DOSTĘPNOŚĆ WYSTAWY
„Willa siostra BWA. 60 lat galerii BWA w Zielonej Górze”
Wystawa otwarta:
We wtorek od 12 do 15.
Od środy do soboty w godzinach od 12 do 19.
W niedzielę w godzinach od 11 do 17.
Poniedziałek: zamknięte
Opłaty:
Bilet normalny: 1,50 zł
Bilet ulgowy: 1,00 zł
Wstęp wolny we wtorki i w dniu otwarcia, oraz dla: studentów kierunków artystycznych, uczniów liceum plastycznego, grup zorganizowanych, emerytów, rencistów i bezrobotnych, posiadaczy karty Zgrana Rodzina.
Dostępność przestrzeni wystawienniczych – opis:
gdzie jest wystawa
Wystawa „WILLA SIOSTRA BWA” mieści się w dwóch sąsiednich budynkach.
BWA: Al. Niepodległości 19; Willa: Al. Niepodległości 21.
Zwiedzanie najlepiej rozpocząć w budynku Galerii BWA.
Bilety dostępne w BWA.
W obu budynkach znajdziesz pracowniczkę, opiekunkę publiczności, która udzieli wszystkich informacji o wystawie i kierunku zwiedzania.
parking
Brak parkingu. Najbliższy publiczny parking jest przy Placu Bohaterów.
Do budynków, w których odbywa się wystawa, nie można bezpośrednio dojechać samochodem. Znajdują się na deptaku, który jest wyłączony z ruchu samochodowego. Przeznaczony jest dla pieszych i rowerzystów.
udogodnienia
Teksty dostępne są w CZARNODRUKU. Jest tekst łatwy ETR.
Opisy prac: kody QR znajdują się w pobliżu prac lub po prawej stronie od wejścia do sali.
Tłumaczenie na PJM (tylko ogólna informacja o wystawie) wyświetlane jest na telewizorach przy wejściach na wystawę:
- w BWA - na przeciwko kasy biletowej /księgarni.
- w Willi - na parterze, w korytarzu, po lewej stronie.
Nie ma możliwości skorzystania z pętli indukcyjnych ani możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani on-line.
Tłumaczenie na PJM na wernisażu: Cecylia Danielak.
Prezentowane prace, w tym audio-wideo, pozbawione są udogodnień w postaci audiodeskrypcji oraz tłumaczenia na polski język migowy.
Istnieje możliwość umówienia się na oprowadzanie po wystawie wzbogacone o audiodeskrypcje na żywo. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 68 325 37 26 lub 508 357 555
W budynkach nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a.
Nie wszystkie filmy posiadają napisy w języku polskim.
Do budynków i wszystkich jego pomieszczeń wystawowych można wejść
z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Toaleta dostępna tylko w budynku Galerii BWA.
Miejsca:
BWA Zielona Góra, al. Niepodległości 19
Wejście do budynku znajduje się przy al. Niepodległości 19.
Sale wystawowe znajdują się na parterze.
Parter budynku (mała i duża sala ekspozycyjna, księgarnia/kasa, toaleta) są całkowicie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Kasa biletowa/ księgarnia znajduje się po prawej stronie, w przedsionku dużej sali wystawowej.
Zakup biletów i informacja w kasie biletowej/księgarni. Tutaj dowiesz jak dość do Willi, gdzie jest druga część wystawy.
wystawa w BWA:
Mała sala: Elżbieta Jabłońska
Duża sala: Basia Bańda i Tomasz Relewicz, Jarek Jeschke, Katsiaryna Kardash, Paulina Komorowska-Birger, Maria Magdalena Kozłowska, J. Noah Munier, Joanna Ostrowska, Marta Romankiv, Rafał Wilk.
Willa, al. Niepodległości 21
Nie ma bezpośredniego przejścia z budynku galerii do willi. Oddziela je kamienny murek (wysokość: 55 cm) otaczający ogród BWA. Aby wejść do willi należy po wyjściu z budynku BWA kierować się w stronę deptaka. Willa znajduje się po prawej stronie. Prowadzi do niej kamienna droga wzdłuż ogrodu BWA.
Wejście do willi znajduje się od strony ogrodu BWA (zachodnia strona budynku). Prowadzą do niego 2 schody. Drzwi wejściowe są ciężkie, drewniane. Drzwi otwierają się do środka, prawe skrzydło. Szerokość drzwi: 75 cm.
Za drzwiami są schody prowadzące na parter (9 stopni). Są strome. Brak poręczy. Pierwszy i ostatni stopień są oznakowane pasami kontrastowymi. Brak alternatywnej trasy dla schodów: pochylni lub podnośnika przyschodowego.
Wystawa jest na parterze, w czterech salach. Dwie sale po lewej stronie, trzecia na wprost i czwarta po prawej stronie korytarza. Wszystkie drzwi do sal wystawowych są szeroko otwarte. Występują zmiany poziomów w postaci progów i stopni. Budynek jest przed remontem więc mogą występować nierówności podłogi i zmienne struktury nawierzchni.
W pierwszej sali, po lewej, próg jest oznakowany pasami kontrastowymi, w pozostałych jest niski próg w przejściach, brak oznaczeń kontrastowych.
Na końcu trzeciej sali, po prawej, za kotarą, jest projekcja wideo. Prowadzą do niej dwa schodki w górę, ostatni oznaczony taśmą kontrastową.
wystawa w willi:
Wojciech Bąkowski, Alicja Bielawska, Izabella Gustowska, Michał Jankowski, Aleksandra Kubiak, Alicja Lewicka–Szczegóła, Dominika Olszowy, Cezary Poniatowski, Rafał Wilk, Anna Zaradny.
sala 1: Alicja Bielawska, Michał Jankowski, Cezary Poniatowski,
sala 2: Alicja Bielawska, Izabella Gustowska, Anna Zaradny.
sala 3: Wojciech Bąkowski, Alicja Bielawska, Izabella Gustowska, Alicja Lewicka–Szczegóła, Dominika Olszowy, Rafał Wilk
sala 4: Aleksandra Kubiak