W marcu inspiracją do działań warsztatowych była wystawa Agaty Nowosielskiej pt. „Odludzkie”. Podczas naszego spotkania zastanowiliśmy się jak może wyglądać świat w przyszłości, kiedy nie będzie zamieszkiwany przez ludzi? Czy takie miejsce istnieje, na te pytania szukaliśmy odpowiedzi oglądając obrazy. Szczególną uwagę dzieci przyciągnęła strukturalna  kompozycja stworzona z butelek PET, czyli z głównego tworzywa wykorzystywanego w przemyślę spożywczy. Produkuje się z niego różnego typu butelki, opakowania czy pojemniki. Są tanie, lekkie i wygodne w użyciu, ale czy są bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska? Porozmawialiśmy o tym czym jest recykling? Co to jest ekologia? Jak ważna jest segregacja odpadów i ich ponowne wykorzystanie. Zajęcia miały na celu uwrażliwić na problemu ekologii od najmłodszych lat.

„Rzeźba to coś, na co wpadasz kiedy się cofasz, aby zobaczyć obraz”- stwierdzenie Bernetta Newmana, amerykańskiego malarza barwnych płaszczyzn towarzyszyło dzieciom podczas zwiedzania wystawy. „Rok rzeźby”. Podczas naszych spotkań, to uczestnicy decydowali, o tym W Która stronę...?, będziemy się przemieszczać, aby obejrzeć prace. Czy w stronę malarstwa, czy w stronę rzeźby? Oglądając wystawę szczególną uwagę zwracaliśmy na różnice między malarstwem, a rzeźbą? Te pytania towarzyszyły nam podczas oglądania prac Marka Sobczyka. Była to okazja do pokazania kompozycji trójwymiarowych i przestrzennych wykonanych z różnych materiałów, na przykład ze stali ocynkowanej, z drewna, gipsu i gliny. W zależności od tego, z czego były wykonane zastanawialiśmy się jakie mogły być użyte narzędzia do ich stworzenia.

Biuro Wystaw Artystycznych jest galerią sztuki współczesnej, szeroko dostępną dla mieszkańców w każdym wieku, aktywnie działająca w zakresie edukacji. Miejskie Przedszkole nr 34 „ Rozśpiewane przedszkole", to placówka mająca na celu wszechstronny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Jej umiejscowienie zapewnia bardzo bliski kontakt z wieloma wartościowymi instytucjami sprzyjającymi kulturowemu rozwojowi najmłodszych pokoleń. Chcąc sprzyjać rozwojowi przyszłych pokoleń, stwarzać odbiorców i twórców sztuki współczesnej, otworzyć dziecku przestrzeń twórczości artystycznej oraz rozwijać jego kreatywność i otwartość na świat. Galeria BWA i MP 34 w nowym roku kontynuuje działania w wymienionych celach.

„Rzeźba to coś, na co wpadasz kiedy się cofasz, aby zobaczyć obraz”- stwierdzenie Bernetta Newmana, amerykańskiego malarza barwnych płaszczyzn towarzyszyło dzieciom podczas zwiedzania wystawy pt. „Rok rzeźby”. Podczas naszych spotkań, to uczestnicy decydowali, o tym W Którą stronę...? będziemy się przemieszczać, aby obejrzeć prace. Czy w stronę malarstwa, czy w stronę rzeźby? Oglądając wystawę szczególną uwagę zwracaliśmy na różnice między malarstwem a rzeźbą? Te pytania towarzyszyły nam podczas oglądania prac Marka Sobczyka. Była to okazja do pokazania kompozycji trójwymiarowych i przestrzennych wykonanych z różnych materiałów, na przykład ze stali ocynkowanej, z drewna, gipsu i gliny. W zależności od tego, z czego były wykonane zastanawialiśmy się jakie mogły być użyte narzędzia do ich stworzenia.

Warsztaty rodzinne Transformacje. Surrealistyczne wizje/kolaże.
Wydarzenie towarzyszące wystawie  „Rachunek z miłości platonicznej”. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w Galerii BWA w Zielonej Górze.
prowadzenie: Hanna Zwierzchowska edukatorka w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
 

Warsztaty rodzinne pt. "Transformacje. Surrealistyczne Wizje".
Podczas warsztatów porozmawialiśmy o budowaniu lepszego świata. Przyjrzeliśmy się wybranym pracom na wystawie z Kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Zastanowiliśmy się, czym jest utopia i czy możliwe jest zbudowanie idealnego świata. Z elementów wybranych prac uczestnicy stworzyli wizję wymarzonego życia. Czy wszystko było możliwe? Przekonaliśmy się na sobotnich i niedzielnych warsztatach!!!

Warsztaty odbyły się 13 i 14 kwietnia 2019

 

Pierwsze warsztaty w Nowym Roku...
dzieci z Przedszkola nr 6 rozpoczęły od obejrzenia wystawy pt. SHOTY 3 PLURALADOR dyplomy Instytutu Sztuk Wizualnych 2017/2018...oraz od postanowień na 2019 ...
PLAN 1- częściej będziemy przychodzić do Galerii BWA...
PLAN 2- więcej czasu będziemy poświęcać na tworzenie....i działania twórcze,
które tym razem rozpoczęliśmy od zastanowienia się, jak może wyglądać planeta- ziemia, na której wszyscy bardzo się lubią....są dla siebie mili, przyjaźni i życzliwi... dlatego
przedszkolaki wykonały abstrakcyjne i kolorowe PLANETY...na których wszyscy są bardzo szczęśliwi....
PLAN 3- wszędzie szukaMY inspiracji...
tym razem impulsem do tworzenia był obraz pt. „Amorobile C8-H11-N Adama Łuckiego, który mówi o miłości…jako chemicznym procesie...

uczestnikami były dzieci z Przedszkola nr 6 w Zielonej Górze,
prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.