aktualnieGaleriazapowiedziwarsztatyArchiwumPUBLIKACJEtekstyLINKIKontakt
Navigation:     aktualnie arrow warsztaty arrow Warsztaty plastyczne "Dychotomia Uczniaków" [03.12]
Warsztaty plastyczne "Dychotomia Uczniaków" [03.12] Drukuj Email

Image 

Warsztaty plastyczne nawiązujące do wystawy Georgi Krawiec pt.: Dychotomia Gniazd

03.12.2016, w godzinach 12:00-14:00
prowadzące: Małgorzata Dobrucka, Michalina Walicht

 

W nawiązaniu do eksponowanej w grudniu wystawy – georgii Krawiec „Dychotomia gniazd”, 3.12.2016r., odbył się dwugodzinny warsztat plastyczny pt. „DYCHOTOMIA UCZNIAKÓW” czyli „Druga strona”.

1. Portrety wzajemne – część pierwsza, praca w duetach
2. Mój świat, moje okulary – część druga, praca indywidualna każdego uczestnika

Zanim przystąpiliśmy do pracy, opowiedziałyśmy uczestnikom o galerii, co to jest instalacja artystyczna oraz o funkcjonowaniu Galerii Miejskiej BWA. Uczestnicy zapoznali się z wystawą. Następnie przystąpiliśmy do pracy nad własnymi eksponatami, które na koniec działań zostały zaprezentowane i omówione. Pierwsze zadanie – nastawione na działanie – polegało na stworzeniu na dużych arkuszach papieru – sylwetek/konturów uczestników. Grupowy portret – w nawiązaniu do fotograficznego medium w wystawie „Dychotomia gniazd” został wypełniony przy pomocy farb różnymi odcieniami szarości. Druga część, już indywidualna – polegała na zaprojektowaniu i wycięciu wg własnej inwencji i fantazji – okularów. Przy użyciu techniki kolażu – młodzież zobrazowała wewnętrzny świat, prawdziwe odczucia, odbijające się w okularach niczym w lustrach. Na koniec wspólnie zatroszczyliśmy się o ekspozycje prac, omówiliśmy także poszczególne portrety i okularowe odbicia.


Michalina Walicht ur. w 1988r. w Grodzisku Wlkp. Od 12 lat związana z Zieloną Górą. Plastyk, animator i nauczyciel. Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Interesuje się szeroko rozumianymi multimediami oraz psychologią poznawczą. W swoich działaniach analizuje wpływ emocji na siebie, innych ludzi i otoczenie.

Małgorzata Dobrucka (ur. 1981r.) absolwentka malarstwa w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom w pracowni prof. Stanisława Kortyki w 2012 r. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym. Mieszka i pracuje w Zielonej Górze.

 

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość