warsztaty w ramach cyklu CHCEMY PRAWA DO MYŚLENIA


Warsztaty z Ewą Jupowiecką

6.05.2022


Celem warsztatu była refleksja na temat sposobów konstruowania tożsamości, budowania wspólnoty i znaczenia stereotypów w relacjach międzygrupowych. Podczas spotkania rozmawialismy o tym: czym są stereotypy, jakie są ich źródła i funkcje; jak stereotypy wpływają na nasz sposób myślenia i zachowania; czym są uprzedzenia oraz jak przeciwdziałać dyskryminacji i wspierać osoby jej doświadczające. Przyjrzeliśmy się roli przywilejów w postrzeganiu siebie i innych, zwłaszcza w kontekście kryzysu humanitarnego na polskiej granicy. Dyskutowaliśmy o tym, czym jest mikroagresja i dlaczego warto używać języka równościowego. Sprawdzimy, na ile jesteśmy gotowi do przekraczania granic i ich otwierania

Ewa Jupowiecka – kulturoznawczyni, badaczka, trenerka edukacji międzykulturowej i antydyskryminacyjnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu edukacji praw człowieka, przeciwdziałania przemocy motywowanej uprzedzeniami oraz nauczania dzieci z doświadczeniem migracji. Pracuje w Stowarzyszeniu Nomada jako edukatorka i tłumaczka międzykulturowa, działa w zespole edukacyjnym Grupy Granica. Współautorka publikacji dotyczących problematyki związanej z wielokulturowością i procesem integracji.
Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.nomada.info.pl


 

 

 


Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.