Image

 „O! Żużel"- to powtarzający się okrzyk dzieci wchodzących na dużą salę galerii BWA. Motor, kaski, kombinezony i inne gadżety zawodnika żużlowego, sugerują, że jet to wystawa o czarnym sporcie. Jednak podczas oglądania wystawy szczególna uwagę zwracamy na prace malarskie polskich artystów. Jednym z nich jest obraz Przemka Mateckiego, na którym przedstawiona została mało znana geneza powstania symbolu zielonogórskiego klubu, w tym przypadku wyprowadzona z fragmentu wydruku Portretu Damy z gronostajem Leonarda Da Vinci.
Podczas spotkania bardzo szybko okazuje, że przedszkolaki interesują się sportem, a o zasadach i punktacji w żużlu wiedzą wszystko. Na pytanie kto jest najlepszym żużlowcem odpowiadają jednomyślnie...

 

W części warsztatowej poznajemy wybitnego malarza i grafika - Mariana Szpakowskiego, którego powinien znać każdy... zielonogórzanin. Artysta , który tworzył kompozycje o zgeometryzowanych kształtach i liniach, biegnących pod różnymi kątami nadając im niejednostajny rytm, dlatego tez podczas pracy twórczej zadaniem było stworzenie kompozycji statycznej lub dynamicznej, wykorzystując do tego kształty trójkątów i linii które je wyznaczały. Jedynym ogranicznikiem były kolory, które wykorzystaliśmy - były to barwy naszego miasta. W kolejnym etapie warsztatów , przedszkolaki miały za zadanie odrysować i wyciąć kształt koła ze swojej pracy, aby połączyć je we wspólny obiekt - winogrono nawiązujące do odbywającego się w tym czasie Święta Zielonej Góry.

uczestnikami były 6-latki z Niepublicznego Przedszkola Happy days w Zielonej Górze, grupa: motylki

 

ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 

 

 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.