aktualnieGaleriazapowiedziwarsztatyArchiwumPUBLIKACJEtekstyLINKIKontakt
Navigation:     aktualnie arrow warsztaty
warsztaty
Warsztaty z warsztatów [20.04.2018] Drukuj Email

Image

„Warsztaty z warsztatów" - praktyczne spotkanie z Ewą Stiasny

20 kwietnia po spotkaniu Jak rozmawiać (z dziećmi) o sztuce? odbyły się warsztaty Jak nie zabić naturalnej twórczej ekspresji dziecka? prowadzone przez - ilustratorkę i współzałożycielkę Wydawnictwa Dwie Siostry.

Ewa Stiasny podzieliła się sprawdzonymi patentami na artystyczne warsztaty dla dzieci przy wykorzystaniu prostych materiałów i technik, które pozwalają na rozbudzenie wyobraźni i umożliwiają uzewnętrznienie naturalnej dziecięcej potrzeby tworzenia.

Ewa Stiasny ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Projektuje i ilustruje książki. Ilustrowała m.in. opowiadania Toona Tellegena i Mikołaja Łozińskiego. Zilustrowała wydane przez Dwie Siostry książki: Nie każdy umiał się przewrócić, Tydzień Konstancji, Ucieszki Cieszka, Nowe ucieszki Cieszka i Urodziny prawie wszystkich.

 

Czytaj całość…
 
Warsztaty POZNAJmy...[7.03.2018] Drukuj Email
Image Image
Czytaj całość…
 
Warsztaty [1,2 i 5.03.2018] Drukuj Email

 Image

 Podczas kolejnej wizyty przedszkolaków w galerii BWA obejrzeliśmy wystawę Romana Bromboszcza  pt. Rozgrywka, która okazała się świetną okazją do poszukiwań i zabawy. W każdej z  grafik artysty mogliśmy odszukać litery,  z których układała się na przykład  nurkująca postać lub kosmonauta. Kompozycje liter, teksty poetyckie nie mające kropek i  grafiki nie posiadające ram były punktem wyjścia do działań podczas warsztatów. Dzieci tworzyły kompozycje z liter, z których powstały stwory czy przedziwne pojazdy. Powstała wielkoformatowa  praca zapełniona literami.

 
 


 

Czytaj całość…
 
ZIMOWE SPOTKANIA MŁODYCH TWÓRCÓW 2018 [12.02-23.02] Drukuj Email

Warsztaty artystyczne pt. WYmalujeMY...
prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

Czym jest malarstwo? Na czym i czym można malować? I najważniejsze pytanie podczas naszych zimowych spotkań co możeMY malować? Wspólnie z dziećmi staraliśmy się odpowiedzieć na te pytania podczas ferii.
W tym roku ze względu na ograniczoną przestrzeń,  Zimowe  Spotkania Młodych Twórców  odbyły się w małych kameralnych grupach. Od poniedziałku do piątku brały udział w zajęciach dwie grupy wiekowe. Głównym tematem naszego spotkania były techniki malarskie. Każdego dnia realizowany był inny temat,  poznawaliśmy innego artystę i jego twórczość.

Pierwszego dnia odbył się warsztat pt. PiszeMy. Tego dnia zastanowiliśmyMy się dlaczego artyści piszą czasami na obrazach,gdzie słowo, litery stają się obrazem. Zabawy z literami, słowami  zainspirowało nas do stworzenia indywidualnego  logo z inicjałami. Projekt był pierwszym etapem, do stworzenia swoich pieczątek, które później  wykorzystywaliśmy „podpisując" swoje prace. Kolejnym etapem było wycięcie literowych szablonów, które wykorzystaliśmy następnego dnia przy wykonywaniu nadruków na lnianych torbach.
WYklejaMY  tego dnia  na naszych warsztatach rządził kolor i forma,
poznaliśmy twórczość Henri Matisse'a  jego innowacyjne podejście do koloru, linii i ekspresji. Obraz pt. „Ślimak", w którym artysta za pomocą żywych kolorystycznie plam barwnych wyraża szczęście i radość. Za pomocą trzech  podstawowych kolorów i prostych figur geometrycznych, przy użyciu  taśmy papierowej WyklejaliśMY, różne geometryczne wzory na torbach. Następnie przy użyciu  gąbki i techniki tepowania, tym razem  farbami akrylowymi  tworzyliśmy tło pod nasze literowe szablony.
Trzeciego  dnia odbyły się warsztaty pt. BarwiMY-tego dnia najważniejsza  była   plama i kolor. Poznaliśmy  technikę akwareli jej zaskakujące i magiczne efekty. Tego dnia naszą inspiracją była twórczość zielonogórskiej artystki Basi Bańdy w szczególności jej akwarele  ilustrujące wyrazy naśladujący dźwięki i odgłosy naturalne, w tym dźwięki wydawane przez zwierzęta. Każdy wybrał dźwięk, który przedstawił w zaskakujący malowniczy sposób.
Tego samego dnia w  młodszej grupie mieliśmy okazję poeksperymentować.  Poznaliśmy  technikę barwienia papieru  zwaną „marmurkiem". Malowania na wodzie to  zaskakujące  i niespodziewane efekty, które zamieniły się  w świetną zabawę,  gdyż powstałym plamą barwnym  nadawaliśmy dźwięczne tytuły: buch-buch, pik-pik, miau- miau, hau-hau czy puk-puk itp.
Warsztaty GraMy -każdy z uczestników wykonał „literową kostkę", używając samoprzylepnych liter  tworzyliśmy sześcioliterowe słowa, które były nie lada wyzwaniem do odgadnięcia dla pozostałych.
Pozwoliliśmy także,  aby tego dnia zdecydował za nas przypadek i zdaliśmy się na  rzut kostką.  Litery, które wypadły po rzucie kostką, były pierwszą litera słowa, które szukaliśmy w czasopismach. Powstały zabawne tytuły  obrazów Najważniejsze są rzeczy w krainie dywanów,  Lubię implanty! czy Kiedy będzie w lubuskim lotnisko? LOTnisko!, które malowaliśmy ostatniego dnia.
Młodsza grupa uczestników ostatniego dnia  stworzyła niepowtarzalny szkicownik- notatnik, który był efektem i  podsumowaniem  tygodniowej twórczość. Dzieci miały okazję również zwiedzić  przestrzeń galerii- biuro, gdzie mogły obejrzeć obrazy Ryszarda Winiarskiego i Marianna Szpakowskiego.

 

 


Czytaj całość…
 
WARSZTATY LINIE I RYTMY... [7 i 9.02.18] Drukuj Email

Image

Uczestnikami kolejnego spotkania były dzieci z Przedszkola nr 24 "Wesoła Żyrafa". Warsztaty pt. Linie i rytmy przebiegały wokół abstrakcyjnych obrazów i obiektów, które przedszkolaki oglądały na wystawie Małgorzaty Szymankiewicz pt. ON OR OFF THE GRID (W SYSTEMIE LUB POZA NIM). Tematem naszego spotkania były linie poziome, pionowe i skośne, które mogliśmy odszukać na każdej z oglądanych prac. Dzieci stworzyły wspólnie kompozycję z linii i powtarzających się rytmicznych elementów. Powstał asymetryczny krajobraz w nawiązaniu do stalowych konstrukcji pt. Landscape, która stała się pretekstem do rozmowy o otaczającej nas przestrzeni.

Czytaj całość…
 
WARSZTATY LINIE I RYTMY... [25, 26 i 29.01.18] Drukuj Email

Image

Styczniowe warsztaty przebiegały wokół abstrakcyjnych obrazów i obiektów, które przedszkolaki oglądały na wystawie Małgorzaty Szymankiewicz  pt. ON OR OFF THE GRID (W SYSTEMIE LUB POZA NIM). Tematem naszego spotkania były linie poziome, pionowe i skośne, które mogliśmy odszukać na każdej z oglądanych prac. Dzieci stworzyły wspólnie kompozycję z linii i powtarzających się rytmicznych elementów. Powstał asymetryczny krajobraz w nawiązaniu do stalowych konstrukcji pt. Landscape, która stała się pretekstem do rozmowy o otaczającej nas przestrzeni.

 

 


Czytaj całość…
 
Lekcja Galeryjna... [19.01.2018] Drukuj Email
Image
Czytaj całość…
 
Warsztaty POZNAJmy się... [11.01.2018] Drukuj Email

Image

 

11 stycznia po raz pierwszy galerię BWA odwiedziły trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, czym jest sztuka współczesna i dlaczego jest taka interesująca ?

Aby utrwalić zdobyte informacje, terminy i określenia, podczas warsztatu dzieci stworzyły wielkoformatową pracę- komiks, w której zostały zawarte dzisiejsze pytania...


Czytaj całość…
 
Lekcja Galeryjna i warsztaty Ważne Rzeczy... [14.12.2017] Drukuj Email

Image

Uczniowie klasy trzeciej z Zespołu Szkół Ekologicznych na początku zajęć wykonali teczkę na swoje szkice i prace, które będą powstawać podczas Lekcji Galeryjnych w BWA. Drugie zadanie - inspirowane fotografiami z aktualnej wystawy pt. „Własny pokój” Joanny Marcolli. Posługując się zdjęciami z czasopism, przedstawiającymi sylwetki ludzi i różne przedmioty. Kopiując i powielając jedno i to samo zdjęcie, używając do tego maszynowej kalki, stworzyli czarno-białe fotomontaże i kolaże.

Czytaj całość…
 
Warsztaty Przestrzeń wyobraźni [22.11.2017] Drukuj Email

Image

Warsztaty plastyczne do wystawy pt. Two 4 One - zainspirowane monochromatycznymi obrazami Cezarego Poniatowskiego, jednego z 4 prezentowanych artystów. Dzieci podczas warsztatów wykorzystały różne kształty przedmiotów, odrysowując ich kontur i cienie. Proste graficznie znaki i litery przeobrażały w malarskie dziwolągi i tajemnicze stwory ... 

 

Czytaj całość…
 
Warsztaty STWORKI... [20,21 i 23.11.2017] Drukuj Email

Image

Warsztaty plastyczne do wystawy pt. Two 4 One - zainspirowane monochromatycznymi obrazami Cezarego Poniatowskiego, jednego z 4 prezentowanych artystów. Dzieci podczas warsztatów wykorzystały różne kształty przedmiotów, odrysowując ich kontur i cienie. Proste graficznie znaki i litery przeobrażały w malarskie dziwolągi i tajemnicze stwory ... 


 

 

Czytaj całość…
 
Warsztaty Przestrzeń Wyobraźni [17.11.2017] Drukuj Email

Image

Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, czym jest sztuka współczesna i dlaczego jest taka interesująca? Dlaczego artyści współcześni są tak niezwykle pomysłowi? Aby utrwalić zdobyte informacje, terminy i określenia, podczas warsztatu dzieci stworzyły wielkoformatową pracę- komiks, w której zostały zawarte dzisiejsze pytania...

Uczestnicy: Rozśpiewane Przedszkole nr 34, grupa: Tańczące Zuchy

 

Czytaj całość…
 
Warsztaty Przestrzeń Wyobraźni [03.11.2017] Drukuj Email

Image

3 listopada odbyły się warsztaty plastyczne do aktualnej wystawy Joanny Borkowskiej pt. Elementy. Dzieci z Rozśpiewanego Przedszkola nr 34 podczas oglądania obrazów szukały odpowiedzi jak wygląda wszechświat ? I czy może być na przykład w kropeczki i plamki jak na jednym z obrazów pt. The Void ? Przy okazji przedszkolaki poznały również twórczość artystki Yayoi Kusama, której rozpoznawalnym znakiem są kropki, którymi pokrywa swoje dzieła. Podczas warsztatów wykonały wspólną „groszkową” pracę malarską. 

prowadzenie: Małgorzata Dobrucka i Magdalena Ratajczak

Czytaj całość…
 
Warsztaty KROOPKI... [26.10.2017] Drukuj Email

 Image

26 października 4 i 5- latki z Przedszkola nr 38 zapoznały się z wystawą malarstwa Joanny Borkowskiej pt. „Elementy”, a w szczególności z obrazem pt. The Void , na którym nieregularne rytmiczne, spadające, okrągłe, plamki stały się inspiracją do wspólnej pracy twórczej. Ważnym elementem w tworzeniu wspólnej pracy była faktura, struktura, kolorystyka, gest i plama barwna. Przedszkolaki stworzyły wyobrażony i niesamowity wszechświat...

Czytaj całość…
 
Oprowadzanie i prezentacja do wystawy TAKAKARMA. SHOTY 2 [19.10.2017] Drukuj Email

Image

 W czwartek 19 października odbyło się spotkanie i prezentacja wybranych dyplomów z wystawy TAKAKARMA.SHOTY 2. Marika Szwal. Małgorzata Paluch i Marta Trawińska, jako świeże absolwentki Instytutu Sztuk Wizualnych zaprezentowały swoje prace dyplomowe, powstałe w Pracowni Projektowania Graficznego u dr Piotra Czecha. Marika opowiedziała o ręcznie tworzonych notesach i oczywiście o swoim kanale na YouTube, NIE BAW SIE SZTUKĄ. Grę SpaceNation, która polega na zniszczeniu bohatera przeciwnika za pomocą wcześniej skompletowanej przez siebie talii składającej się z 30 kart zaprezentowała Gosia, która jest odpowiedzialna za wizualną stronę projektu. Uczniowie mieli możliwość przetestowania gry i zgłoszenia uwag co do jej ulepszenia. Marta bardzo szczegółowo i dokładnie omówiła technikę linorytu, w której powstały jej ilustracje do książki autorskiej Kocia Panna na podstawie opowiadania Szymona Trawińskiego. Uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych mieli również okazję, obejrzeć obrazy z wystawy ELEMENTY i porozmawiać z artystką Joanną Borkowską.

Czytaj całość…
 
Warsztaty POZNAJmy... [11.10.2017] Drukuj Email

Image

Dnia 11 października przedszkolaki zobaczyły jak wyglądają przygotowania do wystawy TAKAKARM. SHOTY2 – dyplomy ISW. Dzieci miały okazje poznać jedną z kuratorek Marynę Mazur, która oprowadziła je po wystawie. Opowiedziała na czym polega praca kuratorki. Jak trudno jest podjąć decyzję, gdzie powiesić prace, jeśli jest kilkunastu artystów, a prace są zróżnicowane tematycznie. Była to świetna okazja do zapoznania się z technikami malarskimi, graficznymi i rysunkowymi, które wykorzystaliśmy tworząc swoje sylwetki - autoportrety na warsztatach plastycznych.

Uczestnikami warsztatów były dzieci z Przedszkola nr 6 w Zielonej Górze

prowadzenie: Martyna Mazur i Małgorzata Dobrucka 

Czytaj całość…
 
Warsztaty PRZESTRZEŃ WYOBRAŹNI [4.10.2017] Drukuj Email

Image

Dwie wystawy, dwa warsztaty...

Pierwszy warsztat w nawiązaniu  do wystawy Julii Kurek pt. „Lucha Libre”, podczas którego dzieci wykonały papierowe maski wymyślonej przez siebie postaci - super bohatera. Drugi inspirowany rysunkiem satyrycznym Constantina Sunnerberga(Cast).

Uczestnicy: Rozśpiewane Przedszkole nr 34 w Zielonej Górze,

prowadzenie: Magdalena Ratajczak i Małgorzata Dobrucka

Czytaj całość…
 
Warsztaty PO raz pierwszy... [4.10.2017] Drukuj Email

Image

Uczestnicy: Przedszkole nr 6 w Zielonej Górze

Czytaj całość…
 
Warsztaty do wystawy Julii Kurek pt."Lucha Libre" [29.09.2017] Drukuj Email

Image

 

Czytaj całość…
 
Warsztaty MASKI... [27.09.2017] Drukuj Email

Image

27 września odbyły się warsztaty do wystawy Julii Kurek pt. „Lucha Libre”, która jest opowieścią o Meksyku... próbą pokazania go z perspektywy sytuacji społecznej i kulturowej. Q części warsztatowej zainspirowane wideo dokumentującym performance, w którym artystka wkłada maskę i chce dostać się do Pałacu Prezydenckiego w Mexio City, stając się „super bohaterem”. Dzieci wykonały papierowe maski wymyślonej przez siebie postaci, która posiada supermoc. 

Uczestnicy: dzieci z Przedszkola nr 6 w Zielonej Górze

Czytaj całość…
 
"Wyobraźniej! Edukacja Wizualna" [23.09.17] Drukuj Email

ImageImage

Warsztaty "Wyobraźniej! Edukacja Wizualna"

prowadzenie: Magdalena Kościańska.

Zajęcia dotyczyły:

- świadomego korzystania z otaczających nas obrazów; - używania ich w trakcie nauki tak, by stawała się sprawnym procesem i dobrą zabawą;
- tworzenia własnych pomocy edukacyjnych.

Podczas zajęć uczestnicy poznali sporo wizualnych inspiracji od twórców i projektantów z różnych części świata i przekonali się, że obrazy mają często większą moc niż nam się wydaje.

 


Czytaj całość…
 
Warsztaty PRZESTRZEŃ WYOBRAŹNI [21-22.09.2017] Drukuj Email

Image 

21 i 22 września odbyły się warsztaty „ Przestrzeń Wyobraźni” nawiązujące do wystawy Julii Kurek „Lucha Libre”. W zajęciach uczestniczyły 5 i 6- latki z Rozśpiewanego Przedszkola w Zielonej Górze. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest sztuka performence i że może być to podobna do zabawy. Polegającej na strąceniu Piniaty, która nie zawsze wypełniona jest słodyczami, jak w przypadku tej oglądanej na wystawie. W części warsztatowej dzieci wykonały papierowe maski podobne do tej z wystawy...

prowadzenie; Małgorzata Dobrucka i Magdalena Ratajczak

Czytaj całość…
 
Lekcja Galeryjna... [20.09.2017] Drukuj Email

 Image

20 września odbyła się Lekcja Galeryjna, której celem jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat sztuki współczesnej oraz wykształcenie nawyku obcowania ze sztuką oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem sztuki. Uczniowie klasy 7b ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Czerwieńsku na zajęciach zapoznali się z aktualną wystawą Julii Kurek pt. " Lucha Libre".


Czytaj całość…
 
Warsztaty [18.09.2017] Drukuj Email

Image

Uczestnikami warsztatów były dzieci z przedszkola nr 6 w Zielonej Górze. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć dyplom artystyczny Joanny Fuczko, pt. Exemplar, którego obrona miała miejsce tego dnia w galerii BWA. Ilustratorka opowiedziała dzieciom, o procesie realizacji żmudnej techniki jaką jest animacja poklatkowa. Największe zainteresowanie wzbudziły rysunki ok. 900, które były wykorzystane do stworzenia animacji trwającej niespełna dwie i pół minuty. Animacja oparta jest na białoruskiej pieśni, śpiewanej przez młode kobiety, która była również inspiracją do warsztatów. Wykorzystując podstawowe środki wyrazu artystycznego: kreskę, plamę, 6-latki stworzyły wspólnie czarno- biały rysunek, interpretujący ludową pieśń. prowadzenie: Małgorzata Dobrucka i Joanna Fuczko 

Czytaj całość…
 
Warsztaty ZApoZNAJ się ...[15.09.2017] Drukuj Email

Image

15 września na zajęciach grupa Motylków z przedszkola Happy days w Zielonej Górze, dowiedziała się czym zajmuję się galeria i jak wygląda montaż wystawy Julii Kurek pt. Lucha Libre. Była to ich pierwsza wizyta w Galerii BWA. Przedszkolaki podczas warsztatu odrysowały kontur /sylwetki, które wypełniły różnymi technikami plastycznymi i wyklejały kolorowymi taśmami. Powstała wielkoformatowa praca, na której dzieci portretowały siebie.

Czytaj całość…
 
Warsztaty PRZESTRZEŃ WYOBRAŹNI 11.09.2017] Drukuj Email

Image

 Warsztaty plastyczne do wystawy Kalkulacja i irytacja

11 września w warsztatach „Przestrzeń wyobraźni” wzięły udział 4 i 5- latki z Miejskiego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze. Na początku Rozśpiewane Elfy, dowiedziały się czym zajmuje się Galeria BWA i czym jest sztuka współczesna? Zastanawialiśmy się jakie są różnice pomiędzy pracami, które oglądaliśmy na wystawie Kalkulacja i irytacja. Do pracy twórczej zainspirował nas abstrakcyjny obraz Stefana Lenke pt. NN, i dyptyk Michael Geyersbacha pt. Tapeta, które były bodźcem do stworzenia malarskiego tryptyku na płótnie. 15 września na zajęciach w Galerii Bwa, grupa Motylków z przedszkola Happy days w Zielonej Górze , dowiedziała się czym zajmuję się galeria i jak wygląda ostatni dzień montażu wystawy Julii Kurek pt. Lucha Libre. Przedszkolaki podczas warsztatu odrysowały kontur /sylwetki, które wypełniły różnymi technikami plastycznymi i wyklejały kolorowymi taśmami. Powstała wielkoformatowa praca, na której dzieci portretowały siebie.

 Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka i Magdalena Ratajczak

 

 

Czytaj całość…
 
Warsztaty PRZESTRZEŃ WYOBRAŹNI [8.09.2017] Drukuj Email

Image

Warsztaty plastyczne do wystawy Kalkulacja i irytacja

Dnia 8 września odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu współpracy Miejskiego Przedszkola nr 34” Rozśpiewane przedszkole” i Galerii BWA „Przestrzeń wyobraźni”. Głównym elementem działań twórczych, było oglądanie aktualnej wystawy pt. Kalkulacja i irytacja. Dzieci dowiedziały się czym jest sztuka, czym się zajmuję artysta, na czym maluje obrazy i że nie zawsze malarstwo to nanoszenie farby na płótno. Zobaczyły, że obrazy czasami stają się obiektami. Przedszkolaki w części praktycznej spotkania stały się małymi artystami. Zainspirowani obiektem pt. „Wieża”- Evy Maria- Wilde, w którym płaszczyzna staje się przestrzenią a przestrzeń płaszczyzną. Oglądając odbicia w szklanej kuli, stworzyły indywidualnie, poprzez wyklejanie kolorowymi papierami i taśmami okrągłe prace, które połączone zostały w obiekt- winogrono, nawiązujący do święta Zielonej Góry.

Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka i Magdalena Ratajczak

 

 

 

Czytaj całość…
 
Warsztaty plastyczne do wystawy Kalkulacja i irytacja [29.08.2017] Drukuj Email

Image

Warsztaty plastyczne w nawiązaniu do wystawy pt. Kalkulacja i irytacja, na których osoby z Środowiskowego Domu Samopomocy w Zielonej Górze wykonały kompozycje malarskie inspirowane pracami niemieckich artystów- DAG (Daga Przybilla), Stefana Lenke i Michaela Geyersbach. Wykorzystując różne techniki plastyczne uczestnicy warsztatów stworzyli intuicyjnie prace malarskie. Posługując się płaskimi położeniami koloru i liniami stworzyli geometryczne obrazy, w których wyrażali myśli, emocje i osobistą wrażliwość.

Czytaj całość…
 
Warsztaty wakacyjne... przypinka/button [1.08.2017] Drukuj Email

 Image

1 sierpnia odbyły się warsztaty na których uczestnicy pobytu wakacyjnego ze Stowarzyszenia Współpracy Polska - Wschód, zaprojektowali i stworzyli swoją autorską przypinkę/button ...jako wspomnienie z Zielonej Góry...

prowadzenie: Michalina Walicht i Małgorzata  Dobrucka

Czytaj całość…
 
Warsztaty Ważne Rzeczy [31.07-04.08, 07.08-11.08] Drukuj Email

Image

 Letnie Spotkania Młodych Twórców 2017

Serdecznie zapraszamy dzieci (w wieku 6 - 13 lat) do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych pt. Ważne Rzeczy

Zajęcia odbywają się w terminach:
31.07 - 04.08.2017, godz. 10:30 – 13:30

07.08 - 11.08.2017, godz. 10:30 – 13:30

Prowadzenie: Agnieszka Graczew-Czarkowska we współpracy z Małgorzatą Dobrucką

Zajęcia odbywają się w cyklach tygodniowych.
Prosimy o wcześniejsze zapisy z zaznaczeniem wybranego tygodnia
telefonicznie (68 325 37 26), mailowo ( Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ) lub osobiście.
Ilość miejsc ograniczona (20), decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.Czytaj całość…
 
Warsztaty P-I-Ę-K-N-okno [24.07-28.07] Drukuj Email

Image 

LETNIE SPOTKANIA MŁODYCH TWÓRCÓW 2017

Warsztaty pt. P-I-Ę K N Okno
24-28.07.2017 w godz. 10:30-13:30

Uczestnicy: dzieci w wieku 6-13 lat

Prowadzenie: Magdalena Chołuj we współpracy z Małgorzatą Dobrucką

 

 Punktem wyjścia dla naszych artystycznych rozważań stała się istota piękna. Spojrzeliśmy z uczestnikami przez szeroko otwarte okno naszej wyobraźni na to co nas otacza, ale i na to co istotnego i pięknego kryje się w nas Podczas każdego ze spotkań towarzyszył nam inny kolor, inne natężenie emocjonalne, inny rodzaj piękna i inny artysta, działający w określonym stylu i wykorzystujący daną kolorystykę jako główna dominantę. Zaczęliśmy od czerni i bieli w twórczości Ryszarda Winiarskiego i spojrzeliśmy na świat przez różowe okulary w twórczości Basi Bańdy. Stając się uważnymi detektywami postaraliśmy się dotrzeć do skrywanych tajemnic sztuki współczesnej. Ustalaliśmy z młodymi twórcami co autorzy mieli na myśli i czy myśleli tak samo jak my. Efekty naszej pracy, zamknięte zostały w formie nawiązującej do książki artystycznej. Każdy dzień twórczo-detektywistycznych poszukiwań, stał się jednym z rozdziałów książki na temat istoty piękna, pojmowanej indywidualnie przez każdego z nas. Podczas spotkań, uczestnicy mieli okazję doświadczyć różnorodnych spojrzeń na świat sztuki jak i rzeczywistość. Stali się kreatorami nowatorskich rozwiązań, tworzyli własne prace i rozdziały książki artystycznej, która na koniec tworzyła wspólny obiekt.  Warsztaty z wykorzystaniem książki wydawnictwa Zakamarki: Piękno i sztuka, co to takiego? (autor: Oscar Brenifier)


MAGDA CHOŁUJ - Absolwentka Instytutu Sztuk Wizualnych w Zielonej Górze na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od 2012 r. do 2013 r. odbyła stypendium Erasmus na Uniwersytecie Rennes 2 we Francji. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, na wydziale Edukacji Artystycznej. Dyplom uzyskała w pracowni Działań Twórczych i Edukacyjnych pod kierunkiem prof. Marcina Berdyszaka oraz dr. Magdaleny Parnasow-Kujawy. Interesuje się znakiem i typografią. Zajmuje się działaniami multimedialnymi, książką artystyczną, rysunkiem. Współpracuje z jednostkami edukacyjnymi, prowadząc warsztaty twórcze.

 

  

Czytaj całość…
 
Warsztaty Wakacyjna podróż do krainy wyobraźni [10.07-14.07, 17.07-21.07] Drukuj Email

Image

LETNIE SPOTKANIA MŁODYCH TWÓRCÓW 2017

Warsztaty pt. Wakacyjna podróż do krainy wyobraźni

Prowadzenie: Michalina Walicht i Martyna Harasymowicz - absolwentki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego (kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych).

 Wakacje to czas podróży, przygód, wypraw w nieznane, zdobywania nowych umiejętności, odkrywania nowych miejsc, podglądania przyrody i poznawania nowych ludzi. Właśnie dlatego zabieramy dzieci we wspólną podróż do Krainy Wyobraźni, w trakcie której odkryją świat pod wodą i pod niebem, będą konstruować i obserwować dziwne zwierzęta, zaprojektują swoje pojazdy, narysują mapy wymarzonych miejsc, a wszystko to opiszą w swoich dziennikach wyprawowych. W pierwszym i drugim tygodniu obowiązywać będzie DZIENNIK PODRÓŻY – każdy uczestnik zajęć będzie wyposażony w swój szkicownik, w którym znajdą się szkice, rysunki, pomysły a także zapis odczuć i wrażeń towarzyszących w czasie wakacyjnej przygody w zielonogórskim Biurze Wystaw Artystycznych.MICHALINA WALICHT - Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od 12 lat związana z Zieloną Górą. Na co dzień prowadzi zajęcia z plastyki w szkole podstawowej i grupy plastyczne Pastele i Mazaki w ZOK-u. Uwielbia zwierzęta i wszelkie aktywności związane z animacjami dla dzieci. Prowadzi autorski blog ARTmazja, gdzie dokumentuje przeprowadzone warsztaty i animacje dla dzieci i młodzieży.

MARTYNA HARASYMOWICZ - Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zainteresowana komiksem
i ilustracją dla dzieci. Przez 5 lat prowadziła grupę Grafiki Komiksowej w ZOK-u. Od 2010 roku prowadzi internetowy album Niecodziennik MKK. Przez 12 lat związana z ZHR-em, gdzie wyćwiczyła się w organizowaniu warsztatów i animacji. Od 2005 roku współorganizuje i prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży.


 

Czytaj całość…
 
Warsztaty METHOD PAINTING [08-09.07] Drukuj Email

Image

Zapraszamy uczestników w wieku 16+ do wzięcia udziału w warsztatach malarskich pt. METHOD PAINTING
Warsztaty są częścią wystawy Półkolonie.

prowadzenie: Paweł Tymcio
kurator: Mateusz Włodarek

Artysta zainspirowany sztuką powstającą za pomocą algorytmów pokaże czym może być także współczesne malarstwo. Odwołując się do prac znanych z historii sztuki zarysuje podejście artystów tworzących prace malarskie w oparciu o różne założenia formalne.
Cykl dwóch warsztatów poświęconych sposobom powstawania obrazów. Podczas trwania warsztatów uczestnicy wraz z artystą stworzą dzieła, które opierać będą się na pewnych założeniach formalnych, mających nadać dziełu specyficzny charakter.  

8.07.2017r. godz. 14.00 - POSZUKIWANIA – warsztat pierwszy.
Współczesnego malarstwo, tworzone w duchu odgórnych założeń formalnych  i opierające się często na powtarzaniu pewnego elementu nie ułatwia percepcji widzowi. Warsztat pokaże skąd biorą się takie założenia oraz gdzie można szukać inspiracji. Zaprezentowane zostaną prace tworzone w  takim duchu i dobrze  znane z historii sztuki. Warsztat stanowi bazę do drugiego warsztatu.

9.07.2017r. godz. 13.00 -  METODY – warsztat drugi.
Poszukiwanie metody pracy nad obrazem stanie się głównym celem warsztatu. Uczestnicy z pomocą artysty będą tworzyć prace malarskie opierające się na wypracowanej przez nich metodzie. Efektem końcowym będzie cykl 7 obrazów pokazujących różnorakie metody pracy z płótnem malarskim.

Warsztaty dla uczestników 16+
Obowiązują zapisy (mailowo, telefonicznie, osobiście)
Liczba miejsc ograniczona (7)

Formularz zgłoszeniowy do pobrania:

doc formularz_zgloszeniowy_-_warsztaty_method_painting

Czytaj całość…
 
Warsztaty sound art [03-07.07] Drukuj Email

Image 

Zapraszamy uczestników w wieku 16+ do wzięcia udziału w warsztatach sound art.
Warsztaty są częścią wystawy Półkolonie.

prowadzenie: Filip Figiel oraz Szymon Heinze
(kuratorka Magdalena Adameczek)

termin:
03-07.07.2017 godz. 12:00-16:00


Zajęcia odbywają się w cyklu tygodniowym, w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze (al. Niepodległości 21).

Warsztaty dla uczestników 16+
Prosimy o wcześniejsze zapisy telefonicznie (68 325 37 26), mailowo ( Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ) lub osobiście.Ilość miejsc ograniczona (6), decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania: 

doc formularz_zgloszeniowy_-_warsztaty_sound_art

Czytaj całość…
 
Wykład i oprowadzanie po wystawie Cross the b/order [21.06.17] Drukuj Email

 Image

Uczestnicy: Liceum Plastyczne (2 klasy); studenci UZ i osoby indywidualne
Prowadzenie:
Magdalena Kościańska i Piotr Czech

Czytaj całość…
 
Warsztaty i oprowadzanie po wystawie Cross the b/order [20.06.17] Drukuj Email

Image

Uczestnicy: Szkoła Podstawowa nr 17 w Zielonej Górze, klasa VIa
Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

Czytaj całość…
 
Warsztaty i oprowadzanie po wystawie Cross the b/order [19.06.17] Drukuj Email

 Image

Uczestnicy: Dzieci z Gminnego Centrum Kultury w Niegosławicach z/s w Gościeszowicach
Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

Czytaj całość…
 
Małe literkowo [14.06.17] Drukuj Email

 Image

Uczestnicy: Przedszkole Miejskie nr 6 w Zielonej Górze: grupa Misie
Prowadzenie:
Małgorzata Dobrucka

Czytaj całość…
 
DUUŻE LITEROWO [13.06.17] Drukuj Email

 Image

Uczestnicy: Przedszkole Miejskie nr 6 w Zielonej Górze, grupa Krasnale
Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

Czytaj całość…
 
Warsztaty i oprowadzanie po wystawie Cross the b/order [09.06.17] Drukuj Email

Image 

Uczestnicy: Szkoła Podstawowa nr 17 w Zielonej Górze, klasy, IV a i Va
Prowadzenie: Dominika Czerniak-Chojnacka

Czytaj całość…
 
Dzień Dziecka w BWA [01.06.17] Drukuj Email

Image 

Uczestnicy: Rozśpiewane przedszkole nr 34 w Zielonej Górze
Prowadzenie: Magdalena Ratajczak i Małgorzata Dobrucka

Czytaj całość…
 
6 Lekcja dizajnu [15.05.17] Drukuj Email

Image

Uczestnicy: Przedszkole Miejskie nr 6 w Zielonej Górze
Prowadzenie:
Małgorzata Dobrucka

Czytaj całość…
 
5 Lekcja dizajnu [12.05.17] Drukuj Email

Image

Uczestnicy: Szkoła Podstawowa nr 17 w Zielonej Górze, klasa VI a
Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

Czytaj całość…
 
4 Lekcja dizajnu [11.05.17] Drukuj Email

Image

Uczestnicy: Szkoła Podstawowa nr 17 w Zielonej Górze, klasa V a
Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

Czytaj całość…
 
3 Lekcja dizajnu [10.05.17] Drukuj Email

Image

Uczestnicy: Przedszkole Miejskie nr 6 w Zielonej Górze
Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

Czytaj całość…
 
2 Lekcja dizajnu [09.05.17] Drukuj Email

Image 

Uczestnicy: Prywatne Przedszkole językowe Linqualand w Zielonej Górze
Prowadzenie:
Małgorzata Dobrucka

Czytaj całość…
 
1 Lekcja dizajnu [08.05.17] Drukuj Email

 Image

Uczestnicy: Przedszkole nr 9 w Zielonej Górze
Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

Czytaj całość…
 
Warsztaty rodzinne - "Tarcza zegara" [22.04] Drukuj Email

Image

Zapraszamy na warsztaty rodzinne pt. Tarcza zegara
22.04.2017 w godz. 10:00 – 13:00
Wydarzenie towarzyszy wystawie „Lekcja designu”.W programie zwiedzanie wystawy oraz tematyczne warsztaty. W zespołach rodzic + dziecko będziemy projektować tarczę zegara w tradycyjnej technice intarsji. Do zrobienia tarczy posłużą nam forniry z różnych gatunków drewna, dzięki czemu będzie możliwe wykonanie geometrycznej kompozycji, na zasadzie puzzli.
prowadzenie: Joanna Kurkiewicz i Aleksandra Banaś

Zajęcia rodzic + dziecko (w wieku 7–12 lat)
Zajęcia bezpłatne
Zapisy telefoniczne +48.683253726

Czytaj całość…
 
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Lekcja dizajnu" [21.04] Drukuj Email
 

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Lekcja dizajnu. Polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach"
Uczestnicy: Miejskie Przedszkole nr 34 w Zielonej Górze
Prowadzenie: Joanna Kurkiewicz i Aleksandra Banaś

Czytaj całość…
 
warsztaty do wystawy Doroty Buczkowskiej "Pensjonaty" [12.04.17] Drukuj Email

Image

Uczestnicy: Przedszkole niepubliczne „Ślimaczek" w Zielonej Górze
Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

Czytaj całość…
 
Druga prezentacja "Znak graficzny" [03.04] Drukuj Email

 

Image 

Druga prezentacja towarzysząca II Ogólnopolskiej Wystawie Znaków Graficznych.

03.04.2017
uczestnicy: Licealiści z Zespołu Szkól Plastycznych, studenci z Wydziału Humanistycznego UZ; kierunek filologiczna obsługa internetu i e-edytorstwo.
Prowadzenie: Magdalena Kościańska
Opracowanie prezentacji: Piotr Czech i Magdalena Kościańska

Czytaj całość…
 
Wiosenne Spotkania Młodych Twórców 2017 - warsztat "Gruntownik" [31.03] Drukuj Email

Image 

Warsztat pt. Gruntownik
31.03.2017 Uczestnicy: I klasa Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze

Prowadzenie: Magda Chołuj

Czytaj całość…
 
Wiosenne Spotkania Młodych Twórców 2017 - warsztat "Drogowskaz" [30.03] Drukuj Email

Image 

Warsztat pt. Drogowskaz
30.03.2017 Uczestnicy: I klasa Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Brzechwy w Zielonej Górze

Prowadzenie: Magda Chołuj

Czytaj całość…
 
PRZEDSZKOLAKI W BWA [29.03.17] Drukuj Email

Image 

Warsztaty dotyczące II Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych
uczestnicy:  Miejskie Przedszkole nr 34 w Zielonej Górze
Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

 

Czytaj całość…
 
PRZEDSZKOLAKI W BWA [24.03.17] Drukuj Email

Image 

Warsztaty dotyczące II Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych
uczestnicy:  Miejskie Przedszkole nr 34 w Zielonej Górze
prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

 

Czytaj całość…
 
PRZEDSZKOLAKI W BWA [22.03.17] Drukuj Email

 Image

Warsztaty dotyczące II Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych
uczestnicy Rozśpiewane Przedszkole nr 34 w Zielonej Górze
Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka i Magdalena Ratajczak

 

Czytaj całość…
 
Prezentacja "Znak graficzny" [16.03] Drukuj Email

Image

W czwartek, 16 marca w galerii BWA Zielona Góra odbyła się prezentacja towarzysząca II Ogólnopolskiej Wystawie Znaków Graficznych. W zajęciach wzięli udział licealiści z Zespołu Szkół Plastycznych w Zielonej Górze oraz studenci z Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Czytaj całość…
 
Warsztaty artystyczne "Przedszkolaki w BWA" Drukuj Email

Image 

Warsztaty plastyczne Przedszkolaki w BWA
prowadzące: Joanna Nau, Małgorzata Dobrucka

24.02.2017
uczestnicy: Przedszkole nr 3, al. Niepodległości 29 w Zielonej Górze
wiek: 3-6 lat

 

01.03.2017
uczestnicy: Rozśpiewane Przedszkole nr 34, ul. Boh. Westerplatte 11a w Zielonej Górze
wiek: 5-6 lat

Czytaj całość…
 
Warsztaty plastyczne "Książka jako dzieło sztuki  trochę inne spojrzenie na książkę" Drukuj Email

Image

Warsztaty plastyczne Książka jako dzieło sztuki – trochę inne spojrzenie na książkę. O książce artystycznej

28.02.2017
prowadzące: Joanna Nau, Małgorzata Dobrucka

uczestnicy: Klasa IV A z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Montessori w Zielonej Górze 

Czytaj całość…
 
Warsztaty fotograficzne [17.02] Drukuj Email

 prowadzący: Tomasz Pastyrczyk

17.02.2017
uczestnicy: członkowie Klubu Fotograficznego „ Fotooko" Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Czytaj całość…
 
Zimowe Spotkania Młodych Twórców 2017 [30.01-10.02] Drukuj Email

Image 

Serdecznie zapraszamy dzieci (w wieku 6 - 13 lat) do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych pt. Zmaluj Wystawę!

Zajęcia odbywają się w terminach:
30.01-03.02.2017
, 10:30 - 13:30
06.02-10.02.2017, 10:30 - 13:30

prowadzący: Stefan Hanćkowiak i Michał Jankowski
we współpracy z Małgorzatą Dobrucką 

Zajęcia odbywają się w cyklach tygodniowych.
Prosimy o wcześniejsze zapisy z zaznaczeniem wybranego tygodnia
telefonicznie (68 325 37 26),  mailowo ( Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ) lub osobiście.
Ilość miejsc ograniczona (20), decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania:

doc formularz_zgloszeniowy_-_warsztaty_zimowe_bwa_2017
Czytaj całość…
 
Warsztaty plastyczne "Ja/Ty/My" [20,24.01] Drukuj Email

ImageImage 

Warsztaty plastyczne nawiązujące do wystawy Agaty Bogackiej pt. Tłum

20 i 24.01.2017, w godzinach 10:00-13:00
prowadząca: Barbara Bańda

Czytaj całość…
 
Warsztaty plastyczne "Dychotomia Uczniaków" [03.12] Drukuj Email

Image 

Warsztaty plastyczne nawiązujące do wystawy Georgi Krawiec pt.: Dychotomia Gniazd

03.12.2016, w godzinach 12:00-14:00
prowadzące: Małgorzata Dobrucka, Michalina Walicht

Czytaj całość…
 
Warsztaty plastyczne "Wytnij/Wklej" [15,21,28.11.2016] Drukuj Email

 Image

Zajęcia warsztatowe wytnij/wklej, towarzyszące wystawie malarstwa Radka Szlagi Core Lexicon,
prowadzone przez Stefana Hanćkowiaka i Michała Jankowskiego, we współpracy z Małgorzatą Dobrucką.
 

Czytaj całość…
 
Archiwum warsztatów Drukuj Email

>>>

 

Gościmy