Artystki i Artyści: Andrzej Bobrowski, Krzysztof Balcerowiak, Marta Chudy, Oskar Dawicki, Stefan Ficner, Tomasz Jurek, Maciej Kozłowski, Maciej Kurak, Kamila Lukaszczyk, Maryna Mazur, Agnieszka Maćkowiak, Maja Michalska, Witold Modrzejewski, Monika Pich, Maksymilian Skorwider, Piotr Szurek, Michał Tatarkiewicz, Radosław Włodarski

otwarcie: 14.02 godz. 19:00
wystawa czynna do 9.03.2025


Prowincja nie powinna być postrzegana jedynie jako obszar zacofania czy społecznej stagnacji, lecz raczej jako przestrzeń, w której w wyraźny sposób uwidaczniają się fundamentalne mechanizmy rządzące społeczeństwem. To właśnie tam globalne procesy adaptowane są do lokalnych warunków, często podlegając reinterpretacji i przekształceniom, które ujawniają ich rzeczywiste konsekwencje. Dzięki temu analiza prowincji pozwala nie tylko na głębsze zrozumienie dynamiki społecznych przemian, ale także na dostrzeżenie ukrytych napięć i mechanizmów obronnych, które kształtują zbiorową świadomość. Wnikliwe badanie tych procesów daje szansę na lepsze przewidywanie przyszłych kierunków rozwoju oraz wypracowanie bardziej adekwatnych strategii społecznych i kulturowych, uwzględniających zarówno globalne tendencje, jak i lokalne specyfiki.

Katarzyna Piskorz

 

Tekst towarzyszący wystawie oraz tytuły prezentowanych prac dostępne są tutaj: https://bwazg.pl/126-materialy-do-wystaw/2295-pocztowka-z-prowincji-tekst-katarzyny-piskorz

 

BIOGRAMY

Andrzej Bobrowski
prof. dr hab.

Urodzony w 1956 w Nysie. Studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1990 roku w Pracowni Drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. W roku 2001 doktoryzował się, w 2004 – habilitował, a w 2012 otrzymał tytuł profesora.
Od roku 1996 związany z Uniwersytetem Zielonogórskim. W Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym UZ prowadzi Pracownię Serigrafii.
Od 2005 r. pracuje w Poznaniu – w Akademii Sztuk Pięknych, a po zmianie w 2010 roku jej nazwy – w Uniwersytecie Artystycznym, obecnie imienia Magdaleny Abakanowicz. W roku 2016 został wybrany do pełnienia funkcji dziekana Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej UAP (do 2022).
Artysta, dydaktyk, organizator. Promotor prac licencjackich, magisterskich i doktorskich. Jako recenzent uczestniczył w postępowaniach habilitacyjnych i o nadanie tytułu profesora. Zajmuje się grafiką, malarstwem i działaniami przestrzennymi (instalacje, obiekty). Swoje dzieła prezentował na wystawach indywidualnych, m.in. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Co roku bierze udział w kilku wystawach zbiorowych w wiodących galeriach i instytucjach kultury w kraju i za granicą, m.in. w Austrii, Chinach, Czechach, Grecji, Japonii, Kanadzie, Korei Południowej, Niemczech, Portugalii, Rumunii.

 

Krzysztof Balcerowiak
dr hab., prof. UAP

Urodzony w 1977. Artysta, grafik i wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Grafiki Artystycznej. Obecnie kierownik IV Pracowni Grafiki - Litografia i Druk Offsetowy.
Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w latach 1996–2001. 2009–2019 adiunkt na Wydziale Grafiki Warsztatowej i Komunikacji Wizualnej w Pracowni Litografii i Druku Offsetowego. 2013–2016 asystent na studiach stacjonarnych w Pracowni Drzeworytu na Wydziale Grafiki Warsztatowej i Komunikacji Wizualnej. 2005–2012 asystent na studiach wieczorowych, w Pracowni Litografii w Katedrze Malarstwa: kierunek Grafika Warsztatowa. 2004–2009 asystent na Wydziale Grafiki Warsztatowej i Komunikacji Wizualnej w Pracowni Offset. 2002–2004 laborant w Pracowni Serigrafii na Wydziale Grafiki Warsztatowej i Komunikacji Wizualnej.
Aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym, jego prace pokazywane są na licznych wystawach w kraju i za granicą. Głównym tematem rozwijanym od doktoratu jest “obiekt w grafice”.

 

Marta Chudy
mgr, asystentka

Urodzona w 1997 roku w Poznaniu. Artystka wizualna, graficzka, rękodzielniczka. W latach 2017-2022 studiowała na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej w Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem w zakresie grafiki warsztatowej uzyskała w 2022 roku w I Pracowni Grafiki - Wypukłodruk prof. dra hab. Andrzeja Bobrowskiego. Od 2022 roku pracuje w macierzystej uczelni, obecnie na stanowisku asystentki w II Pracowni Grafiki - Druk Płaski — Grafika Cyfrowa | Serigrafia. Prowadzi działalność naukową w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Zajmuje się serigrafią, wypukłodrukiem, tkaniną artystyczną i malarstwem. Interesuje się dialogiem pomiędzy tradycyjnymi formami wytwórczości, a sztuką współczesną, kulturą popularną, życiem codziennym, cyberkulturą i nowymi mediami. W swojej twórczości podejmuje głównie zagadnienia budowania narracyjnych pejzaży codzienności za pośrednictwem technik warsztatowych i fotografii. Koordynatorka wydarzeń kulturalnych i wystaw, autorka warsztatów.

 

Oskar Dawicki
Urodzony w 1971. Polski artysta multimedialny, zajmuje się sztuką performance, wideo, fotografią i dokumentacją, tworzy instalacje i obiekty. Mieszka i pracuje w Warszawie.
W 1996 ukończył malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (dyplom w pracowni prof. Lecha Wolskiego), gdzie wraz z Radosławem Nowakowskim i Wojciechem Kiwi Jaruszewskim tworzyli w latach 90. XX wieku grupę Tu Performance. Następnie wraz z Igorem Krenzem, Wojciechem Niedzielko i Łukaszem Skąpskim założył w 2001 roku grupę Azorro. Od 1994 występuje jako performer (od 1995 w charakterystycznej, błękitnej brokatowej marynarce).

 

Stefan Ficner
prof. dr hab.

Urodził się w 1952 roku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (dzisiaj Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu). Studia ukończył w 1981 roku dyplomem w Pracowni Litografii pod kierunkiem profesora Lucjana Mianowskiego i Pracowni Plakatu profesora Waldemara Świerzego.
Jest profesorem w macierzystej uczelni, prowadzi Pracownię Litografii. Uprawia litografię w oparciu o tradycyjny warsztat, używając jako matryc kamieni litograficznych. W latach 1983–1990 prowadził niekomercyjną Galerię Wielka 19 w Poznaniu, gdzie zorganizował około 200 wystaw artystom z Polski i ze świata. W latach 1991—2005 prowadził Pracownię Litografii w Instytucie Wychowania Plastycznego WSP (obecnie Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego). Jest współtwórcą (z prof. Mirosławem Pawłowskim) Biennale Grafiki Studenckiej (od 1997 roku) najdłużej funkcjonującego konkursu uczelni artystycznych. Jest pomysłodawcą i redaktorem książki „Podręcznik Warsztatowy. Grafika Artystyczna” i autorem zamieszczonego tam rozdziału o litografii (ASP Poznań, 2007).
Był stypendystą Foundation pour une Entraide Intellectuelle Europeene (1988); otrzymał Nagrodę Ministra Kultury I Sztuki I-go stopnia (1990) i Medal Sztuki Miasta Poznania (1991). Prace w kolekcjach w polsce i na świecie.
Przez całe twórcze życie zajmuje się grafiką artystyczną.

 

Tomasz Jurek
dr, adiunkt

Urodzony w 1983 roku w Poznaniu. Artysta, grafik. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku Grafika – komunikacja wizualna. W 2008 roku obronił dyplom w pracowni Ilustracji i Wydawnictw prof. Mirosława Adamczyka w zakresie projektowania graficznego oraz w zakresie grafiki warsztatowej w Pracowni Offsetu prof. Grzegorza Nowickiego. Studiował również na Akademii Sztuk Pięknych i Designu w Bratysławie w ramach programu wymiany uniwersyteckiej CEEPUS. Po ukończeniu studiów magisterskich pracował jako grafik kreatywny przy wielu różnych projektach jako pracownik pełnoetatowy i jako freelancer w Londynie i w Poznaniu.
W 2019 roku otrzymał stopień doktora w dziedzinie sztuki. Prowadzi działalność naukową w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. W latach 2021–2024 pełnił funkcję kierownika studiów niestacjonarnych na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej w Katedrze Grafiki. W 2024 roku został powołany na Pełnomocnika Rektora ds. jakości kształcenia w kadencji 2024–2028. Od 2024 roku pełni funkcję prodziekana Wydziału Grafiki Artystycznej. Obecnie prowadzi V Pracownię Grafiki – Introligatorstwa i Sztuki Książki. Członek Grupy 404, Stowarzyszenia Introligatorów Polskich oraz Designer Bookbinders.

 

Maciej Kozłowski
mgr, asystent

Urodzony w 1976. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Laureat Grand Prix konkursu „Obraz Roku 2003”, współwydawca i współredaktor zinu „Glizda”, jego prace znajdują się w min. w kolekcji Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Obszary zainteresowań i działalności artystycznej: grafika, malarstwo, akcjonizm miejski, wydawnictwa. Od 2019 wykładowca na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej, od 2024 na Wydziale Grafiki Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

 

Maciej Kurak
prof. dr hab.

Urodzony w 1972 roku. Od 2009 roku prowadzi pracownię graficzną na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Otrzymał główną nagrodę Deutsche Banku w konkursie Spojrzenia, organizowanym przez galerię Zachęta w Warszawie oraz Paszport Polityki – nagrodę tygodnika „Polityka”. Członek grupy Wunderteam, Grupy 404 i projektu „Galeria Niewielka”. Od wielu lat realizuje działania w przestrzeni zarówno prywatnej jak i publicznej. Jest autorem wielu realizacji artystycznych w kraju i za granicą. Kurator i organizator wielu wystaw i przedsięwzięć artystycznych. Pomysłodawca i współautor projektu graficznego Bunt. Nowe ekspresje poświęconego badaniu spuścizny grupy awangardowej Bunt. Autor tekstów i opracowań o sztuce. Od 2024 roku pełni funkcję Rektora Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

 

Kamila Lukaszczyk
mgr, asystentka

artystka wizualna, asystentka na Wydziale Grafiki Artystycznej UAP, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie uzyskała dyplom magisterski z wyróżnieniem z dziedziny grafiki artystycznej, w Pracowni Wypukłodruku prof. Andrzeja Bobrowskiego. Uczestniczka wielu wystaw w kraju, jak i zagranicą. Odbyła staż graficzny w Galerii artysty Igora Morskiego w Palma de Mallorca latem 2019 roku. Głównie zajmuje się grafiką artystyczną oraz ilustracją.
W swojej twórczości poszukuje odpowiedzi, punktem wyjścia często jest dla niej rzeczywistość, emocje jak i wspomnienia. Prowadzi eksperymenty, stara się zbliżyć do nieuchwytnych doznań, niezwykle ważny jest dla niej sam proces twórczy. Funkcjonuje w zakresie metod, obszarów i zjawisk intermedialnych. Sztukę traktuje jako miejsce refleksji pomiędzy słowem, obrazem, dźwiękiem, przestrzenią i obecnością. Kocha kolor, ślady, teksturę, przypadek twórczy. Absolwentka Studium Pedagogicznego. Należy do Grupy 404. Obecnie prowadzi zajęcia z podstaw projektowania oraz warsztat multimedialny dla osób studiujących na Wydziale Grafiki Artystycznej UAP. Od września 2024 roku pełni funkcję kierowniczki Studiów Niestacjonarnych Grafiki Artystycznej.

Maryna Mazur
dr, adiunktka

Urodzona w 1982. Absolwentka Instytutu Sztuk Wizualnych UZ oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (dyplom w Pracowni Druku Wklęsłego pod kierunkiem prof. Piotra Szurka). Doktorat obroniła w 2018 r. na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Adiunktka III Pracowni Grafiki na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz w Pracowni Grafiki – Wklęsłodruk i Wypukłodruk w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ. Brała udział w wystawach Triennale Grafiki Polskiej (2012, 2015, 2018), Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie w 2013 r., oraz licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Japonii, Austrii, Chinach, Rumunii, Grecji, Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się grafiką, malarstwem, fotografią, tworzy obiekty. Interesują ją wciąż na nowo definiowane relacje pomiędzy sferą publiczną i prywatną, a szczególnie ich trudno uchwytne „pomiędzy”, czyli zależne zwykle od indywidualnego postrzegania i odczuć granice. W swoich pracach odnosi się do tych pojęć, biorąc pod uwagę różne, często nieoczywiste konteksty.

 

Agnieszka C. Maćkowiak
mgr, asystentka

Urodzona w 1991 roku w Poznaniu. Artystka specjalizująca się w linorycie, tworzeniu obiektów i instalacji graficznych.
Ukończyła studia z kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz grafikę na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Dyplom w zakresie grafiki warsztatowej uzyskała w 2017 roku w I Pracowni Grafiki – Wypukłodruk, pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Bobrowskiego.
Od początku swojej działalności artystycznej skupia się głównie na wielkoskalowym linorycie. Z biegiem czasu zaczęła eksperymentować z połączeniem tradycyjnych technik graficznych z elementami interdyscyplinarnymi, co zaowocowało tworzeniem obiektów oraz instalacji graficznych.
Główne obszary zainteresowań artystycznych obejmują filozofię czasu i jego percepcji, oraz eksplorację granic między rzeczywistością a nierzeczywistością, przeszłością a przyszłością, jawą a snem.
Laureatka Nagrody Specjalnej Fundacji Stypendia i Nagrody im. Tadeusza Kulisiewicza podczas Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie w 2021 roku oraz II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Artystycznej Grafiteka 2019. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jedna z założycieli, nieistniejącej już, Galerii Studenckiej Drewutnia. Mieszka i pracuje w Poznaniu oraz Berlinie.

 

Maja Michalska
mgr, asystentka

Urodzona w 1994 r. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, gdzie obecnie pełni rolę asystentki w I Pracowni Grafiki – Wypukłodruk.
Laureatka nagrody Grand Prix 2019 w kategorii artystycznej na najlepszy dyplom na UAP w 2019 roku, w konkursie im. Marii Dokowicz.
Porusza się w obszarze grafiki, książki artystycznej, powieści graficznej, tkaniny artystycznej. Nie stroni od humoru, ukrytych anegdot i gier słownych, którymi komentuje współczesne problemy społeczne, zmiany pokoleniowe, wpływy mas mediów.

 

Witold Modrzejewski
dr, adiunkt

Urodzony w 1990 w Siemianowicach Śląskich, artysta, grafik, twórca instalacji przestrzennych. Wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Collegium DaVinci oraz Fashion School. Studiował na UAP, ASP w Katowicach oraz Maramara University w Stambule. W 2019 r.obronił doktorat, pełnił funkcję Kierownika Katedry, Przewodniczącego Rady Programowej, senator UAP. Kierownik 6 Pracowni Grafiki – Grafika Przestrzenna i Intermedialna.
Zajmuje się aktualnymi zagadnieniami sztuki dotyczącymi nowych mediów, działań postartystycznych, archiwów i społecznego zaangażowania. W swoich realizacjach zajmuje się okresem transformacji ustrojowej oraz aktualnymi problemami społecznymi. Prezentował swoje prace na wielu wystawach, brał udział w międzynarodowych projektach. Organizator i kurator wydarzeń kulturalnych, wykładów i prezentacji. Projektant graficzny oraz autor scenografii. Autor warsztatów — współpraca m.in. z Festiwalem Malta, Animator, Pyrkon. Członek stowarzyszenia Ludzi Sztuki Grupa Działania, Grupy 404, współrealizuje projekt Bunt: Nowe Ekspresje.

 

Monika Pich

Reprezentuje obszar koncepcyjno-praktyczny, sztuki piękne i projektowe. Jest autorką wielomedialnych działań oraz kreatywnych warsztatów edukacyjnych propagujących twórcze myślenie i zagadnienia kultury. Pomysłodawczyni, twórczyni i organizatorka wydarzeń artystycznych, również kuratorka wystaw. Działa w obszarze sztuki wizualnej, dźwiękowej i haptycznej, obejmując takie dziedziny jak fotografia, grafika, performance, film, instalacja, design oraz dźwięk. Jako producentka muzyczna i realizatorka nagrań audialnych (sound design) tworzy instalacje dźwiękowe, podcasty i słuchowiska radiowe. Jej prace publikowane są w polskich i zagranicznych rozgłośniach radiowych, wydawnictwach, instytucjach kultury oraz galeriach. Prowadziła cykliczną audycję „Space Oddity Recollection” dla hiszpańskiego radia TeslaFM, prezentując współczesne, eksperymentalne brzmienia. Jest inicjatorką i redaktorką naczelną Radia UAP. Wykłada na Wydziale Grafiki Artystycznej Uniwersytetu im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

 

Maksymilian Skorwider
Max Skorwider – ilustrator, plakacista i artysta wizualny. Profesor Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie kieruje Pracownią Komiksu i Powieści Graficznej na Wydziale Grafiki Artystycznej.
Urodzony w 1980 roku w Poznaniu, ukończył tamtejszą Akademię Sztuk Pięknych. Na stałe współpracuje z Tygodnikiem Polityka i Kulturą Liberalną, tworząc ilustracje do artykułów publicystycznych. W swojej twórczości łączy satyrę, groteskę i refleksję nad współczesnym społeczeństwem oraz wpływem technologii na człowieka.
Jako ilustrator współtworzył kilkadziesiąt książek popularnonaukowych, głównie we współpracy z Bogusiem Janiszewskim. Jest współautorem serii „To, o czym dorośli ci nie mówią”, wydawanej przez Agora, Publicat i Albus, tłumaczonych na siedem języków. Wśród tematów poruszanych w książkach znajdują się ekonomia, polityka, sztuczna inteligencja, emocje, klimat i historia.
Jego twórczość prezentowana była na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Europie, Azji, obu Amerykach i na Bliskim Wschodzie, m.in. w Paryżu, Berlinie, Tokio i Nowym Jorku. Kurator międzynarodowych wystaw plakatu i grafiki artystycznej. Prace w zbiorach muzealnych i kolekcjach prywatnych.

 

Piotr Szurek
prof. dr hab.

Urodzony w 1958. W latach 1982–1987 studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz) w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w zakresie grafiki warsztatowej w 1987 roku. Od 1987 roku pracuje w macierzystej uczelni. Kierownik III Pracowni Grafiki – Wklęsłodruk na Wydziale Grafiki Artystycznej. Profesor w Instytucie Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi Pracownię Grafiki - Wklęsłodruku i Wypukłodruku.
Głównym obiektem badań artystycznych i naukowych Piotra Szurka jest autoportret, stanowiący obszar szeroko rozumianej symboliki, mający uzmysłowić ponadmaterialny wymiar egzystencji. W jego twórczości działania rysunkowe podążają równolegle z działaniami graficznymi. Obie te aktywności, tak samo ważne dla niego, wzajemnie się przenikają i dopełniają. W grafice są one przykładem szczególnego uwypuklenia formy wypracowanej przez artystę w rysunku, wynikającej głównie z żywiołu i energii rysunkowej. Grafiki realizowane są w klasycznych technikach wklęsłodrukowych. Jednak w najnowszych pracach łączy chłodną notację fotograficzną (druk cyfrowy) z charakterystyczną żywiołową ekspresją wypracowaną dotychczas w grafice.

Michał Tatarkiewicz
dr, adiunkt

Urodził się w 1980 roku w Poznaniu. W 2006 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny). Dyplom obronił w pracowni litografii. W latach 2007–2024 pracował na stanowisku laboranta w V Pracowni Offsetu (obecnie w IV Pracowni Grafiki – Litografia i Druk Offsetowy). W 2022 roku obronił przewód doktorski, Jego prace zostały docenione i nagrodzone w wielu międzynarodowych i krajowych konkursach. Od 2024 roku pracuje na stanowisku adiunkta. W swojej twórczości wykorzystuje różne media: malarstwo, rysunek, grafikę, rysunek przestrzenny i plakat. Obrazy są ściśle związane z osobistym doświadczeniem, przedstawiają dialog pomiędzy człowiekiem a jego otoczeniem. Plakaty odnoszą się do problemów politycznych i społecznych.

Radosław Włodarski
dr, adiunkt

Urodzony w 1977 roku, absolwent ASP w Poznaniu. Wykładowca na Wydziale Grafiki Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie w 2022 r. uzyskał stopień doktora. Od trzydziestu lat aktywnie działa na polu alternatywnym miasta Poznania. W obszarze sztuki zajmuje się szeroko pojętym montażem w zakresie grafiki, dźwięku i tekstu. Zainteresowany odzyskiwaniem, przetwarzaniem i odnajdywaniem nowego przeznaczenia dla rzeczy znalezionych.

 wernisaż, 14.02.2025

 

 

wystawa

 

Pocztówka z prowincji gif300

 

 


godziny otwarcia galerii: wtorek: 12:00—15:00; środa—sobota: 12:00—19:00; niedziela: 11:00—17:00

Bilety: ulgowy 1 zł, normalny 1,5 zł
Wstęp wolny we wtorki i w dniu otwarcia oraz dla: studentów kierunków artystycznych, uczniów liceum plastycznego, grup zorganizowanych, emerytów, rencistów i bezrobotnych, posiadaczy karty Zgrana Rodzina.
Posiadaczom karty Zgrana Rodzina przysługuje 50% rabatu na wybrane wydawnictwa galerii BWA w Zielonej Górze.

Dostępność: W galerii BWA mile widziane są psy przewodniki i inne asystujące zwierzęta. Wystawa znajduje się na parterze. Wystawa odbywa się w dużej sali ekspozycyjnej, która jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Do galerii prowadzi podjazd z polbruku o pochyłości 25 stopni, nierówna powierzchnia. Drzwi do budynku są dwuskrzydłowe, ale odblokowane jest jedynie lewe skrzydło, które otwiera się na zewnątrz, szerokość przejazdu wynosi 85 cm. Istnieje możliwość otwarcia dodatkowego skrzydła i wtedy przejazd wynosi 170 cm. Drzwi wykonane są ze szkła, plastiku i metalu; w czasie ciepłych miesięcy lewe skrzydło drzwi jest otwarte na oścież.

Zgoda na fotografowanie, filmowanie

Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w galerii jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie jak i na edycję, kopiowanie, publikowanie i dystrybucję owych materiałów do celów promocji wydarzeń.