Image

Czym jest czas? Czy można zatrzymać albo cofnąć czas? Jak duży wpływ na nasze życie ma upływający czas? Jaki ma wpływ na nas, naszych rodziców i dziadków? Jakie zmiany zachodzą w  wyglądzie człowieka,  z upływem lat? Jaka jest różnica między młodymi a starymi ludźmi? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi oglądając wystawę pt. „Figura” Heleny Kardasz. Fotograficzne obrazy ludzkich włosów – Kołtuny, które z upływem czasu tracą kolor i intensywność, stają się siwe, stały się inspiracją do tworzenia.


Podczas warsztatów dzieci wykonały swoje czarno-szaro-białe  autoportrety, w którym ważnym elementem były fryzury. Przy tworzeniu naszych „uczesań” podstawowym środkiem wyrazu
była linia- cienka i delikatna,  gruba i wyrazista, prosta i pokręcona. Ich efekt  uzyskaliśmy układając i odrysowując przeróżnej grubości patyki, nici, włóczki i sznurki. Używając kredki, pastele suche i tłuste, ołówki o różnej  twardości, markery i „suche pędzle” stworzyliśmy artystyczne i ponadczasowe fryzury.

W zajęciach 19 i 23  marca wzięły udział dzieci z Niepublicznego Przedszkola Happy days

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 ImageImageImage

 

 

 22 marca uczestnikami były dzieci z Rozśpiewanego Przedszkola nr 34

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

 

 

 

 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.