9 października odbyły się warsztaty pt. „Po drugiej stronie...” podczas których czterolatki obejrzały obrazy i rzeźby z kolekcji Muzeum Sztuki współczesnej Brandenburgii. W trakcie spotkania szczególną uwagę zwróciliśmy na jeden z prezentowanych obrazów Klausa Kilischa pt. „Holbein”, który był pretekstem do przedstawienia niemieckiego malarza - Hansa Holbeina. Jego obraz pt „Ambasadorowie” był inspiracją dla współczesnego artysty.
Poprzez zabawę szukaliśmy odpowiedzi na pytanie co jest podobnego na tych dwóch obrazach? W obu pojawia się ten sam owalny kształt, który bardzo szybko został odnaleziony. Cóż to może być? Latający statek to najczęściej powtarzająca się odpowiedź. Podczas pracy twórczej dzieci stworzyły kosmiczny świat, pełen dziwnych latających obiektów, które uzyskaliśmy odrysowując okrągłe kształty tworząc z nich latające pojazdy.
Płyta kompaktowa CD okazała się ciekawą lustrzaną powierzchnią, a migające się tęczowe kolory, były pretekstem do rysowania tego co widzimy w naszym zwierciadle. W okrągłych kształtach powstały wielobarwne oKOŁOziemskie planety, a naszą przestrzeń wypełniły ekspresyjne pociągnięcia pędzli.

Udział wzięły dzieci z Przedszkola Happy days w Zielonej Górze,
prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.