aktualnieGaleriazapowiedziwarsztatyArchiwumPUBLIKACJEtekstyLINKIKontakt
Navigation:     aktualnie arrow warsztaty arrow Warsztaty Ważne Rzeczy [31.07-04.08, 07.08-11.08]
Warsztaty Ważne Rzeczy [31.07-04.08, 07.08-11.08] Drukuj Email

Image

 Letnie Spotkania Młodych Twórców 2017

Serdecznie zapraszamy dzieci (w wieku 6 - 13 lat) do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych pt. Ważne Rzeczy

Zajęcia odbywają się w terminach:
31.07 - 04.08.2017, godz. 10:30 – 13:30

07.08 - 11.08.2017, godz. 10:30 – 13:30

Prowadzenie: Agnieszka Graczew-Czarkowska we współpracy z Małgorzatą Dobrucką

Zajęcia odbywają się w cyklach tygodniowych.
Prosimy o wcześniejsze zapisy z zaznaczeniem wybranego tygodnia
telefonicznie (68 325 37 26), mailowo ( Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ) lub osobiście.
Ilość miejsc ograniczona (20), decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.Drodzy Rodzice,

na planowanych w tym roku warsztatach artystycznych w BWA zajmiemy się różnego typu i różnego pochodzenia PRZEDMIOTAMI – RZECZAMI. Z pewnością w Waszym otoczeniu możecie znaleźć wiele bezużytecznych przedmiotów, rzeczy. Takich, z których już nie korzystacie, bo straciliście nimi zainteresowanie. One natomiast straciły swoją urodę, przeznaczenie, ale nadal są w Waszych domach i mieszkaniach. Może nie są już dla Was atrakcyjne, nie odpowiadają już Waszej estetyce albo przestały się Wam podobać… Chcielibyśmy wykorzystać je do zadań przewidzianych w programie warsztatów artystycznych, na które będą uczęszczać Wasze Dzieci. Podejmowane przez nas działania mają na celu m.in. zmianę lub zaprzeczenie dotychczasowej funkcji danego przedmiotu, a czasem odświeżenie tej dotychczasowej, przez zmianę zastanego wyglądu. Możliwe, że odszukacie jakieś meble, np. krzesła, taborety, stoliki. Okaże się, że posiadacie skrzynki, kuferki, puzderka, pudełka, opakowania, którymi Wasze dzieci będą mogły się zająć. Mogą to być również doniczki, lampy, parasole, ramki do zdjęć, ramy do obrazów. A może posiadacie torby, siatki z tkanin, obrusy, serwetki, poszewki na poduszki -„jaśki”, ubrania itp. Ważnym jest, by ich powierzchnie ułatwiły nanoszenie farby (najlepiej: drewno, sklejka, płyta paździerzowa, tworzywa, tkaniny).

To może być swoisty eksperyment na codzienności. Prosimy Was o zaangażowanie i wybranie, znalezienie wspólnie z Waszymi Dziećmi minimum czterech przedmiotów, które pozwolą im wziąć aktywny udział w naszych warsztatach. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest właśnie takie przygotowanie się do naszych działań. Wasze Dzieci, o co Państwa prosimy bardzo (!!!), zapraszamy w ten sposób przygotowane na warsztaty Ważne Rzeczy. Jeśli, na co liczymy, opracowane, przerobione przedmioty uznacie za atrakcyjne może na nowo znajdą miejsce w Waszych Domach, w pokojach Waszych Pociech.

Prosimy o współpracę, zaufanie i przygotowanie Dzieci do zajęć.

Agnieszka Graczew-Czarkowska & Małgorzata Dobrucka


Kilka ważnych zdań o planowanych warsztatach artystycznych Ważne rzeczy.

Zajęcia, które proponujemy mogą rozwijać zdolności manualne, również umiejętności planowania, pomysłowość, fantazję. Będą wymagały przygotowania, o którym już wyżej napisałyśmy i bez którego nie rozpoczniemy naszych warsztatowych działań. Mamy nadzieję, że zaangażowanie z Państwa strony może wpłynąć motywująco na Wasze Dzieci.

Pragniemy rozwijać kreatywność, wyobraźnię i poczucie estetyki uczestników warsztatów. Interesują nas wspólne działania nastawione na eksperymentalne potraktowanie tego, co codzienne. Koncentracja przy pracy, umiejętność podejmowania decyzji twórczych, poszukiwanie odpowiednich sposobów pracy na drodze do realizacji to zagadnienia, które szczególnie pragniemy zgłębiać wspólnie.

Podstawowym sposobem obróbki przyniesionych przedmiotów będą różne techniki malarskie. Zgłębiać będziemy zagadnienia związane z technologią i sposobami jej wykorzystania. Począwszy od przygotowania powierzchni do nałożenia podkładu (gruntu, tła) przy użyciu pędzli, gąbek, wałeczków po elementy zdobnicze, dekoracyjne i symbole (znaki, ślady, uzyskiwane przez malowanie, wbijanie szablonów, odciskanie, stemplowanie). Przewidujemy też wykorzystanie wielu pośrednich technik zdobienia przedmiotu.

Planujemy również tworzenie HYBRYD-Przedmiotów, Rzeczy-OSOBLIWOŚCI. Mamy też w planach aranżację stworzonych Przedmiotów-Obiektów w przestrzeni BWA.

Nasze spotkania mają sprzyjać nieskrępowanej twórczości oraz służyć wyrażaniu indywidualności. Mogą stanowić formę zabawy przy jednoczesnym pobudzaniu do twórczej aktywności.

Drogie Dzieci!

Poproście Rodziców o pomoc w przygotowaniu do naszych wspólnych warsztatów artystycznych Ważne Rzeczy. Potrzebujecie przynajmniej czterech przedmiotów, które będziecie mogły odmienić na naszych wspólnych zajęciach. Rodzice sporo wiedzą…, dopytujcie się!

Do zobaczenia w Galerii BWA

Agnieszka Graczew-Czarkowska ur. w 1970 w Zielonej Górze. W latach 1990-1995 studiowała w PWSSP we Wrocławiu. Dyplom (grafika artystyczna) z wyróżnieniem otrzymała w 1995. W 1994 otrzymała stypendium dla młodych twórców - Wrocław. W 1997 roku założyła i do 1998 prowadziła autorską Galerię Grafiki i Rysunku Ja Ptak we Wrocławiu. W latach 1998-2000 tworzyła i prowadziła autorską Pracownię Grafiki Artystycznej - Akademia Multimedialna w Gdańsku. Po powrocie do Zielonej Góry zajęła się zakładaniem pracowni Arteterapii (OTZ); prowadziła ją w latach 1997-2007. Od 1998 zaproszona do współpracy prowadzi zajęcia z zakresu arteterapii, integracji sztuk oraz warsztatów artystycznych na Uniwersytecie Zielonogórskim (KSiKP, obecnie Instytut Sztuk Wizualnych). W 2003 otrzymała stypendium twórcze prezydenta miasta Zielonej Góry. W tym samym roku zostaje laureatką Złoty Wawrzyn za cykl ilustracji do tomiku Rozmowy z Rimbaudem Cz. Sobkowiaka (wyd. Muzeum Ziemi Lubuskiej). W latach 2007-2008 jako dziennikarka Radia Zachód tworzyła cykl autorskich audycji radiowych dotyczących sztuki (ok.150 edycji). We współpracy z muzykiem O. Strawińskim stworzyła wiele form reportażowych oraz feater'ów; w 2008 otrzymali nagrodę specjalną za obraz dźwiękowy „Ogłodniała" w Ogólnopolskim Konkursie na Reportaż Radiowy, Radio PiK - Bydgoszcz. Przez wiele lat, od 2006 roku publikuje teksty o sztuce (m.in. w katalogach, piśmie literacko-artystycznym ProLibris, EXIT i innych). Prowadzi autorskie twórcze warsztaty dla dorosłych oraz warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży (Zielona Góra, Drzonków - Sucha, Gorzów Wlkp., Rawicz). Współpracuje w ramach projektów UE (warsztaty kreatywne dla osób niepełnosprawnych; TIS, Silni Duchem).

 

  ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 ImageImageImageImage

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy