Wystawa "Krajobraz z pudelkiem" Marii Apoleiki była bazą dla warsztatów artystycznych ukazujących uczestnikom relację między przedstawionymi na obrazie postaciami a tłem.
Warsztaty zatytułowane "KrajObraz z..." dały uczestnikom możliwość przeanalizowania prac artystki, określenia sytuacji na pierwszym i drugim planie, umiejscowienia przedstawionej sytuacji w przestrzeni.
Głównym zadaniem podczas zajęć było zaaranżowanie sytuacji - krajobrazu w który uczestnicy zajęć mogli wkomponować postać pudelka, identycznego jak w pracach artystki. Każdy z uczniów wykonał graficznie - cienkopisem ilustracje strefy przejściowej pomiędzy miastem a wsią, tworząc swoje wyobrażone przedmieścia w różnej oprawie pogodowej. W zadaniu ważnym elementem było odnaleźć relacje kreślonych linii- pionowych, poziomych i skośnych tworzących wyobrażoną rzeczywistość na płaskiej powierzchni kartki, tak aby sprawiała wrażenie głębi i przestrzeni.

prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Zielonej Górze,

 

 

 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.