aktualnieGaleriazapowiedziwarsztatyArchiwumPUBLIKACJEtekstyLINKIKontakt
Navigation:     aktualnie arrow warsztaty arrow Warsztaty sound art [03-07.07]
Warsztaty sound art [03-07.07] Drukuj Email

Image 

Zapraszamy uczestników w wieku 16+ do wzięcia udziału w warsztatach sound art.
Warsztaty są częścią wystawy Półkolonie.

prowadzenie: Filip Figiel oraz Szymon Heinze
(kuratorka Magdalena Adameczek)

termin:
03-07.07.2017 godz. 12:00-16:00


Zajęcia odbywają się w cyklu tygodniowym, w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze (al. Niepodległości 21).

Warsztaty dla uczestników 16+
Prosimy o wcześniejsze zapisy telefonicznie (68 325 37 26), mailowo ( Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ) lub osobiście.Ilość miejsc ograniczona (6), decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania: 

doc formularz_zgloszeniowy_-_warsztaty_sound_art

Warsztaty mają być odpowiedzią na rosnący elitaryzm i fortyfikacje produkcji muzycznej. Ich celem ma być kolektywna praca z grupą szkolnej młodzieży nad powstaniem realizacji muzycznej. Jednym z założeń warsztatów jest także umożliwienie kontaktu młodzieży oraz zapoznania ich i/lub rozwinięcia współczesnego języka (oraz demokratycznej, pozbawionej genre kontrybucji do niego) dźwięku i sound artu, a także próba wyjścia z ociężałego już studia na rzecz oddolnej, pozbawionej hierarchi oraz nawiązującej do tradycji jam session otwartej na indywidualny głos.  

Podczas trwania warsztatów, prowadzący wspólnie z uczestnikami podejmą się stworzenia dźwiękowego artefaktu, który ma być dowodem usunięcia granic własnych uprzedzeń dotyczących zarówno dźwięku jak i gustu.  

Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie wykonają własne urządzenia do rejestracji dźwięku. Przedmioty te staną się personalnymi, unikalnymi recordererami kontaktowymi, które finalnie wejdą w część ekspozycji wystawy podsumowującej działania zespołów artystyczno-kuratorskich w BWA.
Owe artefakty mające być owocem wspólnej pracy będą efektem wrażliwości uczestników na otaczające ich środowisko dźwiękowe, wypadkową ich zainteresowań oraz chęci eksperymentu.

 

Filip Figiel

Urodzony w 1993 roku w Kaliszu. W 2016 r. obronił dyplom licencjacki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu – kierunek Grafika Warsztatowa. Obecnie studiuje Intermedia na wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W swoich działaniach zajmuje się głównie obiektem, grafiką, video oraz muzyką. Współtworzył lokalny netlabel Soul Asylum rec. oraz label Passing. Zajmuję się również djką oraz produkcją muzyki.           

Wybrane wystawy:
2015 - Międzynarodowa wystawa rysunku figuratywnego Figurama- Pilzno, Kuks, Czechy
2015 - Międzynarodowy przegląd rysunków satyrycznych Satyrykon - Skłonności do Ostrości, Legnica
2015 - Higiena/Hygiene, R+, Szczecin
2016 - Still Life & Nature Morte, Biblioteka Raczyńskich, Poznań 2016 - Młodzi o Obrazie/The Young About The Image, Scena Robocza, Poznań
2016 - To nie może czekać /It Cannot wait - Schron, Poznań
2016 - Krzyżówka - BWA Gorzów Wlkp
2017 - Oczy w Betonie – Łęctwo Gallery, Poznań

 

Szymon Heinze

Urodzony w 1995 roku w Kaliszu. Żyje i pracuje w Poznaniu, gdzie studiuje Intermedia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W pracy skupia się na obiekcie, fotografii, tekście oraz dźwięku. Jest także producentem muzyki.    

Wybrane wystawy:
2016 - Krzyżówka, BWA Gorzów Wlkp. 2016 - Migrena, BWA Gorzów Wlkp.
2016 - Młodzi o obrazie, Scena Robocza, Poznań
2016 - A-Kumulacje 2017, Kaliskie Biennale Sztuki, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu   

 

Magdalena Adameczek
Urodzona w 1993 roku w Lublinie. Ukończyła Historię Sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie studentka kierunku Kuratorstwo i Teorie Sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Pracowała m.in. jako asystentka kuratorki Agnieszki Pindery w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, przy programie A-I-R Re-Directing: East Curatorial Residency w CSW Zamek Ujazdowski oraz z takimi artystami jak Sharon Lockhart, Aslı Çavuşoğlu, Hubertem Czerepokiem czy Małgorzatą Kuciewicz i Simone De Iacobis z grupy CENTRALA. Stypendystka kursu kuratorskiego prowadzonego przez Rike Frank w Stacion - Center for Contemporary Art Prishtina, Kosovo.

 

ImageImageImageImage 

ImageImageImageImage 

ImageImageImageImage 


 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Gościmy