LETNIE SPOTKANIA MŁODYCH TWÓRCÓW 2023
Warsztaty pt. zaBaWA

(wiek 6-9 lat)
prowadzenie: Oppa! kolektyw
Emilia Adamiszyn i Kinga Górska

 

termin:
24-28.07/31.07-4.08

Interdyscyplinarne warsztaty wokół tematu wody, barw i świata zwierząt. Dwa tygodnie zabaw z kołem barw Bauhausu, obiektami plastycznymi, dźwiękiem, teatrem cieni, jogą i ruchem. Woda zajmuje ponad 70% powierzchni Ziemi. Także około 70 % naszego ciała to woda. Warsztat wpisuje nas w szerszy krąg natury wyrósł z inspiracji Animal Kids Yoga - metody dedykowanej dzieciom, która angażuje ciało, dźwięk, rytm, serce, geometrię oraz zwraca uwagę na różnorodność fauny zilustrowanej w talii kart.

 

Oppa! kolektyw tworzą tancerka i choreografka Kinga Górska oraz pedagożka teatru Emilia Adamiszyn. Zainspirowane rodzicielstwem powołały kolektyw, aby tworzyć warsztaty, które sprzyjają bliskości, rozwijają relacje i wspierają rozwój dziecka. W swojej pracy korzystają z metod ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, Animal Kids Yoga, Montessori Dance Guide, aktywności sensorycznych oraz tańców w kręgu. Łączą je z wieloletnim doświadczeniem pracy pedagogicznej i artystycznej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Z dziewczynami współpracuje aktor i reżyser Robert Kuraś

 

 Warsztaty pt. NA PEWNO?!
(wiek 6-9 lat)
Prowadzenie: Cezary Bednarczyk

termin:
7-11.08

Na pewno spotykaliśmy się na Letnich Spotkaniach Młodych Twórców…
Na pewno  to już trzeci tydzień warsztatów w galerii BWA...
Na pewno spotykaliśmy się od poniedziałku do piątku w godz. 10.30-13.30...
Na pewno działaliśmy i tworzyliśmy...
Na pewno rysowaliśmy i malowaliśmy...
Na pewno zmierzyliśmy się z techniką akwareli...
Na pewno mieliśmy kreatywne pomysły na stworzenie obrazów, szkiców, rysunków i ...
Na pewno szukaliśmy nowych inspiracji…
Na pewno uruchomiliśmy wyobraźnię a może po prostu zdaliśmy się na przypadek…
Na pewno tworzyliśmy obrazy na bazie naszych emocji i odczuć…
Na pewno się nie nudziliśmy…
Na pewno była to  super zabawa!!!

Cezary Bednarczyk
Rodowity zielonogórzanin (ur. 1988). Zajmuje się głównie malarstwem a tematyka jego prac to w szczególności portret i pejzaż. Choć jego największą miłością jest malarstwo olejne, to co jakiś czas lubi wracać do akwareli. Jego drugą wielką pasją jest muzyka (perkusista ska/swing/rock’n’rollowej formacji Las Melinas). Od 2020 wspólpracuje z galerią BWA prowadząc warsztaty artystyczne warsztaty w ramach Letnich Spotkań Młodych Twórców
.

 


 

Warsztaty pt. RAZEM#OSOBNO
(wiek 10-12 lat)
Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka

termin:
14/16-18.08

Warsztaty podczas których RAZEM szukaliśmy nowych inspiracji i kreatywnych pomysłów. RAZEM wykorzystaliśmy różnorodne materiały upcyklingowe- papiery, tkaniny, tektury, tworzywa sztuczne itp. RAZEM zmierzyliśmy się z technikami malarskimi, rysunkowymi i graficznymi. Działaliśmy indywidualnie, jednak wciąż pamiętaliśmy o kontekście grupy. Praca wykonana OSOBNO stała się częścią jednego, wspólnego działania - wystawy, którą stworzyliśmy  RAZEM.

 


Warsztaty pt. NIEpowtarza!NIE
Prowadzenie: Małgorzata Dobrucka
(wiek od 13 lat)

termin:
21-25.08

Codziennie rano budzimy się, patrzymy, następnie wstajemy? Choć NIE zawsze… czasami nadal patrzymy... na obraz otaczającego nas świata… następnie poruszamy się i oglądamy... patrzymy przed siebie... rozglądamy się... obserwujemy otaczającą nas przestrzeń. Czy możemy ją zmieniać? Możliwości jest wiele!? Możemy pójść na spacer. Do lasu? A może do galerii BWA? Wspólnie spędzimy NIEpowtarzalny dzień, tydzień… inny, wyjątkowy i NIEcodzienny. Choć nadal będziemy patrzeć i oglądać. Ale sprawdzimy, co uda się wychwycić z otoczenia? Może wyjątkowe... zadziwiające… niebywałe… NIEpowtarzalne… obrazy? Może je namalujesz? Narysujesz albo wytniesz? NIE? To może masz inny pomysł? Ty zdecyduj co chcesz robić! Będziemy tworzyć, rozmawiać ale też odpoczywać.


 

Edukacja w galerii

Prowadzimy działalność edukacyjną w postaci warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz oprowadzań po wystawach. 

Zainteresowanych opiekunów grup zorganizowanych prosimy o kontakt: Małgorzata Dobrucka edukacja@bwazg.pl w celu ustalenia terminu. 

Warsztaty i oprowadzania są bezpłatne.