29.10.2022, godzina 13.00

Miejskie Rezerwaty. Spacer
Anna Mazurkiewicz

Rezerwaty są półdzikimi terenami zielonymi w centrum miasta, które na pierwszy rzut oka wydają się pozbawione funkcji. Nic bardziej mylnego. Każdy z nich jest potencjalną zieloną przestrzenia publiczną, nad czym spróbujemy się zastanowić. Niejednokronie mają one też swoją historię związaną z ideą urbanistyczną miasta - ogrodu rozwijaną w przedwojennej Zielonej Górze lub są po prostu rezultatem zmian w przestrzeni miejskiej na przełomie lat.
Podczas wyprawy postaramy się przejść jak najdłuższy odcinek trasy z dala od ruchliwych ulic, przemieszczając się od jednej oazy zieleni do kolejnej. Odkryjemy obszar sąsiadujący z ul. Westerplatte od strony zachodniej i północnej.

Anna Mazurkiewicz - artystka interdyscyplinarna, animatorka kulturalno społeczna, aktywistka miejska, edukatorka i organizatorka. Ukończyła Instytut Sztuk Wizualnych oraz historię na UZ. Zajmuje się m.in. fotografią, filmem i multimediami. Odkrywa alternatywne szlaki miejskie. Miłośniczka dzikiej natury i futurystka.

Punkt zbiórki: spotkanie przy centrum biznesu, skwerek Boh. Westerplatte i Chopena
Spacer potrwa około 90 minut.

Proszę ubrać wygodne obuwie i ciepłe odzienie

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.