24 października odbyły się warsztaty do wystawy pt.”Po drugiej stronie lustra”, podczas których uczniowie klasy IV obejrzeli prace z kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej Brandenburgii. Podczas spotkania czwartoklasiści szczególną uwagę zwrócili na formę przedstawienia postaci i sylwetki człowieka. Obejrzane obrazy i rzeźby, były punktem wyjścia do rozmowy czym jest kanon piękna w przedstawieniu ludzkiej postaci. Jakie zasady, wzory i reguły obowiązywały w danym czasie, poczynając od sztuki egipskiej po czasy współczesnej.


Podczas pracy twórczej w parach uczniowie odrysowywali kontury swoich sylwetek, które były ciekawym punktem wyjścia do rozważań jak wyglądamy i kim jesteśmy?
Następne zadanie brzmiało: wyobraź sobie, że jesteś... i polegało na wypełnieniu konturów różnymi materiałami i technikami plastycznymi. Uczniowie w swoich obrysach i przedstawieniach, nie zapomnieli o nowych technologiach – telefony, słuchawki i inne gadżety, a nawet marki ciuchów stały się głównym elementem powstałych wizerunków. Powstały również konkretne osoby, ukazujące podobieństwa zewnętrzne oraz niekiedy cechy portretowanych.

 prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.