Zapraszamy 9 października o godz. 18.00 na spotkanie „Jak twórczo pracować z książką?” dotyczące prowadzenia warsztatów z młodymi czytelnikami.

Skąd czerpać pomysły na zajęcia? Jaki wybrać temat przewodni? Z jakich materiałów korzystać, by przeprowadzić niezapomniane warsztaty?

Sprawdzonymi patentami i prostymi sposobami na niebanalne i angażujące zajęcia na podstawie wybranych książek dla dzieci (tych najmłodszych, i tych trochę starszych) podzieli się Małgorzata Gałysz-Wróbel z Wydawnictwa Dwie Siostry. Spotkanie skierowane jest do nauczycieli, edukatorów, bibliotekarzy i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Małgorzata Gałysz-Wróbel – absolwentka Instytutu Filozofii UW i Studium Edytorstwa Współczesnego na UKSW. Członkini Polskiej Sekcji IBBY, specjalistka PR w Wydawnictwie Dwie Siostry, w którym od kilku lat organizuje warsztaty dla dzieci, szkolenia dla księgarzy, bibliotekarzy i nauczycieli.

Wydawnictwo Dwie Siostry istnieje od 2005 roku, specjalizuje się w książce dla dzieci, kładzie wielki nacisk na opracowanie graficzne. 26 marca 2018 w Bolonii podczas największych targów książki dziecięcej na świecie, Bologna Children’s Book Fair, wydawnictwo otrzymało najbardziej prestiżową nagrodę dla wydawców dziecięcych na świecie, przyznawana co roku najlepszym oficynom z każdego z sześciu kontynentów świata. Dwie Siostry to na rynku wydawniczym fenomen. Nie tylko udało im się wypromować piękne książki dla dzieci w Polsce, ale też podbić nimi świat. Ich największy hit - "Mapy" Aleksandry i Daniela Mizielińskich - sprzedały się już w trzech milionach egzemplarzy. Rysunkowy atlas został do tej pory przetłumaczony na 32 języki, m.in. hiszpański, włoski, rosyjski, koreański czy japoński. Trzy lata temu znalazł się na corocznej liście najciekawszych i najpiękniejszych książek dla dzieci magazynu "New York Times"." (Fragm. z tekstu Emilii Dłużewskiej "Gazeta Wyborcza, 16.01.2017).

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.