22.10.22 (sobota), godz. 15–19
23.10.22 (niedziela), godz. 10–12


Queerowe fantazje, a może wcale nie – warsztaty pisarskie

Marta Konarzewska

Bardzo wierzę psychoanalizie, która wierzy z kolei w moc opowieści, a nawet słów. Motywy do pisania to nie sprawa talentu, tylko wewnętrznej potrzeby zabawy, przetworzenia tego, co jest, w to, czego jeszcze nie ma. Chodzi o formę, w której komunikujesz reszcie świata coś bardzo dla ciebie ważnego. Poza innymi korzyściami, funkcjami – to jest naprawdę bardzo przyjemne. Zróbmy to. Na warsztatach będziemy wymyślać queerową historię Zielonej Góry, korzystając ze swoich doświadczeń, przeżyć, przemyśleń i snów. Będziemy fantazjować o miejscach, czasach i o nas samych. Będziemy to zapisywać – indywidualnie i wspólnie. Zobaczymy, co z tego powstanie, może jakaś mapa zrobiona z tkanki miejskiej i emocjonalnej, wymiany doznań i słów. Queerowy niezobowiązujący zapis blisko naszych ciał. Nie zastanawiaj się, czy masz talent, bo nie o to chodzi – wymyślanie rzeczy, których nie ma, to najprzyjemniejsza rzecz na świecie. To dlatego dzieci się bawią. Zabawa, czyli bezpieczne balansowanie między fantazją a tym, co realne, nie może się nie udać.
Na warsztaty zapraszam grupę nie większą niż 10 osób.

Marta Konarzewska – scenarzystka, literaturoznawczyni, badaczka kultury, autorka tekstów różnych gatunków i form. Jako dramaturżka współpracuje ze Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Scenarzystka m.in. wielokrotnie nagradzanego filmu Nina Olgi Chajdas – kobiecej historii miłosnej. Współautorka (z Piotrem Pacewiczem) książki Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu – zbioru wywiadów i opowieści osób o różnych płciach i seksualnościach.

Miejsce warsztatów: BWA Zielona Góra

Liczba miejsc ograniczona!

Warsztaty przeznaczone są dla dorosłych.

Udział jest bezpłatny.

lub

zapisy tel. 68 325 37 26 lub 690 096 596

mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście.

Miejsce warsztatów: Galeria BWA, al. Niepodległości 19

Informacje o dostępności: https://bwazg.pl/dostepnosc

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.