Image 

Zapraszamy na wystawę rysunku:
Paulina Poczęta - Wielkie mi rzeczy

Finisaż 24.09, 16:00
Wystawa czynna od 02.09 do 25.09.2016

Zawsze pociągała mnie sfera zdewaluowana, proteza, margines codzienności, rzeczy  ułomne lub zapomniane. Lubię szczerość i prostotę, maksymy, sztukę codzienności,  pozornie niecodzienne spotkania przedmiotów. Moje artystyczne ingerencje pojawiają się tam, gdzie redefiniowane relacje pomiędzy naturą i kulturą, tym, co wrodzone, a tym, co nabyte, wpojone. Moja codzienna praktyka twórcza to właśnie odszukiwanie, fotografowanie, zestawianie i przetwarzanie istniejących "realiów" bytu codziennego. Twórcze poszukiwania ogniskuję na najbliższe mi otoczenie, przedmioty potoczne, praktyki codzienne, dzięki którym projektuję własny sentyment, odkrywając mikrosensy i bezsensy mojego otoczenia. Uprawiam zbieractwo artystyczne, kolekcjonuję schodzone skarpety. Pracuję w oparciu o przedmioty znalezione - analogowe i cyfrowe, materiały codziennego użytku i fotografie. Na wystawie „Wielkie mi rzeczy” zaprezentuję kilkanaście rysunków z ostatnich trzech lat. Tytuł wystawy stanowi popularna fraza, używana dla określenia, że to o czym mowa, to nic ważnego, choć inna osoba uważa inaczej. I tak jest w moim przypadku. To, co pomijane i zapomniane dla większości, dla mnie staje się ważnym obiektem rysunkowych poszukiwań.
 
Paulina Poczęta jest absolwentką  Instytutu Sztuki w Cieszynie, Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Dyplom z grafiki warsztatowej obroniła w 2005 roku wykonując interdyscyplinarny zestaw obiektów graficznych w formie instalacji pod tytułem „Pokrowce szyte z pamięci”. Dyplom ten znalazł się w 2 edycji „Najlepszy dyplom z grafiki” Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki. Doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych („Autoportert”) obroniła w 2013 roku. Od 2007 roku zatrudniona w macierzystej uczelni, aktualnie jako adiunkt w Zakładzie Rysunku prowadzi zajęcia z rysunku i interdyscyplinarne projekty twórcze.  
 
Wystawa w ramach XVIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny – Zielona Góra 2016 - Sztuczna inteligencja 
 
 
ImageImageImageImage

ImageImageImageImage
 
ImageImageImageImage
 
ImageImageImageImage
 
ImageImageImageImage
 
ImageImageImageImage
 
ImageImageImageImage