otwarcie: sobota, 18.12 godz. 19:00
wystawa czynna do 9.01.2022


 

Szumski & Cincio Foundation prezentują:
„Le bazar de la laideur élégante”*

Wystawa będzie prezentacją obiektów odzieżowych, szali, t-shirtów, bluz, czapek i pasków zaprojektowanych i zrealizowanych przez artystów. Zainspirowana została energią targowisk lat 90. - czasu zachłyśnięcia konsumpcją i konieczności oddolnego budowania przestrzeni handlowej. Będzie miała formę zdekonstruowanego bazaru, na którym poza tekstylnymi pracami artyści pokażą też szerszy przegląd swoich praktyk wizualnych.
Czerpiąc z rozwiązań ekspozycyjnych obserwowanych na bazarach, artyści tworzą formę instalacji - nośnika do prezentowania towarów - brutalny kolaż materii budowlanych, oddający nastrój organiczności, i spontaniczności budowlankowej związanej z oddolnym handlem, niezgentryfikowanym, nie zresetowanym przez wszechpanującą infrastrukturalizację.

Artur Cincio (ur. 1986) jest projektantem ubiorów inspirowanych estetyką polskiej ulicy, tworzy również graffiti.
Stach Szumski (ur. 1992) jest artystą wizualnym, zajmuje się malarstwem, tworzy również instalacje, rzeźby, grafiki, rysunki oraz murale w przestrzeni publicznej.  

 

*(„Bazar eleganckiej brzydoty”)

Zgoda na fotografowanie, filmowanie

Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w galerii jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie jak i na edycję, kopiowanie, publikowanie i dystrybucję owych materiałów do celów promocji wydarzeń.