Warsztaty towarzyszące wystawie „Po drugiej stronie lustra”... podczas których dzieci obejrzały obrazy i rzeźby z kolekcji Muzeum Sztuki współczesnej Brandenburgii. W trakcie spotkania zwróciły szczególną uwagę na jeden z prezentowanych obrazów Klausa Kilischa pt. „Holbein”, który stał się pretekstem do przedstawienia niemieckiego malarza epoki renesansu, tworzącego ponad 500 lat temu.- Hansa Holbeina. Jego obraz pt. „Ambasadorowie” z 1533 roku stał się inspiracją dla współczesnego artysty.
Co łączy te dwa obrazy? Na to pytanie dzieci szukały odpowiedzi, spoglądając na ścianę galerii i na zdjęcie w albumie. Zagadka nie była trudna, bo w obu na pierwszym planie pojawia się ten sam owalny kształt, który bardzo szybko został odnaleziony. Natomiast padały różne odpowiedzi cóż to może być?

Po obejrzeniu wystawy przyszedł czas na prace twórczą... do rysunkowych i malarskich poszukiwań zainspirował nas obraz pt. "Holbein" Klausa Killischa
Pierwszym zadaniem było odrysowywanie różnej wielkości okrągłych kształtów. Najmniejsza płyta kompaktowa okazała się ciekawym zwierciadłem do obserwacji migających się tęczowych kolorów, które przeniosły na papier.
 W kolejnym zadaniu przedszkolaki w kształcie kwadratu zaprojektowały okładkę do ulubionej muzyki i dźwięków wykorzystując do tego kolorowe taśmy. Zadaniem było stworzenie kompozycji statycznej i dynamicznej, która odzwierciedlała dźwięki muzyki, którą lubią.
Zajęcia miały na celu rozbudzenie u dzieci w wieku przedszkolnym zainteresowanie sztuką, rozwijanie własnych uzdolnień i wyobraźni,  zdobywanie umiejętności pracy indywidualnej i w grupie, poznanie nowych technik plastycznych, umiejętności mieszania barw podstawowych dla uzyskania barw pochodnych, rozwijanie myślenia.

Uczestnicy: dzieci z Przedszkola nr 18 im. „Czekoladowe Przedszkole” w Zielonej Górze,
prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.