Image

18 i 19 września w zajęciach uczestniczyły dzieci z Czekoladowego Przedszkola nr 18 w Zielonej Górze. Grupa: niebieska i złota.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy o miejscu w którym się znajdują, i że w galerii stają się obserwatorami tego co stworzyli artyści.
Oglądając wystawę pt.„Żużel w sztuce", dzieci miały okazję zobaczyć, że każdy artysta interpretuje ten sam temat zupełnie inaczej. I wykorzystuje do tego różne środki wyrazu, którymi mogą być obrazy malarskie, instalacje, obiekty czy dźwięki.Wielkie zainteresowanie wzbudziła
żużlu praca Pawła Althamera - upozowana postać sportowca trzymająca w ręku grudkę. Czy jest „prawdziwy?"-  to powtarzające się kilkakrotnie pytanie przedszkolaków.
 

Podczas warsztatów dzieci tworzyły kompozycję, przedstawiające „dziwne"miasto. Zadanie w grupach zaczęliśmy od podziałów terytorialnych, które wyznaczaliśmy za pomocą sznurków, które nakreślaliśmy. Następnie odrysowując różne kształty figur geometrycznych, stworzyliśmy podziały na osiedla i dzielnice. Kolejnym etapem było przyklejenie papierowych kształtów, które zamieniły się w budynki, do których drogi i ścieżki wykleiliśmy wąskimi taśmami. Każde dziecko narysowało też mieszkańców. W ostatnim etapie pracy twórczej, tym razem farbami - odbijaliśmy różne kształty, które zamieniły się w nietypowe drzewa i rośliny. Podsumowując spotkanie wspólnie połączyliśmy wszystkie cztery prace w jedną wielką całość- tworząc plan żółto- zielono- białego miasta.

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

 

 

 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.