Warsztaty towarzyszące wystawie „Po drugiej stronie lustra”... podczas których uczniowie klasy pierwszej obejrzeli obrazy i rzeźby z kolekcji Muzeum Sztuki współczesnej Brandenburgii. W trakcie spotkania zwróciły szczególną uwagę na jeden z prezentowanych obrazów Klausa Kilischa pt. „Holbein”, który stał się pretekstem do przedstawienia niemieckiego malarza epoki renesansu, tworzącego ponad 500 lat temu.- Hansa Holbeina. Jego dzieło sztuki pt. „Ambasadorowie” z 1533 roku stał się inspiracją dla współczesnego artysty. W oby przypadkach mamy podwójny portret -en pied. W przypadku arcydzieła mamy bardzo realistyczne przedstawienie dwóch dostojnych mężczyzn,w tle przedmioty symbolizujące wiedzę i sztukę. Lutnia, flety, globusy i przyrządy astronomiczne, to niektóre przedmioty na reprodukcji, których odzwierciedlenia uczniowie szukali w inspiracjach Klausa Kilischa. Płyty winylowe, okładki płyt, czy wydruk magnetofonu- to gotowe elementy, wykorzystane przez współczesnego artystę w analizowanym kolażu. A nawiązujące do wcześniejszych wątków muzycznych. Ukazane są również dwie postaci, jednak nie są to konkretne osoby, możemy tylko interpretować,,że są to sylwetki mężczyzn. Najważniejszym i głównym elementem tych dwóch obrazów jest zniekształcony przedmiot- anamorfoza, Został on „rozszyfrowany”, kiedy spojrzeliśmy na obraz pod odpowiednim kątem. Podczas spotkania zastanowiliśmy się kim jest rzemieślnik i co robi artysta.
„Wszystkie dzieci są artystami. Sztuką jest pozostać artystą kiedy się dorośnie”- cytat Pablo Picasso, stał się punktem wyjścia do działań twórczych.

Uczestnikami byli uczniowie klasy I a, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze
prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.