sobota, 18 stycznia, godzina 19:00
Zapraszamy do BWA w Zielonej Górze na spotkanie z autorami i współpracownikami KORKA, z okazji wydania antologii tego kultowego zina (336 stron A4), zawierającej wszystkie numery Korka, wspominki redaktorów oraz współpracowników, nowy numer 9,5 a także wstęp Rafała Księżyka.
W czasie spotkania będzie można oczywiście zakupić tę Antologię a także, co nie mniej oczywiste, zadać twórcom KORKA nurtujące Was pytania, lub po prostu podzielić się swymi wspomnieniami.
W spotkaniu udział weźmie redakcja w składzie porcelany: Józef Plwocina, Nefron Burczychój, Zygfryd Kociumbas i oczywiście Jan Płócienniczak. Być może wpadnie też Stanisław Cwyl. Spotkanie poprowadzi Wojciech Kozłowski.
Wstęp wolny.
Dokładniejsze info o Antologii Korka:
Korek to wydawany w latach 1991-96 art zine łączący wszystkie możliwe nurty niezależnej muzyki, grafiki, poezji i antysystemu. Tu po raz pierwszy w Polsce ukazały się artykuły o Diamandzie Galas, Savage Republic, Current 93, Coil, SPK, Death in June. Przez 5 lat Korek opisywał nowe trendy, a dziś klasykę indie/noise/industrial/grunge: Nirvana, Big Black, Jesus Lizard, Tar, Tad, Pain Teens, Revolting Cocks, Bjork, Einsturzende Neubauten, Dicks, Morphine… Teraz powraca jako 336-stronicowa (A4) antologia z nowym numerem w prezencie (Oxbow, Psychic Ills, Indian Jewelry, Father Murphy, Dead Science i dużo więcej).
Jego twórcy wspominają:
„Korek był furtką do ogrodu nieziemskich rozkoszy” – Alex Osiński;
„Zrozumiałem, że punk daje paliwo, blues nasienie a hałas to krew” – Igor Pietrzykowski;
„Spotkania redakcyjne. Pozytywna erupcja” – Krzysztof „Serpent” Piekarczyk.
„Jak nie kochać undergroundowego magazynu, dla którego głównym bohaterem stali się The Cramps?” – pisze we wstępie do tej antologii Rafał Księżyk.
Do pierwszego wydania w specjalnej kopercie dołączony jest niepublikowany wiersz Jacka Podsiadło.
Graficy przygotowujący antologię:
Marcin Lokś (skany, skład, przygotowanie do druku)
Łukasz Rychlicki (okładka zewnętrzna)
Maciej Moruś (wewnętrzna okładka numeru 9,5)
Wstęp: Rafał Księżyk
Wydawca: KOREK/GUSSTAFF
Dostępność: W galerii BWA mile widziane są psy przewodniki i inne asystujące zwierzęta. Spotkanie odbędzie się na parterze. Spotkanie odbędzie się w dużej sali ekspozycyjnej, która jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Do galerii prowadzi podjazd z polbruku o pochyłości 25 stopni, nierówna powierzchnia. Drzwi do budynku są dwuskrzydłowe, ale odblokowane jest jedynie lewe skrzydło, które otwiera się na zewnątrz, szerokość przejazdu wynosi 85 cm. Istnieje możliwość otwarcia dodatkowego skrzydła i wtedy przejazd wynosi 170 cm. Drzwi wykonane są ze szkła, plastiku i metalu; w czasie ciepłych miesięcy lewe skrzydło drzwi jest otwarte na oścież.