koncert 27.05.2022 godz. 19:00
wstęp wolny


 

KURWS

Dawid Bargenda - perkusja
Hubert Kostkiewicz - gitara
Jakub Majchrzak - gitara basowa

www.kurws.org
https://kurws.bandcamp.com/

Grają nieprzerwanie od czternastu lat. Mają za sobą kilkaset koncertów po Europie i Azji. Działają jak otwarty warsztat pracy gdzie improwizacje przenikają się z kompozycjami. Za pomocą repetycji, rekombinacji, wariacji i kontrastów, igrają z pamięcią i oczekiwaniami. Post punk, krautrock, rock in opposition, funk, no wave - sposoby grania, motywy, riffy, które słyszeliśmy nie jeden raz tutaj, są wypreparowane z oryginalnego otoczenia i użyte na nowy sposób.

Na przełomie kwietnia i maja nakładem Gusstaff Records ukaże się ich czwarty album pod tytułem „Powięź”, wersja kasetowa przygotowana przez czeskie Korobushka Records, a wersja winylowa ukaże się we współpracy wytwórni Red Wig, Dur et Deux i Korobushka.

 

Kilka słów o nowej płycie:

W czasach, w których wiele nas łączy, ale wciąż więcej dzieli, muzyka może oberwać za reakcyjność, oportunizm lub brak deklaracji. Tymczasem Kurws na swoim czwartym albumie stawiają sprawę jasno, czyli na głowie. „Powięź / Fascia” to album sponsorowany tak przez kulturę niepokoju, jak i przez niepokój własny. Afirmacja wieloznaczności i lęk przed dwuznacznością to dwie głowy tego samego pragnienia – i dwa motory napędowe zebranych tu ćwiczeń z nierezygnowania.

Utwór tytułowy z najnowszej płyty:
https://soundcloud.com/kurws/powi-fascia

 

garść wyimków z prasy:

"Kurws sami stali się formą i to do nich można porównywać inne zespoły"
Jakub Knera (popupmusic.pl)

"Od Kurwsów bije szczerość intencji, zwierzęcy instynkt oraz punkowa buta. Znajdziecie tu wszystko czego nie spodziewacie się po 'muzyce gitarowej'."
M/I kwartalnik muzyczny

„Myślę, że pokolenie naszych rodziców czuło podobne emocje odkrywając jazz – ten sam, który my dzisiaj określamy już upupiającym przymiotnikiem "tradycyjny" i który upychamy w szufladce easy listening.”
Jarosław Szubrycht

"Z jednej strony hałas, poszarpane dźwięki, strzępy akordów i szalone tempa, z drugiej doskonałe zgranie i dbanie o każdy szczegół."
Wojciech Żurek (SOLHOJD MUSIC)

"Zespół KURWS działa trochę jak brudnopis; fragmenty kompozycji łączą się z improwizacją, pewna neurotyczność, a przede wszystkim dynamika zwrotów muzycznej akcji, sprawiają wrażenie nieustannego szkicowania."
Jarek Mikołajczyk (popcentrala.com)

"Samoświadoma wrzaskliwa orgia atakuje słuchacza nie tylko charyzmą wykonania i dynamiką zmian, ale z prawdziwie punkową werwą łamiąca wszelkie wytrychy i klisze interpretacyjne."
Bartosz Nowicki (raz/uchem/raz/okiem)