warsztaty z Marzen Lizurej i drag king Blue (Teo Łagowska)

w ramach cyklu CHCEMY PRAWA DO MYŚLENIA

Płeć - to taka oczywistość? Nadano nam ją przy urodzeniu. A jeśli się pomylono? Czy zastanawiasz się nad swoją płcią i tożsamością? Co to znaczy, że jesteśmy mężczyznami lub kobietami? I czy jest możliwa inna opcja? Czy płeć to sukienka lub garnitur, które możemy przebierać? Zapraszamy na przymiarki do płci! Proponujemy garść solidnej wiedzy o płci biologicznej i kulturowej (gender) oraz warsztat wprowadzający w drag. Zapraszamy!


 

Marzen Lizurej - osoba niebinarna (zaimki on/ona wymiennie), doktor nauk humanistycznych, współtwórczyni Koła Naukowego Queer Theory NIC TAK SAMO na UWr, redaktor naukowego czasopisma InterAlia www.interalia.queerstudies.pl, wieloletnia aktywistka queerowo-feministyczna (min. Feministyczna Akcja Krytyczna, Q Alternatywie, Inicjatywa 8 Marca)

drag king Blue (Teo Łagowska) - król czułego gniewu i ożywczej depresji; pierwszy sekretarz parodii, brygadzista opowieści na scenie. Okazjonalnie diabeł i arcybiskup. Lubi sprzątać i prać do muzyki z lat 90. Współzałożyciel wrocławskiej grupy Drag King Heroes. W cywilu psycholożka społeczna, aktywista równościowy i robotnica NGO, sekcja komunikacja i content.

projekt graficzny/ plakat  Iwona Jarosz (Iwona Jarosz / Yes in Progress)

 

 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.