19.09. godz. 19:00


Fundacja Miejsce na Ziemi i galeria BWA w Zielonej Górze zapraszają na spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, autorem książki "Jezus umarł w Polsce" (Wydawnictwo Agora). Jest to reportaż - zapis rozmów z osobami pomagającymi uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej.

Mikołaj Grynberg (ur. 1966) pisarz i fotograf, z wykształcenia psycholog. Autor albumów „Dużo kobiet” (2009) i „Auschwitz – co ja tu robię?” (2010). Jego zdjęcia były prezentowane niemal na całym świecie. Wydał zbiory rozmów „Ocaleni z XX wieku” (2012), „Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne” (2014) i „Księga wyjścia” (2018) oraz dwa tomy opowiadań: „Rejwach” (2017), który był nominowany do Nagrody Literackiej Nike i Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus

 

https://wydawnictwoagora.pl/jezus-umarl-w-polsce/

https://miejscenaziemii.org.pl/

 

Szanowni Państwo,
Jesteśmy członkami grupy aktywistów z Zielonej Góry, którzy niedawno sformalizowali swoje działania powołując do życia fundację "Miejsce na Ziemi". Od ponad dwóch lat, od początku kryzysu na granicy białoruskiej włączaliśmy się w pomoc uchodźcom. Pomagaliśmy osobom więzionym w obozie w Wędrzynie, a obecnie głównie w pobliskim Krośnie Odrzańskim. Wysyłamy paczki z ubraniami i jedzeniem, pomagamy w dostępie do pomocy prawnej i wspierany osoby po wyjściu z obozów. Gościmy uchodźców w naszych domach. I jako fundacja "Miejsce na Ziemi" zaprosiliśmy Pana Mikołaja Grynberga do Zielonej Góry na spotkanie autorskie w związku z wydaniem jego najnowszej książki, której tematyka jest bardzo nam bliska i ważna.
Reportaż Mikołaja Grynberga "Jezus umarł w Polsce!" jest jak wszelkie inne jego utwory - osnuta na faktach, te historie zdarzyły się w Polsce.
Spotkanie jest organizowane we współpracy z galerią BWA, która nie tylko wspiera spotkanie autorskie, ale i nasze wcześniejsze działania. Dziękujemy.

Zgoda na fotografowanie, filmowanie

Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w galerii jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie jak i na edycję, kopiowanie, publikowanie i dystrybucję owych materiałów do celów promocji wydarzeń.