22.01-08.02.2009

wernisaż w czwartek 22.01, g. 18

 


 

Piotr Grabowski urodzony w Ciechanowie w 1979 roku. Studiował zarządzanie i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie student IV roku na Wydziale Grafiki w ASP w Warszawie.

W 2007r. na stypendium w Escola Superior de Artes e Design w Porto w Portugalii, w 2008r. obronił z wyróżnieniem dyplom licencjacki ASP w Warszawie.

 

Praca „/Inferno.Not found” jest inspirowana pierwszą częścią „Boskiej komedii” Dantego. Od średniowiecza grzechy nie zmieniły się znacznie, zmieniły się za to kultura, środowisko i narzędzia, którymi się posługujemy. Chciałem zatem dokonać współczesnej interpretacji „Piekła”. Tym co jest podstawą wszystkich wspominanych przez Dantego grzechów to zamach na tożsamość, swoją własną lub cudzą. Współcześnie polem permanentnych eksperymentów z tożsamością jest internet. To tu dochodzi do poprawiania i zaprzeczania własnej osoby, tu mnoży się fałszywe avatary, wreszcie to tu łatwiej podszywa się pod obce osoby i wykorzystuje innych. Najniższy krąg piekła Dante przedstawił jako zamrożone jezioro,w tej scenerii dojmujący jest Brak i Nicość, podobnie wydaje mi się jest w internecie – upadkiem jest kompletna utrata własnej tożsamości. Ostatecznie Inferno w sieci nie znajduję, internet okazuje się tylko filtrem naszego realnego doświadczenia.

„/Inferno.Not found” to 16 kolaży, które mają również wersje animowane.

Wystawa czynna do 08-02-2009.

 

 

 strona Piotra Grabowskiego