aktualnieGaleriazapowiedziwarsztatyArchiwumPUBLIKACJEtekstyLINKIKontakt
Navigation:     aktualnie arrow warsztaty arrow Warsztaty METHOD PAINTING [08-09.07]
Warsztaty METHOD PAINTING [08-09.07] Drukuj Email

Image

Zapraszamy uczestników w wieku 16+ do wzięcia udziału w warsztatach malarskich pt. METHOD PAINTING
Warsztaty są częścią wystawy Półkolonie.

prowadzenie: Paweł Tymcio
kurator: Mateusz Włodarek

Artysta zainspirowany sztuką powstającą za pomocą algorytmów pokaże czym może być także współczesne malarstwo. Odwołując się do prac znanych z historii sztuki zarysuje podejście artystów tworzących prace malarskie w oparciu o różne założenia formalne.
Cykl dwóch warsztatów poświęconych sposobom powstawania obrazów. Podczas trwania warsztatów uczestnicy wraz z artystą stworzą dzieła, które opierać będą się na pewnych założeniach formalnych, mających nadać dziełu specyficzny charakter.  

8.07.2017r. godz. 14.00 - POSZUKIWANIA – warsztat pierwszy.
Współczesnego malarstwo, tworzone w duchu odgórnych założeń formalnych  i opierające się często na powtarzaniu pewnego elementu nie ułatwia percepcji widzowi. Warsztat pokaże skąd biorą się takie założenia oraz gdzie można szukać inspiracji. Zaprezentowane zostaną prace tworzone w  takim duchu i dobrze  znane z historii sztuki. Warsztat stanowi bazę do drugiego warsztatu.

9.07.2017r. godz. 13.00 -  METODY – warsztat drugi.
Poszukiwanie metody pracy nad obrazem stanie się głównym celem warsztatu. Uczestnicy z pomocą artysty będą tworzyć prace malarskie opierające się na wypracowanej przez nich metodzie. Efektem końcowym będzie cykl 7 obrazów pokazujących różnorakie metody pracy z płótnem malarskim.

Warsztaty dla uczestników 16+
Obowiązują zapisy (mailowo, telefonicznie, osobiście)
Liczba miejsc ograniczona (7)

Formularz zgłoszeniowy do pobrania:

doc formularz_zgloszeniowy_-_warsztaty_method_painting

Paweł Tymcio

Urodzony w 1989 roku w Szczecinku. Absolwent malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dyplom obronił w pracowni dr. Dominika Lejmana.
W swoich pracach porusza się w szerokim spektrum warsztatu malarskiego, tworzy instalacje i zajmuje się performance. Uczestniczył w wystawach w Polsce i za granicą.

Wybrane wystawy:
2014 “spotkanie”, kolektyw a1 w Poznaniu
2015 Lublin – performance art meeting, Labirynt
2015 – Not Aufnahme\ Emergency Ward, up gallery, Berlin
2016 – 7 i pół, R20, Poznań
2017 – bifor, R20, Poznań
2017 Pragaleria – 10 aukcja sztuki młodej

 

Mateusz Włodarek
Urodzony w 1993 roku w Czarnkowie. Absolwent  Kulturoznawstwa  na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie studiuje Kuratorstwo i Teorie Sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne i Społeczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współpracował z Zachętą - Narodową Galerią Sztuki oraz Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

 

ImageImageImageImage

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy