Zapraszamy w poniedziałek 30 maja o godzinie 19:00 na czytanie dramatu Pawła Demirskiego „Opera gospodarcza dla ładnych pań i zamożnych panów".

 


muzyka: Jan Suświłło

produkcja i reżyseria: Hanna Klepacka

Przygotowanie wokalne: Jolanta Sipowicz.

Udział biorą:

Aktorzy: Marta Frąckowiak, Hanna Klepacka, Anna Przybyła, Piotr Lizak, Ryszard Lubieniecki, Ernest Nita, Dawid Rafalski, Marcin Wiśniewski.

Śpiewacy: Monika Czarnecka, Katarzyna Jaworska, Jolanta Sipowicz, Krzysztof Gostkowski.

Muzycy: Kamila Susłowicz, Bartłomiej Sowa, Oskar Zębik.

Światła: Bartłomiej Sowa.

Obsługa techniczna: Michał Markiewicz.

Specjalne podziękowania dla Tadeusza Bartkowiaka.

"Opera gospodarcza dla ładnych pań i zamożnych panów" to przedstawienie z dwunastoma ariami operowymi. Pierwowzorem literackim tej sztuki jest „Opera za trzy grosze" B. Brechta  ale odniesienie to jest pozorne i czysto umowne.

„...Demirski poza teatrem i poza tekstem ustanawia układy odniesienia dla swoich bohaterów, sytuacji dramatycznych, dialogów i monologów - ubiera je w konteksty, które układają się w coś na kształt autorskiego almanachu wiedzy o Polsce i świecie współczesnym.
Wnosi do teatru społeczną krytykę, ferment światopoglądowy, prowokację i profanację, nie aspirując przy tym do roli pozytywnych poradników. Patos i powaga łączy się z błazeństwem i trywialnością a postaci są śmieszne i tragiczne jednocześnie..."
(Joanna Krakowska)

 

wstęp wolny

 

 

Zgoda na fotografowanie, filmowanie

Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w galerii jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie jak i na edycję, kopiowanie, publikowanie i dystrybucję owych materiałów do celów promocji wydarzeń.