Dyplomy Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego 2022-2023

uczestniczki i uczestnicy:
Paulina Drzazgowska, Piotr Firlej, Joanna Jagiełło, Daria Kulik, Karolina Kwaśnik, Weronika Paśnik, Izabela Plopa, Wren Płuciennik, Patrycja Pustelny, Katarzyna Sikora, Katarzyna Żok

zespół kuratorski:
Mirosław C. Gugała i Katarzyna Smugarzewska

otwarcie 5.07 godz. 19:00
wystawa czynna do 28.07.2024


Dlaczego tworzymy? Co nas popycha do takiego działania? W poszukiwaniu źródła twórczości łatwo jest zbłądzić, nie wiemy nawet gdzie szukać, fizyka inaczej zdefiniuje to źródło niż psychologia, filozofia inaczej niż biologia. Równie łatwo możemy wpaść w pułapkę, bo nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie rozwiązanie po prostu wymyślić i znaleźć własną odpowiedź, co zresztą i tak stale czynimy. A może zamiast dążenia do początku, lepiej byłoby odnaleźć punkt w procesie aktywności twórczej, w którym ideę przekuwamy w czyn. Tym właśnie jest efektor, pierwszy organ sprawczy, który przetwarza impuls neuronowy w działanie. Chyba warto jest poznać czynnik odpowiedzialny bezpośrednio za wykonanie dzieła, bo przecież twórca to także wykonawca.


SHOTY - coroczna prezentacja wybranych prac dyplomowych powstałych w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ. Prace dyplomowe, mimo stałej obecności promotora, to często pierwsze tak złożone dzieła za które odpowiadają ich twórcy, czego dowodzą obroną podczas egzaminu, w trakcie którego najczęstszym pytaniem jest dlaczego ów dyplom powstał?

 

mapa wystawy

 

wernisaż, 5.07.2024

 

dokumentacja ekspozycji

 


godziny otwarcia galerii: wtorek: 12:00-15:00; środa - sobota: 12:00 - 19:00; niedziela: 11:00 - 17:00

Bilety: ulgowy 1 zł, normalny 1,5 zł
Wstęp wolny we wtorki i w dniu otwarcia oraz dla: studentów kierunków artystycznych, uczniów liceum plastycznego, grup zorganizowanych, emerytów, rencistów i bezrobotnych, posiadaczy karty Zgrana Rodzina
Posiadaczom karty Zgrana Rodzina przysługuje 50% rabatu na wybrane wydawnictwa galerii BWA w Zielonej Górze.

Dostępność:  W galerii BWA mile widziane są psy przewodniki i inne asystujące zwierzęta. Wystawa znajduje się na parterze. Wystawa odbywa się w sali ekspozycyjnej, która jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Do galerii prowadzi podjazd z polbruku o pochyłości 25 stopni, nierówna powierzchnia. Drzwi do budynku są dwuskrzydłowe, ale odblokowane jest jedynie lewe skrzydło, które otwiera się na zewnątrz, szerokość przejazdu wynosi 85 cm. Istnieje możliwość otwarcia dodatkowego skrzydła i wtedy przejazd wynosi 170 cm. Drzwi wykonane są ze szkła, plastiku i metalu; w czasie ciepłych miesięcy lewe skrzydło drzwi jest otwarte na oścież.

Zgoda na fotografowanie, filmowanie

Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych w galerii jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie jak i na edycję, kopiowanie, publikowanie i dystrybucję owych materiałów do celów promocji wydarzeń.