Wystawa Aleksandry Waliszewskiej "Kocham kotkę, która umarła" stanowi punkt wyjścia do przeprowadzenia cyklu warsztatów pod hasłem „KoTY..."
Uczestnicy na podstawie wybranych z ponad 120 prezentowanych na wystawie reprodukcji prac artystki, mieli okazję poznać różnice pomiędzy poszczególnymi technikami malarskimi, ze szczególnym uwzględnieniem gwaszu.

KOTY fascynują człowieka od tysięcy lat.
KOTY to najlepsi przyjaciele człowieka, które odgrywają ważną rolę w naszej kulturze.
KOTY nieustannie nas zaskakują, zadziwiają, bawią do łez, jednocześnie ucząc opanowania i spokoju.
KOTY to prawdziwe cuda natury! Posiadają doskonale skonstruowane ciało, które pozwala im na wykonywanie akrobacji, o jakich człowiek może tylko pomarzyć.
KOTY mają niezwykłą osobowość, każdy z nich jest jedynym w swoim rodzaju indywidualistą. Fragment z książki „ Oto Kot” Pauliny Wierzby stanowił wstęp do działań twórczych.


Głównymi bohaterami warsztatów i tematem przewodnim stały się koty, różnice i podobieństwa między zwierzętami i ludźmi stanowiły pretekst do twórczych poszukiwań. Uczestnicy mogli w kreatywny sposób opracować nowe informacje.
Na przykład odcisk kociego nosa można porównać do odcisku palca człowieka, stanowi on indywidualny podpis po którym można rozpoznać zwierzę. Dlatego podczas jednego z działań to właśnie odciski palców uczestników stały się kocimi nosami w serii malarskich portretów.
Młodzi artyści mieli okazję pracować z wykorzystaniem podstawowej palety kolorów, dzięki czemu nauczyli się uzyskiwać pożądane odcienie mieszając kolory. Przeprowadzone warsztaty pozwoliły przekazać przedszkolakom podstawowe informacje z zakresu malarstwa i dały im okazję do wykreowania własnej unikalnej historii w postaci obrazu.

prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

W warsztatach wzięły udział dzieci:
13 lutego z Przedszkola "Happy days" w Zielonej Górze,
14 i 26 lutego z Przedszkola w Droszkowie
17 i 18 lutego z Rozśpiewanego Przedszkola nr 34 w Zielonej Górze,
19 i 27 lutego z Przedszkola nr 24 „Wesoła żyrafa” w Zielonej Górze,
20 i 25 lutego z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi „ Chatka Puchatka” nr 17 w Zielonej Górze,
21 lutego z Przedszkola nr 21 z Oddziałami integracyjnymi im. ABC w Zielonej Górze,

 

 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.