Podczas zwiedzania  wystawy pt. „Lot Ikara” dzieci poznały różne techniki pracy artystów, które były pretekstem do szukania różnic między rzeźba, obiektem i instalacją.  Zwiedzając wystawę skupiliśmy się  na różnorodnym użycia materiałów  z jakich  wykonane są prace. Ich różnorodność i urozmaicenie  wzbudzały wiele emocji, co skłaniało do zadawania pytań do zadawania pytań. Czy tam jest czarna dziura? Dlaczego tam wisi wiadro? Po co są  telewizory? - to tylko niektóre z zadawanych pytań, których nie było końca... następnie przyszedł czas na nasze działania...
w  nawiązaniu do tytułu wystawy, poznaliśmy mit o Dedalu i Ikarze...,  a pierwszym zadaniem było znalezienie drogi wyjścia z labiryntu... i uwolnienie Minotaura... które stało się pretekst do stworzenia  i wymyślenia swojej  rysunkowej „postaci”. Powstawały  przedziwne kolorowe kształty stworo-zwierząt. Żyrafo-konio-słoń, krokodylo-lew czy pojawiający się w każdej grupie koto-pies, to tylko kilka ich przykładów.  
Ostatni etap naszej artystycznej podróży...to  wzbijanie się  wysoko, bardzo wysoko... coraz wyżej, wyżej... i wyżej w nieograniczonej wyobraźni uczestników... Powstały rysunkowo- malarskie obrazy naszego miasta z lotu ptaka, w których często pojawiał się widok na galerię i szkołę podstawową nr 13.

Uczestnicy: uczniowie klas I-II ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze

prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

 

 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.