terminy: 29.07-2.08 w godz. 10.30-13.30

Warsztaty SNY, ZWIERZĘTA I MAPA CZŁOWIEKA
prowadzenie Stefan Hanćkowiak

"W gruncie rzeczy zaczarowany jest cały świat. Im głębiej zaglądamy do wnętrza przyrody ożywionej tym bardziej nas ona zachwyca. W jej otoczeniu czujemy się jak w domu. Jesteśmy częścią tego świata i możemy czuć się wyróżnieni, bo jest nam dane widzieć go i przeżywać."- Albert Hofmann

Mówi się, że przesypiamy jedną trzecią naszego życia. Bez względu na to, kim jesteśmy i czym zajmujemy się w naszym życiu, każdy nasz dzień kończy się podobnie – zamykamy oczy i zasypiamy. Nasze sny mają jedną wspólną właściwość – nie istnieją w nich prawa logiki, które rządzą naszym myśleniem na jawie. Czas i przestrzeń, które ograniczają nas w życiu codziennym, w snach nie mają żadnej władzy. W snach dzieci, częściej niż w snach dorosłych, pojawiają się zwierzęta ...
Co by było, gdyby w świecie podświadomości tkwiły odpowiedzi na pytania typu: Kim jestem? Jak żyć w zgodzie z sobą? Czy nie fajnie byłoby mieć mapę, która wskaże nam drogę? Albo instrukcję do tego jak działa człowiek?

Celem warsztatu będą właśnie takie poszukiwania przez zabawę ze sztuką, snami i podświadomością.

terminy: 5-9.08 w godz. 10.30-13.30

WARSZTATY Z MATERIĄ...
prowadzenie Kacper Będkowski z Małgorzatą Dobrucką

Materia może stanowić nośnik idei twórczych ale też sama pobudzać i inspirować do działania. Na zajęciach skupimy się na różnorodnym podejściu do materiałów z jakich wykonane są obiekty artystyczne. Możliwości jest wiele - zaczynając od wykorzystania gotowych przedmiotów, poprzez nadawanie tym już zużytym nowego życia w procesie recyklingu, aż po namysł nad materiałem przy projektowaniu własnych przedmiotów codziennego użytku czy nawet autorskich zjawisk pogodowych.


Zajęcia odbywają się w cyklach tygodniowych ( do wyboru jeden).

Prosimy o wcześniejsze zapisy z zaznaczeniem wybranego tygodnia ( proszę wypełnić formularz)

telefonicznie (68 325 37 26), mailowo ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub osobiście.

Ilość miejsc ograniczona (15), decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.