Image

Czym dzisiaj jest malarstwo współczesne i czym inspirują się artyści? Czym jest  dzisiaj twórczość? Podczas  spotkania w Galerii BWA uczniowie III klasy szukali odpowiedzi na te pytania. Wystaw Małgorzaty Szymankiewicz pt. ON OR OFF THE GRID (W SYSTEMIE LUB POZA NIM) oraz Michała Jankowskiego „Ryba psuje się od głowy" były zupełnie inne tematycznie, w pierwszej geometryczne abstrakcyjne obrazy, a w drugiej przedstawiające realistyczne wyobrażenia. W obu przypadkach artyści pokazują jak bardzo ważny jest pomył na obraz. Jak za pomocą koloru, plamy i formy można  wyrazić swoje spostrzeżenia dotyczące naszej egzystencji, przestrzeni w której żyjemy i świata który nas otacza.

Podczas warsztatów uczniowie przystąpili do tworzenia, szukali pomysłu na wyrażenie siebie i pokazanie co ich inspiruje. Uczestnicy wykonywania indywidualnie „obraz"  na lnianej ekologicznej torbie. Ważny był pomysł,  aby była to rzecz nie spotykana,  niepowtarzalna i zwracająca uwagę podczas jej użytkowania. Powstały bardzo oryginalne i efektowne przedmioty codziennego użytku, bardzo różnorodne tematycznie, od realistycznych wyobrażeń i geometrycznych kompozycji, aż bo bardzo ekspresyjne i  wyrażające emocje, czasami za pomocą napisów.  

ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 

 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.