Z przyjemnością zawiadamiamy, że Dyrektor galerii BWA Zielona Góra Wojciech Kozłowski otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Miło nam zawiadomić, że w rankingu najlepszych galerii tygodnika "Polityka", tworzonym przez Piotra Sarzyńskiego, nasza galeria znalazła się na 9 miejscu (ex aequo z "braćmi mniejszymi", miejskimi instytucjami w Bielsku-Białej, Opolu i Tarnowie). W uzasadnieniu autor pisze: "Szlachetna praca u podstaw. Różni je sporo. Jedne bardziej dopieszczają sztukę lokalną, inne wolą gości z Polski a nawet świata. Niektóre stawiają na wystawy monograficzne, inne nie stronią od tematycznych. czasami przeważa koncentrowanie się na tradycyjnej sztuce, czasami szeroką ławą wprowadzają ilustrację książkową, design, fotografię reporterską.Łączy je jedno – wytrwałe (i wierzę, że skuteczne) budowanie więzi między mieszkańcami a estetyką".

Ranking najlepszych galerii tygodnika "Polityka"

 

Miło nam donieść, że Galeria BWA w Zielonej Górze po raz kolejny została wyróżniona w rankingu "Polityki", gdzie zajęła 12 miejsce (razem z galeriami miejskimi w Tarnowie, Opolu i Bielsku-Białej). W uzasadnieniu Piotr Sarzyński napisał: "Łączy je wiele. Działają w niedużych miastach (115-175 tys.), mają zbliżone budżety i podobne ambicje, by wciąż być blisko tego, co się dzieje w centrum polskiej sztuki współczesnej. Mądrze balansują między serwitutami na rzecz lokalnego środowiska a przedsięwzięciami ponadregionalnymi, między schlebianiem gustom a ich kształtowaniem. Organizują własne festiwale i konkursy, przekonują znanych artystów, by do nich zawitali, miewają ciekawe pomysły na wystawy tematyczne. Porządna praca organiczna." (POLITYKA nr 5 (2994), 28.01-3.02.2015, str. 70)

Ranking galerii sztuki współczesnej tygodnika "Polityka"

Miło nam zawiadomić że Galeria BWA Zielona Góra zajęła drugie miejsce w kategorii 10 najbardziej nowatorskich instytucji publicznych, a dyrektor Wojciech Kozłowski znalazł się wśród 10 najbardziej niekonwencjonalnych kuratorów. Polecamy lekturę

Ranking "Obiegu"

 

Obieg opublikował podsumowanie roku 2013, a w nim trzecie miejsce przypadło BWA Zielona Góra, w kategorii najbardziej nowatorskich instytucji publicznych!
Dziękujemy bardzo!

Ranking „Obiegu” 2013  

Felietoniści "Obiegu" oceniają: zielonogórskie BWA jedną z "najbardziej nowatorskich instytucji publicznych"

Miło nam poinformować, że laureatem tegorocznej Nagrody Fundacji Deutsche Bank i Zachęty Narodowej Galerii Sztuki - Spojrzenia 2013 jest Łukasz Jastrubczak!

źródło: vimeo.com

http://vimeo.com/74912266

Z przyjemnością informujemy, że Galeria BWA otrzymała nagrodę kulturalną Miasta Zielona Góra, za działalność w roku 2013. Dziękujemy.

Tygodnik "Polityka" po raz szósty opublikował ranking najlepszych polskich galerii. Na pozycji trzynastej pojawiła się galeria BWA w Zielonej Górze, ex aequo z galerią Bielską BWA w Bielsko-Białej i Galerią Miejską BWA w Tarnowie. W rankingu znalazło się 20 najlepszych galerii wystawowych z następujących miast: Warszawa, Kraków, Łódź, Białystok, Sopot, Orońsko, Poznań, Gdańsk, Bielsko-Biała, Tarnów, Toruń, Wrocław, Stalowa Wola oraz Zielona Góra

Autor rankingu, Piotr Sarzyński, w swoim uzasadnieniu pisze:Trzy galerie umieściłem razem, bo wiele je łączy. Działają w miastach średniej wielkości (100-200 tys. mieszkańców) i bez wielkich tradycji artystycznych. A jednak dzięki niesłabnącemu zaangażowaniu ich szefostwa prezentują program, który musi budzić szacunek - zróżnicowany, otwarty, wartościowy.

W kwietniowym Playboyu, po raz drugi ranking młodych polskich artystów. Wśród nich aż troje związanych z Zieloną Górą.
Całość z komentarzami w papierowym wydaniu.

1. Honza Zamojski
2. Iza Tarasewicz
3. Wojciech Bąkowski
4. Konrad Smoleński
5. Jakub Julian Ziółkowski
6. Basia Bańda
7. Aleksandra Waliszewska
8. Zorka Wollny
9. Radek Szlaga
10. Łukasz Jastrubczak.

Miło nam donieść, że Galeria BWA zajęła ósme miejsce w rankingu Tygodnika Polityka oraz została wyróżniona w plebiscycie Ale Sztuka! zorganizowanym przez Gazetę Wyborczą, Radio Zachód i TVP Gorzów. W rankingu Tygodnika Powszechnego Galeria znalazła się wśród 10 najważniejszych miejsc polskiej sztuki.