Szkoła Myślenia Twórczego, Bunkier Kultury i Galeria BWA zapraszają w poniedziałek 20 maja o godzinie 20:00 na premierę teledysku oraz koncert zespołu MATE.
Gościem specjalnym będzie autor obrazu do muzyki Mate, STEFAN HANĆKOWIAK.

 


 

Stefan Hanćkowiak – malarz, twórca animacji, eksperymentujący muzyk, dydaktyk. Za pomocą świadomie infantylizowanej formy dotyka ważnych tematów naszej egzystencji. Absolwent edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Najważniejsze wystawy:

2004 - PWW, "Street Art", Zielona Góra
2005 - Viakunst and Squater Vitrine, „ZBK(Sławomir Czajkowski) vs STIOPA
(Stefan Hanćkowiak)”, Rotterdam
2007 - PGR ART, „Najpierw smutna a potem płacze”, Gdańsk
- Galeria Bielska BWA, „Bielska Jesień”( III nagroda), Bielsko-Biała
2008 - Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, „Rybie Oko”, Słupsk
- Browar Mieszczański, „Podwodny Wrocław”, Wrocław
- Galeria MM, „Animalis”, Chorzów
- Galeria "Nowy Wiek", Marian Szpakowski - kontynuacja, Zielona Góra
2009 - Galeria Studio, „Kto mnie słyszy nic nie widzę”, Warszawa,
- Klub Garnizonowy, „Cheil Macaw”, Międzyrzecz
- The Roxy Art House, "A letter from faraway", Edinburgh
2010 - Mieszkanie Gepperta, „Wojny religijne”, Wrocław
- Galeria U, „Anarchia w kosmosie”, Wrocław
2011 - Galeria Studio,„Poszukiwanie Szczęścia", Warszawa
- Galeria Fibak, "Warszawski Festiwal Sztuki, Warszawa
- 13 muz, "Przeciąg", Szczecin
2012 - Fundacja Salony. "Ovis et Lupus in Lebus", Zielona Góra
- Galeria "Nowy Wiek", "Zwały potwornych kolizji", Zielona Góra



MATE to autorski projekt muzyczny łączący folkową pasję, jazzową świadomość, rockowy pazur oraz poetyckie teksty o życiu i miłości w wielką pigułkę pozytywnej energii. Zespół jest laureatem MAYDAY ROCK FESTIWAL, ROCK IN MINSK FEST, WAKE UP & LIVE. W 2008 roku (wraz z pieśniarką AlinK.Sarit) stworzył muzykę do spektaklu „Wizyta starszej pani” w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze. W 2013 roku grupa zebrała świetne opinie od jury programu "Must Be The Music".

Skład zespołu:

Rafał Żurawiński – teksty, śpiew, ukulele; Globtroter własnego umysłu i jamy artykulacyjnej, Kiedy był mały podobno wpadł do tykwy z Yerba Mate. I teraz nie musi już jej pić, ale chce. Dzielnie ratuje okoliczną faunę nie spożywając jej. O florze tego powiedzieć nie można. Gdy nie śpiewa to przeistacza się w instruktora teatralnego. Nieustannie tęskni za żoną i synem. Wtedy mu coś pika.

Michał Chłodnicki – gitara; Zdarzało mu się być poetą, dziennikarzem i informatykiem. Wprawił wszechświat w zachwyt zaprzestających tych działalności. Na co dzień nauczyciel języka polskiego oraz dyrektor Społecznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego "Szkoła Myślenia Twórczego" w Zielonej Górze. Prowadzi od 15 lat "Czwartkowe prywatki u Michała". Przede wszystkim jest mężem swej żony i ojcem swoich dwóch synów.

Łukasz Musielak – perkusja; koordynuje, redaguje, bębni, filozofuje, wykłada... Związany z Bunkrem Kultury, Klubem Krytyki Politycznej, Orkiestrą bębniarską 7 minut przerwy, Portalem Sztukater, Pewnymi Podnietami Akustycznymi, pismem Grin Zin, Instytutem Sztuki UZ i zapewne jeszcze z kilkoma innymi ważnymi bytami, o których czasem zapomina ale bardzo chce pamiętać... np. MATE.

Piotr Stepek – kontrabas; Odpowiedzialny za niskie dźwięki i wysokie myśli. Jego największą pozamuzyczną pasją jest dłubanie w 35-letnim volkswagenie, za pomocą którego czasami staje się postrachem lokalnych dróg. To właśnie tym wehikułem Mate najczęściej przemierza czasoprzestrzeń, co świadczy o niezwykłej fantazji całego zespołu oraz o zaufaniu do swego kontrabasisty.

Jakub Osypiński – trąbka. Pochodzący z Nowej Soli skromny syn, wnuk, prawnuk i praprawnuk kolejarzy. Jako jeden z nielicznych wyłamał się rodzinnej tradycji i poświęcił muzyce. Sekretarz i pan od muzyki w "Szkole Myślenia Twórczego" w Zielonej Górze i przede wszystkim szczęśliwy mąż pięknej i wyrozumiałej Agnieszki i ojciec słodkiej Hani.