Co można tworzyć? Co można stworzyć? A co można utworzyć lub potworzyć?  Wspólnie z dziećmi  podczas naszych spotkań spróbowaliśmy odpowiedzieć na te pytania w praktyczny sposób. Od poniedziałku do piątku szukaliśmy  nowych inspiracji i  kreatywnych pomysłów na swoje artystyczne „wytwory”.  Warsztaty w ramach Zimowych Spotkań Młodych Twórców zainspirowane były aktualną wystawą  studentów Sztuk Wizualnych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dzieci każdego dnia miały okazje zapoznać się z jedną z prac dyplomowych z wystawy pt. Faktoria, która była inspiracją do wytworzenia wytworów, stworzenia stworów, utworzenia utworów i  tworzenia naszych tworów.  
Przykładowe  inspiracje do tworzenia prac plastycznych:
Interaktywna książka Pauliny Kłos, które były pretekstem do tworzenia ilustracji z sytuacjami z życia codziennego, jak i ich fantastyczne interpretacje. Technika kolażu połączona z  rysunkiem.
Dyplom licencjacki  Oliwi Koniecznej  pt. Fobie  był punktem do rozmów  o tym czego się boimy? Jak wygląda strach?   Odpowiadając  na te pytania uczestnicy tworzyli rysunkowe i malarskie prace, które  następnie  przenosili na formy przestrzenne. Powstawały niespotykane i bardzo dziwne stwory  i potwory.
Praca dyplomowa zatytułowana „ Zasłyszane”  Katarzyny Ortyńskiej zainspirowała nas  do zabawy z literami, słowami, zdaniami. Zapisując fragmenty rozmów, usłyszane podczas naszych zajęć były inspiracją do stworzenia typograficznego notatnika...

 

Serdecznie zapraszamy dzieci (w wieku 6-13 lat) do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych pt. WYtworzymy!
Zajęcia odbywają się w terminie 27-31.01, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-13.00.

Prosimy o wcześniejsze zapisy pod nr tel. (68 325 37 26), mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub osobiście (BWA, sekretariat, I piętro).
Ilość miejsc ograniczona (10), decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania:

formularz_zgloszeniowy_2020

 

 

 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.