Uroczyste wręczenie nagród 7.11 godzina 10:00
wystawa czynna do 12.11.2023
w dniu 11.11 galeria BWA będzie nieczynna
Wystawa prac nagrodzonych w Konkursie plastycznym o tematyce Honorowego Krwiodawstwa PCK
uczestnicy konkursu:
uczniowie wszystkich placówek oświatowych województwa lubuskiego oraz dzieci uczęszczające do przedszkoli, świetlic
Konkurs przeprowadzony został w miesiącach wrzesień – listopad 2023 r. w placówkach oświatowych województwa lubuskiego w ramach obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża
Organizatorzy konkursu:
Lubuski Oddział Okręgowy - Lubuska Okręgowa Rada HDK PCK w Zielonej Górze
Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Zielonej Górze
Galeria BWA w Zielonej Górze
PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze
Komisja w składzie:
1. Pani Karolina Spiak, Przewodnicząca Komisji - BWA Zielona Góra
2. Pan Kacper Będkowski, BWA Zielona Góra
3. Pani Paulina Grzesiowska–Nowak, Dyrektor LOO PCK Zielona Góra
4. Pani Ewa Kostrzewska, ZNP O/ Zielona Góra
5. Pani Bogusława Fediuk-Pelińska, LOO PCK Zielona Góra
Komisja w powyższym składzie stwierdziła, że na konkurs wpłynęło 832 prac 84 placówek oświatowych województwa lubuskiego
Przedszkola:
-
Przedszkole Miejskie nr 2, Gubin
-
Przedszkole Miejskie nr 1, Gubin
-
Miejskie Przedszkole nr 10, Żary
-
Miejskie Przedszkole nr 22, Zielona Góra
-
Miejskie Przedszkole nr 37, Zielona Góra
-
Przedszkole nr 11, Nowa Sól
-
Przedszkole Miejskie nr 3, Gubin
-
Miejskie Przedszkole nr 25, Zielona Góra
-
Miejskie Przedszkole nr 3, Zielona Góra
-
Przedszkole nr 5, Nowa Sól
-
Miejskie Przedszkole nr 11, Zielona Góra
-
Przedszkole Miejskie 3, Gorzów
-
Przedszkole, Bytom Odrzański
Świetlice
-
Świetlica PCK „ Wiewiórka”, Zielona Góra
-
Świetlica PCK „Perełki”, Nowa Sól
-
Świetlica Wiejska, Żubrów k/ Sulęcina
Ośrodki Szkolno-Wychowawcze
-
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii, Ośno Lubuskie
-
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Sulęcin
-
Zespół Szkół Specjalnych nr 14, Gorzów
-
Zespół Szkół Specjalnych nr 1, Zielona Góra
-
Szkoła Podstawowa Specjalna nr 4, Gubin
-
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Żary
-
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Nowa Sól
Szkoły Podstawowe, klasy I- III
-
Zespół Szkolno-Przedszkolny, Żary
-
Szkoła Podstawowa Nr 2, Gubin
-
Szkoła Podstawowa, Deszczno,
-
PSP nr 5 przy Zespole Szk.-Przedszkolnym nr 5, Żagań
-
Szkoła Podstawowa nr 1, Gubin
-
SP w Grabicach Filia w Strzegowie, Gubin
-
Szkoła Podstawowa nr 2, Zielona Góra
-
Szkoła Podstawowa Olbrachtów, Żary
-
Zespół Szkolno-Przedszkolny, Świdnica
-
SP nr 10 Sportowa, Zielona Góra
-
Szkoła Podstawowa nr 3, Sulechów
-
Szkoła Podstawowa nr 1, Zielona Góra
-
Szkoła Podstawowa nr 2, Lubsko
-
Zespół Szkolno-Przedszkolny, Otyń
-
Zespół Edukacyjny nr 4, Zielona Góra
-
ZSO Szkoła Podstawowa nr 5, Gubin
-
Szkoła Podstawowa nr 2, Sulechów
-
Zespół Edukacyjny 3, Zielona Góra
-
Szkoła Podstawowa, Czarnowice, Gubin
-
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7, Żagań
-
Szkoła Podstawowa, Małomice
-
Zespół Szkół nr 1, Nowe Miasteczko
-
Zespół Placówek Oświatowych, Siedlisko
-
Katolicka Szkoła Podstawowa, Nowa Sól
-
Szkoła Podstawowa, Mirocin Dolny
-
Szkoła Podstawowa nr 6, Nowa Sól
-
Szkoła Podstawowa nr 3, Nowa Sól
-
Zespół Edukacyjny nr 7, Zielona Góra Stary Kisielin
-
Szkoła Podstawowa nr 2, Nowa Sól
-
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7, Zielona Góra
-
Szkoła Podstawowa w Lubieszowie, Nowa Sól
Szkoły Podstawowe, klasy IV-VIII
-
Szkoła Podstawowa nr 5, Żary
-
PSP nr 5 przy Zespole Szk. Przedszkolnym nr 5, Żagań
-
Szkoła Podstawowa, Gubin
-
Szkoła Podstawowa nr 2, Zielona Góra
-
Szkoła Podstawowa w Żarkach Wielkich, Nowe Czaple
-
Szkoła Podstawowa w Olbrachtowie, Żary
-
Szkoła Podstawowa, Tomaszowo
-
Szkoła Podstawowa nr 1, Żary
-
Zespół Szkolno-Przedszkolny, Świdnica
-
SP nr 10, Zielona Góra
-
Szkoła Podstawowa nr 3, Sulechów
-
Szkoła Podstawowa nr 2, Lubsko
-
Szkoła Podstawowa nr 1, Gubin
-
Zespół Szkolno-Przedszkolny, Otyń
-
Szkoła Podstawowa nr 18, Zielona Góra
-
Zespół Edukacyjny nr 3, Zielona Góra
-
Szkoła Podstawowa, Czarnowice, Gubin
-
Szkoła Podstawowa, Brzeźnica
-
Szkoła Podstawowa nr 2, Międzyrzecz
-
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7, Żagań
-
Szkoła Podstawowa, Małomice
-
Zespół Placówek Oświatowych, Siedlisko
-
Katolicka Szkoła Podstawowa, Nowa Sól
-
Szkoła Podstawowa, Mirocin Dolny
-
Szkoła Podstawowa nr 6, Nowa Sól
-
Szkoła Podstawowa nr 3, Nowa Sól
-
Szkoła Podstawowa, Niedoradz
-
Zespół Edukacyjny nr 7, Zielona Góra
-
Szkoła Podstawowa nr 2, Nowa Sól
-
Publiczna szkoła Podstawowa nr 7, Zielona Góra
-
Szkoła Podstawowa w Lubieszowie, Nowa Sól
Szkoły Średnie
-
Zespół Szkół Ekonomicznych, Żary
-
I Liceum Ogólnokształcące, Żary
-
Liceum Ogólnokształcące, Nowa Sól
-
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Gorzów
-
Zespół Szkół Ogrodniczych, Gorzów
-
Zespół Szkół Technicznych, Zielona Góra
-
Zespół Szkół Odzieżowych Technikum nr 4, Gorzów
-
Bursa Zielona Góra, Zielona Góra
-
V Liceum Ogólnokształcące, Zielona Góra
-
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, Zielona Góra
-
CKZIU nr 2 Elektronik, Zielona Góra
-
I Liceum Ogólnokształcące, Wschowa
-
CKZIU Elektryk, Nowa Sól
Komisja w powyższym składzie po burzliwej dyskusji nagrodziła następujące prace z wyżej wymienionych placówek oświatowych województwa lubuskiego:
Przedszkola:
-
Sznajder Joanna, Miejskie Przedszkole nr 10, Żary
-
Hom Wanda, Przedszkole Miejskie nr 3, Gubin
-
Przybyłka Szymon, Przedszkole Miejskie nr 2, Gubin
-
Chełmicka Klara, Miejskie Przedszkole nr 3, Zielona Góra
-
Stępień Ignacy, Przedszkole nr 5, Nowa Sól
-
Hermanowski Maciej, Przedszkole nr 5, Nowa Sól
-
Walicka Zuzanna, Przedszkole Miejskie, nr 3 Gorzów
-
Białas Pola, Przedszkole Miejskie, nr 3 Gorzów
-
Ankudowicz Aleks, Przedszkole, Bytom Odrzański
-
Jerzyńska Nadia, Przedszkole Miejskie nr 1, Gubin
Świetlice
-
Tomasz Siudak, Świetlica Wiejska, Żubrów
-
Kanaś Marta, Świetlica Wiejska, Żubrów
-
Fronczyk Jakub, Świetlica PCK Wiewiórki, Zielona Góra
-
Basanets Iehor, Świetlica PCK Perełki, Nowa Sól
Ośrodki Szkolno-Wychowawcze
-
Dubec Piotr, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Nowa Sól
-
Mańczak Paulina, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Nowa Sól
-
Horoszko Paulina, Zespół Szkół Specjalnych nr 14, Gorzów
-
Golczyk Mikołaj, Zespół Szkół Specjalnych nr 1, Zielona Góra
-
Lis Fabian, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 4, Gubin
-
Pawłowski Dorian, Szkoła Podst. Specjalna nr 4, Gubin
-
Majdański Damian, MOS, Ośno Lubuskie
-
Wadas Oskar, MOS, Ośno Lubuskie
-
Zator Sara, MOS, Ośno Lubuskie
-
Bułhak Michał, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Sulęcin
-
Kokot Jakub, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Sulęcin
-
Wołyniec Dorota, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Sulęcin
-
Misiewicz Lena, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Sulęcin
-
Owczarczyk-Sajnóg Piotr, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Sulęcin
Szkoły Podstawowe klasy I- III
-
Pacholak Szymon, SP nr 3, Sulechów
-
Szczepańska Pola, Zespół Szkolno-Przedszkolny Świdnica
-
Skawińska Marcelina, SP Małomice
-
Swałdek Jan, PSP nr 7, Zielona Góra
-
Zajkowski Aleksander, SP nr 2 Gubin
-
Nowicka Julia, SP nr 1, Gubin
-
Małecki Karol, SP w Grabicach Filia w Strzegowie
-
Kuczer Kamila, SP nr 2, Zielona Góra
-
Kuźniak Lena, SP nr 3 w Żarach
-
Krasowski Dawid, SP nr 3 w Żarach
-
Wojciechowicz Michał, SP nr 1, Zielona Góra
-
Pietralik Gabriela, SP nr 1, Zielona Góra
-
Uliasz Filip, SP nr 2, Lubsko
-
Kuś Bartosz, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Otyń
-
Samokhina Anna, ZE nr 4, Zielona Góra, Drzonków
-
Fediów Gabriel, ZE nr 4, Zielona Góra, Drzonków
-
Bielicz Urszula, Katolicka Szkoła Podstawowa, Nowa Sól
-
Wider Milena, SP nr 2, Nowa Sól
-
Jędrysek Iga, PSK nr 7, Żagań
-
Świerszko Julia, ZE nr 3, Zielona Góra
-
Tomkiewicz Liwia, ZE nr 3, Zielona Góra
-
Kackieło Iwo, ZE nr 3, Zielona Góra
Szkoły Podstawowe klasy IV-VIII
-
Ziętek Igor, PSP nr 5, Żagań
-
Pszeniczna Tola, SP w Grabicach
-
Białek Daria, SP w Grabicach
-
Słomska Patrycja, SP nr 2, Zielona Góra
-
Sadowska Julia, SP Żarki Wielkie
-
Budas Zofia, PSP w Tomaszowie
-
Mamaczyńska Amelia, PSP w Tomaszowie
-
Bryjak Katarzyna, SP nr 2, Lubsko
-
Konopacki Bartosz, ZE nr 3, Zielona Góra
-
Kwiatkowska Alicja, SP w Czarnowicach
-
Naruszewicz Filip, SP w Czarnowicach
-
Woźniak Sandra, SP w Brzeźnicy
-
Zeszutek Zofia, SP nr 2, Międzyrzecz
-
Oryszewska Zuzanna, Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku
-
Oryszewska Katarzyna, Zespół Placówek Oświatowych w Siedlisku
-
Śmigielska Maria, Katolicka Szkoła Podstawowa, Nowa Sól
-
Giedziun Martyna, SP nr 6, Nowa Sól
-
Cichy Łucja, SP nr 2, Nowa Sól
-
Fursiewicz Alicja, SP nr 2, Nowa Sól
-
Pukacka Aurelia, PSP nr 7, Zielona Góra
-
Diahileva Polina, SP Lubieszów
-
Królik Kaja, PSP nr 7, Zielona Góra
-
Duda Antoni, ZE nr 7, Zielona Góra
Szkoły Średnie
-
Bojanowski Jan, CKZIU nr 2 Elektronik, Zielona Góra
-
Piasecka Hanna, ZST i Ogólnokształcących, Gorzów
-
Wichrowski Błażej, I Liceum Ogólnokształcące, Żary
-
Kisiel Patrycja, Bursa, Zielona Góra
-
Uchman Joanna, ZS Ekonomicznych, Żary
-
Kunicka Marta, ZS Odzieżowych, Gorzów
-
Nowak Emilia, CKZIU Elektryk, Nowa Sól
-
Tishchenko Anastasiia, CKZIU Elektryk, Nowa Sól
-
Jachacy Lidia, CKZIU Elektryk, Nowa Sól
Wszyscy wymienieni uczestnicy Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o tematyce Honorowego Krwiodawstwa otrzymują dyplomy i nagrody (książki, artykuły szkolne – farby, kredki, pędzle itp.).
Nagrody ufundowali:
1. Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze
2. Związek Nauczycielstwa Polskiego w Zielonej Górze
3. Waldemar Sługocki Poseł RP Zielona Góra
4. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze
5. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo –Grupa Orlen SA Oddział w Zielonej Górze
6. Biuro Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze
7. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Zakład Linii Kolejowych w Zielonej Górze
8. AArkada Sp. z oo w Zielonej Górze.
Nagrodzone prace
Uroczyste wręczenie nagród, 7.11.2023