Zapraszamy na wystawę Małgorzaty Gurowskiej pt. BOX w ramach cyklu Czytelnia BWA
wernisaż 26.02 (czwartek), g. 18.0026.02-14.03.2009

Kolejna odsłona projektu Czytelnia BWA poświęconego najlepszym przykładom projektowania graficznego to prezentacja Małgorzaty Gurowskiej. W Polsce jest zaledwie parę projektantów wizualnych zajmujących się tak wysublimowaną formą graficzną, z taką dbałością i zaangażowaniem.

 


 

Małgorzata Gurowska studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest asystentką w Pracowni Rysunku prof. Zofii Glazer na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2007 r. prowadzi Galerię Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Początkowo projektowała plakaty dla własnej Galerii Z o.o. później Galerii Ltd. Dziś współpracuje m. in. z Fundacją Bęc Zmiana, Arterią, Wydawnictwem Wytwórnia, Wydawnictwem MeMo, Galerią Studio, Galerią STGU i Klubem Saturator. Mieszka w Warszawie.

Czytelnia to inicjatywa poświęcona projektowaniu graficznemu i typografii. celem programu jest przybliżenie najciekawszych zjawisk współczesnego dizajnu graficznego poprzez cykliczne prezentacje zaproszonych gości. na miejscu udostępniamy też najlepsze książki ze wszystkich obszarów sztuki oraz katalogi i magazyny.