koncert 21.05.2022 godz. 19:00
wstęp wolny


Przed nami kolejna odsłona serii koncertów "Muzyka (nie)potrzebna".

Młyn to elektroakustyczne trio w składzie: Sebastian Milewski - klawisze, Cezary Rosiński - elektronika i Michał Wdowikowski - perkusja. Instrumentaliści biorą inspiracje zarówno z muzyki elektronicznej jak i m.in jazzu, ambientu. Na dyskografię składają się albumy Reklama (2018) w Dym Records oraz Folwark (2021) wydany przez Gusstaff Records. Na swoim koncie mają występy na: Avant Art Festival we Wrocławiu, Dym Festival, Borderline Festival oraz liczne koncerty klubowe w Polsce i w Czechach. Członkowie zespołu aktywnie współtworzą od 2018 roku kolektyw Wkurvv organizujący wydarzenia artystyczne we Wrocławiu.

----

 

„Młyn (...) serwuje bardzo orzeźwiającą mieszankę jazzu i elektroniki. Są dobrzy nie tylko w graniu, ale i zaczepkach: „Sławni recenzenci jazzowi będą oburzeni i zniesmaczeni. Sławni recenzenci muzyki elektronicznej być może też” – piszą w tekście. Sprytne i celne, a sama muzyka jest znakomicie pokręcona. Młyn emanuje pewnością siebie i na tle, mocnej przecież, konkurencji wypada dobrze, a na pewno zauważalnie.”
Jarek Szczęsny, Nowamuzyka.pl

„Folwark to od pierwszych minut już raczej buzująca energią i niespokojna muzyka na instrumenty elektroniczne i perkusyjne, która z powodzeniem mogłaby trafić np. do katalogu Cuneiform.”
Bartek Chaciński, Polifonia

 

https://www.facebook.com/mlyn.mlyn
https://www.instagram.com/mlynarze/
https://www.facebook.com/wkurvv

Linki:
Klip “Tafun” https://youtu.be/D_JK3acTVVc
Utwór “Półpasiec” https://youtu.be/1rcXbFodqcY
Album Folwark https://mlyn.bandcamp.com/album/folwark
Album Reklama https://dymrecordings.bandcamp.com/album/reklama

Koncert w Tajnych Kompletach:
https://youtu.be/4DMtJLVH31Q