Zapraszamy na wystawę Łukasza Samsonowicza pt. Comixtury i inne historie.
Otwarcie 06.08.2010, godzina 19:00
Wystawa będzie czynna do 22.08.2010

 


 

Autor o wystawie:

Seria obrazów "COMIXTURY", to freestylowy mix języka komiksu z poezją. Płótna serii niekoniecznie mają sens, dużo zależy w tym zakresie od interpretacji całości obrazu [obrazów] przez widzów/czytelników.  Formalnie comixtury rozgrywają się na styku rysunku i malarstwa. Treść [teksty] stanowią w dużej mierze inspiracje codziennym życiem. Zdarzenia, niekiedy autentyczne, historie i plotki, miejskie mity... czasem zmyślone. Zostajesz z nimi sam na sam i składasz poszczególne elementy w całość. Liczne, dalsze wersje zdarzeń tworzone są w wyobraźni przez czytelników. Obraz z serii to wyrwana z większej całości [historii] komiksowa strona. Nie wiadomo, co było "przed", ani co "po". Wiadomo mniej więcej, co jest "teraz" [choć nawet to "teraz" może być tylko odwróceniem uwagi]. Płótna eksplorują potencjał narracyjny planszy komiksowej, a więc języka komiksu [tj. dymki, kadry, marginesy, obrazy, teksty]. Komiks jako forma przeznaczona zwykle dla masowego odbiorcy, masowo powielany poprzez druk, zostaje zastąpiony oryginalnym, ręcznie malowanym płótnem. Komiksowy obraz nigdy nie jest skończony [pod względem treści/znaczenia], gdyż ma stanowić punkt wyjścia [prowokację], dla wyobraźni, do konstruowania alternatywnych ciągów dalszych historii. 

Łukasz Samsonowicz [pseudonim Zimz] - ur. 1983r. w Lubsku. Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na Katedrze Sztuki i Kultury Plastycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego. 2007r. - dyplom z malarstwa i ukończenie pracowni projektowania graficznego. Od 2001 współtworzył, a od końca 2007r. do połowy 2010r.  prowadził galerię "Shelter" [w LDK/Lubsko]. Poszukiwacz kreatywnych przygód [m.in. malarz, ilustrator, grafik, fotograf, twórca video]. Obecnie bezrobotny...

Inspiracje: samo życie [m.in. scena hardcore/punk, czekolada, alkohol, sex, internet, psycholocybina, dadaizm, surrealizm, pop-art, street-art, komiks, Monthy Python Flying Circus, koniec świata :) ].

Zimz na MySpace