonosfery w Zakładzie Plastyki Intermedialnej UMK. Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki: wideo, grafiką, teatrem, performance, ilustracją oraz fotografią. Współpracowała z CSW Znaki Czasu w Toruniu przy projekcie "PRZEprojekt- Propozycje dla Torunia". Dyplom licencjacki Agaty Polny pt.: „O Babci Jadzi z Ogródeczka"" otrzymał główną nagrodę w konkursie plastycznym Doliny Kreatywnej w 2014 roku.  Uczestniczka w wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. W 2013 roku otrzymała Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

CAŁUN
Swoim działaniem chcę zwrócić uwagę na bagatelizowany przez wielu ludzi problem nadmiernej produkcji żywności. 
Formę akcji odnoszę do sztuki jedzenia w okresie baroku, kiedy potrawy miały na celu oszukanie zmysłów konsumenta. To co wydawało się być owocem, w rzeczywistości niekoniecznie nim było... 
Nie lubię pisać o sobie i swoich projektach. Po prostu zapraszam na performance CAŁUN.

nominacja: prof. Marian Stępak, Pracowania Ikonosfery, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

kuratorka projektu: Aleksandra Kubiak 
Studiowała na Wydziale Artystycznym UZ Zielona Góra. Tworzy akcje performatywne, obiekty, video, fotografię. W latach 2001-2013 współtworzyła z Karoliną Wiktor Grupę Sędzia Główny (nominowana do Paszportów Polityki oraz nagrody Spojrzenia, laureatki międzynarodowego konkursu sztuki performance w Trento oraz nagrody TVP Kultura). Prace Grupy Sędzia Główny oraz prace indywidualne artystki znajdują się w kolekcjach, m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Narodowego w Warszawie, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta oraz w kolekcjach prywatnych. Od 2012 roku jest doktorantką na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich na UAP w Poznaniu, prowadzi zajęcia w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ w Zielonej Górze. Współpracuje z Galerią BWA oraz Fundacją Salony z Zielonej Góry. Stypendystka Ministra Kultury w roku 2015.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Agata Polny, Całun

Zuzanna Czajkowska, Umieszczanie