Image

Biuro Wystaw Artystycznych jest galerią sztuki współczesnej, szeroko dostępną dla mieszkańców w każdym wieku, aktywnie działająca w zakresie edukacji. Miejskie Przedszkole nr 34 „ Rozśpiewane przedszkole", to placówka mająca na celu wszechstronny rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Jej umiejscowienie zapewnia bardzo bliski kontakt z wieloma wartościowymi instytucjami sprzyjającymi kulturowemu rozwojowi najmłodszych pokoleń. Chcąc sprzyjać rozwojowi przyszłych pokoleń, stwarzać odbiorców i twórców sztuki współczesnej, otworzyć dziecku przestrzeń twórczości artystycznej oraz rozwijać jego kreatywność i otwartość na świat. Galeria BWA i MP 34 w nowym roku szkolnym 2018/19 kontynuuje działania w wymienionych celach.

 Podczas oglądania wystawy pt. „ Żużel w sztuce" szczególną uwagę zwróciliśmy na prace malarskie polskich artystów.Pierwszym z nich jest obraz Przemka Mateckiego - na którym przedstawiona została mało znana geneza powstania symbolu zielonogórskiego klubu, w tym przypadku wyprowadzona z fragmentu Portretu Damy z gronostajem Leonarda Da Vinci. Kolejny to obraz Wilhelma Sasnala, gdzie na czarnym tle delikatnie białym konturem, malarz odtworzył ramę żużlowego motocykla Jawa, podobnego do tego, który stoi na wystawie. Ostatnim przystankiem podczas zwiedzania był obraz pt." Lider" Lecha Okołów, przedstawiającego postać na motorze, którego kompozycję uzupełnia flaga zielonogórskiego klubu.
W części warsztatowej poznaliśmy twórczość kolejnego wybitnego malarza i grafika - Mariana Szpakowskiego, którego powinien znać każdy... zielonogórzanin. To artysta, który tworzył kompozycje o zgeometryzowanych kształtach i liniach, biegnących pod różnymi kątami nadając im niejednostajny rytm, dlatego tez podczas pracy twórczej zadaniem było stworzenie kompozycji statycznej lub dynamicznej, wykorzystując do tego kształty trójkątów i linii które je wyznaczały. Jedynym ogranicznikiem były kolory, które wykorzystaliśmy - żółty, zielony i biały.

 prowadzenie: Małgorzata Dobrucka i Magdalena Ratajczak

 

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

ImageImageImageImage

 

 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.