artyści: Zuzanna Dolega, Stefan Głowacki, Jędrzej Hofman, Martyna Konieczny, Mateusz Mąka, Patrycja Plich, Anastasia Starko, Jakub Szachnowski, Wojciech Ulman
kuratorki: Maria Głowacka, Sandra Grzebielucha, Katarzyna Janiec, Agnieszka Klarzak, Kinga Kotlińska, Julianna Kulczyńska, Michalina Linowska, Olena Martynchuk 

otwarcie 27.07 godz. 19:00
wystawa czynna do 05.08.2018

 


 

Jest to prezentacja indywidualnych wizji kuratorskich. Zamiast jednej wystawy przedstawiamy osiem, mogących stać się aranżacją przestrzeni, ale które mogą też funkcjonować oddzielnie. Celebrujemy różnice nas dzielące, jednocześnie odnajdując punkty wspólne, razem z zaprzyjaźnionymi artystami. Łączy nas wykształcenie i chęć działania twórczego, za to dzielą poglądy na świat, życie i sztukę. Znamy się a nawet lubimy i realizujemy przy okazji zadanie kuratorskie, ćwicząc na żywym organizmie galerii i jej odbiorców.

Wystawa zrealizowana w ramach zajęć „Organizacja wystaw" na kierunku Kuratorstwo i Teorie Sztuki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

 

Maria Głowacka ur. w 1997 roku. Studentka drugiego roku Kuratorstwa i Teorii Sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Stefan Głowacki ur. w 1994 roku w Poznaniu. Były uczeń Maxa Skorwidera. Obecnie student School of the Art Institute of Chicago na profilu Film Video Nowe Media i Animacja. Tworzy animacje w technice 3D wykorzystując skany 3D. Uczestnik kilku wystaw zbiorowych między innymi:
2015- Bring Your OWN Beamer, Archer Ballroom, Chicago, IL
2016- Oceanic_.bin, Double Frame Gallery, Chicago, IL
- REAL(GOOD)TIME, Elastic Art. Chicago, IL
- Technical Images, Elastic art, Chicago, IL
2017- Riverside Media Wall, Riverside Plaza, Evanston, IL
- PopUp Arcade, Digital Art Demo Space, Chicago, IL
- Residency at NYU Berlin, New York University Berlin, Berlin
- Über- Marionettes, SAIC, Chicago, IL

Sandra Grzebielucha - studentka Kuratorstwa i Teorii Sztuki w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu

Zuzanna Dolega ur. w 1990r. w Gdyni gdzie mieszka i tworzy. W latach 2010-2015 - studentka malarstwa na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uczęszczała do I Pracowni Rysunku prof. Marii Targońskiej, II Pracowni Malarstwa prof. Teresy Miszkin oraz do Pracowni Sztuki Włókna prof. Aleksandra Widyńskiego. Od października 2016 - studentka Międzywydziałowych Środowiskowych Studiów Doktoranckich ASP Gdańsk (Wydział Malarstwa). Laureatka licznych stypendiów: Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Prezydenta Miasta Gdyni, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Tytuł magistra sztuki uzyskała wraz z obroną dyplomu magisterskiego "znaki na-znaczenia" - 15 czerwca 2015 roku. Związana była między innymi ze Stowarzyszeniem Traffic Design, Centrum Kulturalnym TuBAZA, Pracownią Malarstwa i Grafiki, (nieistniejącą już) pracownią artystyczną na terenie Dalmoru S.A., Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, stowarzyszeniem HALO KULTURA, kierunkiem arteterapii w Gdańsku. Od 2012 roku specjalizuje się w technice pirografii, zajmują ją również zagadnienia związane z neuroestetyką i arteterapią.

Jędrzej Hofman w swoich pracach skupia się na wartościach czysto malarskich. Istotny jest dla niego gest, ekspresja oraz materialne aspekty farby. Podejmowane przez artystę problemy skupiają się wokół medium malarskiego jakim jest płaszczyzna obrazu. Tradycyjne podejście do malarstwa ustępuje miejsca eksperymentom formalnym: kształt płótna, zastosowanie koloru lub jego brak, porzucenie zupełnej płaskości powierzchni malarskiej. W procesie tworzenia najważniejszy dla artysty jest stosunek różnych wartości oraz ich wzajemne oddziaływanie na siebie. Dlatego każda z prac zawiera różne jakości, które łączy w ramach określonego przez siebie systemu. „Pozwala mi to pracować na wielu płótnach jednocześnie i traktować je jako jedną, wielopłaszczyznową koncepcję" - Jędrzej Hofman.

Agnieszka Klarzak - studentka Kuratorstwa i Teorii Sztuki w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Kanclerz w Radzie Samorządu Studenckiego; współorganizatorka Studenckich Targów Sztuki w UAP oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Mikstury Kultury z ramienia Forum Studentów Uczelni Artystycznych. Główne pole jej zainteresowań artystycznych obejmuje sztukę ekspresjonizmu abstrakcyjnego, co między innymi chciałaby wykorzystać przy projektowaniu przestrzeni wystawienniczych.

Katarzyna Janiec - studentka Kuratorstwa i Teorii Sztuki w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu

Martyna Konieczny jest studentką tkaniny i ubioru na ASP w Łodzi, studiowała też malarstwo na ASP we Wrocławiu. Jej twórczość obraca się wokół tematu wtórnego wykorzystania porzuconych materiałów.

Kinga Kotlińska - studentka Kuratorstwa i Teorii Sztuki w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, odbywała praktyki w CSW Zamku Ujazdowskim i uczestniczyła w przygotowaniu 7. edycji Pomada Queer Festival.

Mateusz Mąka - student II roku Fotografii, tworzący przy wykorzystaniu techniki zarówno analogowej jak i cyfrowej. Swoje prace ogniskuje wokół tematyki snu, wewnętrznej kontemplacji oraz doświadczeń silnie związanych z własnymi przeżyciami wewnętrznymi lub osób mu najbliższych. Ważnym elementem jego prac jest także natura i cielesność.

Julianna Kulczyńska ur. 1997 roku. Kuratorka, koordynatorka, producentka. Studentka Kuratorstwa i Teorii Sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Michalina Linowska ur. w 1996 roku. Studentka Kuratorstwa i Teorii Sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, koordynatorka wystaw w ramach AK30 - to nie biennale.

Olena Martynczuk ur. 1998 roku. Kuratorka, badaczka. Studentka Historii i Teorii Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie. Studiowała w ramach programu wymiany studenckiej Kuratorstwo i Teorie Sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Patrycja Plich ur. 1992, absolwentka studiów licencjackich Katedry Intermediów na Poznańskim Uniwersytecie Artystycznym, gdzie obecnie kontynuuje studia magisterskie. Podejmuje działania usytuowane pomiędzy mediami, w szczególności wykorzystując specyfikę i możliwości słowa oraz bezpośredniego spotkania z odbiorcą. Podłożem do jej działań jest środowisko naturalne poddawane ciągłym materialnym i znaczeniowym modyfikacjom. Ostatnie wystawy i projekty, w których brała udział to m.in. rezydencja i wystawa Sorry, we have no rooms available (Użhorod, Ukraina), rezydencja artystyczna Suburban botany (Serde Residency, Aizpute, Łotwa), La Nuit de l'Instant (Marsylia, Francja), Malta Festiwal (Poznań, Polska), Potajemnie umiłowane idee (PGE Gallery, Skalar Office Center, Poznań).

Anastasia Starko ur. 1991 roku w Tarnopolu (Ukraina), absolwentka studiów magisterskich na Ukraińskiej Akademii Drukarstwa we Lwowie oraz Szkoły Performasu (Lwów). Laureatka programu stypendialnego MKiDN "Gaude Polonia''. W swoich pracach Anastasia bada możliwe sposoby destrukcji formy i treści oraz możliwość tworzenia w ten sposób nowej emocjonalnej przestrzeni i sytuacji.

Jakub Szachnowski ur. w 1992 roku w Słupsku. Przypadkowo wygrał lokalny konkurs fotograficzny, żeby mieć lepszy stopień na koniec gimnazjum. Sztuką dla niego jest przejście z dzisiaj na jutro. Jest to jego debiut, pierwsze wyjście poza szufladę. Fotograf. Grafik-amator. Rozpoczyna swoją karierę w social mediach. Nikt, kogo mógłbyś kojarzyć, chociaż może jeszcze usłyszysz.

Wojciech Ulman artysta sztuk wizualnych. Fotograf, twórca filmów eksperymentalnych i instalacji, video performer. Absolwent Fotografii oraz Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W swojej twórczości często porusza wątki egzystencjalne, zestawiając je czasem z kosmicznym absurdem. Uczestnik kilku wystaw zbiorowych, między innymi:
'Poszedłbym na coś innego' oraz 'Koledzy z Klasy' Galeria 9/10 (Poznań),
'Czasoprzestrzeń' Centrum Kultury Zamek - w ramach Biennale Fotografii (Poznań),
'United People Of The Internet' Muzeum Sztuki Nowoczesnej,
'Lapis infernalis' - Galeria Okno (Słubice).
Laureat konkursu 'Obraz miejski', organizowanego przez Galerię Labirynt (Lublin).
Współorganizator wystawy 'Obrazy, które trwają w czasie' oraz cyklu pokazów filmowych 'Tak między nami, to te filmy o ważnych sprawach są'.
Kurator sekcji 'Polish Wave: Eksperymentalnie', w ramach Short Waves Festival.
Kurator wystawy 'Lekkie Duchy' podczas festiwalu sztuki współczesnej 'BLASK BRZASK' (Łódź).
Autor książki 'Flashback'. Twórca kanału 'KONTAKT' na portalu Youtube

 

 

 

 

 

 

 

Zgoda na fotografowanie, filmowanie

Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w galerii jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie jak i na edycję, kopiowanie, publikowanie i dystrybucję owych materiałów do celów promocji wydarzeń.