Image

17 września wraz z grupą dzieci z Przedszkola Happy days zwiedziliśmy wystawę pt. „Żużel w sztuce”, podczas oglądania szczególną uwagę zwróciliśmy na obrazy malarskie polskich artystów. Jednym z nich jest obraz Przemka Mateckiego – na którym przedstawiona została mało znana geneza powstania symbolu zielonogórskiego klubu, w tym przypadku wyprowadzona z Portretu damy z gronostajem Leonarda da Vinci, która w czterech etapach zamienia się w logo myszki, którą wszystkie dzieci znają z kreskówki. Kilkoro z nich miało jej wizerunek na swoich ciuchach, dlatego też pokusiliśmy się o ich porównanie.

Ostatnim przystankiem podczas zwiedzania był obraz pt.” Lider” Lecha Okołów, przedstawiającego postać na motorze, którego kompozycję uzupełnia flaga zielonogórskiego klubu z myszką pośrodku. Żółty, biały i zielony, to w tych kolorach dzieci tworzyły kompozycję, przedstawiające „dziwne”miasto. Zadanie w grupach zaczęliśmy od podziałów terytorialnych,
które wyznaczaliśmy za pomocą sznurków, które nakreślaliśmy. Następnie odrysowując różne kształty figur geometrycznych, stworzyliśmy podziały na osiedla i dzielnice.
Kolejnym etapem było przyklejenie papierowych kształtów, które zamieniły się w budynki, do których drogi i ścieżki wykleiliśmy wąskimi taśmami. Każde dziecko narysowało też mieszkańców. W ostatnim etapie pracy twórczej, tym razem farbami - odbijaliśmy różne kształty, które zamieniły się w nietypowe drzewa i rośliny. Podsumowując dzisiejsze warsztaty wspólnie połączyliśmy wszystkie cztery prace w jedną wielką całość
.

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

ImageImageImage

 

 

 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.